Dolar ve Madenciler Yüzünden Sistem Toplayamamak

Bu fiyat işi zaten çok sinirimi bozuyor. 1080Tİ alayım diyorum. Kart 4bin, bu paraya bu mu diyorum bekleyeyim vega alayım diyorum ama onda da tarih belli değil. Çok para vermeyeyim diye beklemekte istemiyorum. Çok kötü durumdayım pisikologic'im bozuldu. Hayır sistemin kalan son parçası ekran kartı olmamış olsa belki beklemek çok sıkmazdı canımı.[emoji28]

Bir dolar yükselir, bir madenciler ortaya çıkar, bilmem ne, var da var. Bu gidişle toplayamayacağım herhalde. :(
Bu kadar süredir bekletiliyor o yüzden madencilere özel stok gelicektir. GTX 1060 1070 kartı fiyatına satılıyor. O yüzden Rx 580 GTX 1060 göre kat kat ucuz olarak stokta olucaktır.

3-4 ay gerçekten uzun bir zaman. Peki 2. el ekran kartı almak mantıklı mı sizce?
2. El Rx 580 bile madenci elinde :D

Bu kadar süredir bekletiliyor o yüzden madencilere özel stok gelicektir. GTX 1060 1070 kartı fiyatına satılıyor. O yüzden Rx 580 GTX 1060 göre kat kat ucuz olarak stokta olucaktır.

2. El Rx 580 bile madenci elinde :D
Ee ne yapacam şimdi ben? Ekran kartsız bilgisayar toplattıracaklar adama illa :D
Stoklar 15 güne yenilenir mi acaba?

Kenarda duran 8 bin tl var. Yazı bekliyordum fakat bu durumlar yüzünden bekleyip 1-2 ay daha mı biriktirsem yoksa toplasam mı kararsızım ..
8 Bin TL ile sistem toplasan noolcak ki? Diyelim R5 1600X, GTX 1080 Tİ sistem topladın. Seneye daha güçlü ekran kartı çıkcak. 2020 Başında da DDR5 RAM'ler çıkacak yani sistem 3 senede çöp olacak. Bence 2000-3000₺ arası sistem toplayıp tatile çıkın. 5000₺ ile Norveç-Finlandiya gibi yerlere gidebilir ya da Almanya, Fransa, İtalya gibi yerlerde kültür tatili yapar ufkunu açarsın. Şahsen istesem 15.000₺'lik sistem toplarım ama ben X4 860K ve RX 460 alacağım. Bu sene 1 ay İngiltere'ye gittim ve ömrümün en mükemmel 1 ayını yaşadım. 500$ da Bitcoin'e yatırdım şimdiden kendini ödedi bile.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı