Donanım Arşivi hakkında düşünceleriniz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bir düşüncem yok bol kazançlar kendisine. Arkadaşlar onlar nasıl sürekli sürekli bizim hakkımızda konuşmuyor ise bu forumda artık bu konunun konuşulmaması gerekiyor. Bu konu hakkında açılan kaçıncı konu ben sayamadım artık.

Sistem toplama sonrasında kasaya etiket yapıştırmayı sevmeyen yayıncı. En son topladığı sistemlerden birinde hava soğutmayı bir takipçisine hediye edeceğini söylemişti. Ama Technopat kadar detaylı sistem topladığını düşünmüyorum.

Genellikle sponsorlu ürünleri övüyor ve güç kaynağı, kasa hakkında bilgisi olmadığını düşünüyorum. Üstten, fazla içeriye girmeden bilgisayar öğrenilir ama ilerisi pek olmaz gibi.

Gömmek için elinden geleni yapmışsın izlemesem ön yargı ile yaklaşacağım olaya övülmesi gerekeni övüyor bilgi konusunda laf söylemen bile saçmalık. Piyasanın en iyilerinden.

Topladığı sistemlerin, Teknobiyotik'in topladığı Dark markalı dandik kundik sistemlerden iyi olduğu aşikar bir durum.
Fakat tekli ürün, ekipman övmelerine kesinlikle güvenilmeyecek insan, %100 sponsorluktan gelen dandik eşek ürününü tanıtıyor. Çöl mu burası?

Çoğu teknoloji sitesi ve kanalı gibi ticari amaçlı işlerini yürütüyorlar. Render yapılan bilgisayar, çekim yapan kamera ve inceledikleri ürünler gökten düşmüyor. Bu yüzden Donanım Arşivi ve diğerlerini eleştiremiyorum. Kötü ürün yoktur fiyatına göre iyi ürün vardır anlayışını benimsemişe benziyorlar. Haksız sayılmazlar. Evet aramızda everest, rampage vb. ikinci kalite ürünleri kullanan insanlar var, onlar da bizim kadar bu ürünlerin birinci kalite olmadığını biliyor, bütçeleri müsait olana yönlenmek zorunda kalıyorlar. Parasını siz vermediğiniz sürece MSI, Corsair , Asus vb. kaliteli ancak ülkemizde fahiş fiyatlara satılan ürünleri önermek kolay gelecektir. Bu yüzden bir ürünü değerlendirmeden önce fiyatına bakmakta fayda var, un ve pizzayı aynı kefeye koymamalıyız. :) Başlık ilginç gelirse ya da donanımınla ilgili bir problem varsa çözmek amacıyla izlenebilir ya da okunabilir bir site. Tıpkı technopat ya da diğerleri gibi.

İki aşireti karşı karşıya getirdiğim için çok özür dilerim. Kan dökülmeden konu kilitlenmeli.

Gömmek için elinden geleni yapmışsın izlemesem ön yargı ile yaklaşacağım olaya övülmesi gerekeni övüyor bilgi konusunda laf söylemen bile saçmalık. Piyasanın en iyilerinden.
Gömmek için elimden geleni yapmama gerek yok. PowerBoost güç kaynaklarının üstüne kurduğu sistemleri attırma.

JD SSD'leri kullanıyorum ben aldığımda o fiyat bandında başka alternatifi yoktu. 3 sene birebir değişim garantili diye aldım. 1 seneyi aşkın süredir 4-5 tane farklı sistemde kullanıyoruz aile üyelerimle.

Şimdilik bir sıkıntı çıkmadı.

Vallahi İnstagram'dan da Youtube'dan da takip ediyorum güzel işler yapıyor. Üslubu bilgisi de gayet iyi. Bazen sorulan sorulara cevap veriyor her zaman için olmasa da o da her mesaja bakma durumu olamaz. Donanım bilgisi gayet iyi.
Burada çoğu herkes ön yargılı bakmış bence mesela Technopat'ta Recep Baltaş ve Ali Güngör'de genelde QP'den sistem öneriyorlar. Tamam diyebilirsiniz QP'deki sistemlerin hepsi kaliteli parçalardan seçili o yüzden oradan yapıyorlar. İnsanları üzmeyecek parçalar öneriyorlar. Ama bu bütçesi olmayan insanlar için sıkıntılı bir durum donanım arşivinde de çoğu zaman kısıtlı bütçe ile sistem toplayıp öneri yapıyor ve çoğu zaman kanalında topladığı sistemi test ediyor artısını eksisini de söylüyor. Ona göre alırsınız veya almazsınız tamamen size kalmış.

Bu tip düşüncedeki arkadaşlar sadece bununla ilgili de değil. Mesela 100 TL bütçeye klavye önerisi diye konu açıyorlar. O paraya alacağın klavye kötü olur alma bence alma gibi gibi söylemler söylüyorlar. Everest alayım mı diyor alınmaz diyor ve Cooler Master, Corsair öneriyor. Adamın bütçesi olsa neden kaliteli almak yerine Rampage alsın ki kendince F/P ürününü arıyor veya almak istiyor.

Aynı şekilde JD, Powerboost, Gamepower, Adata vs. gibi pek çok markanın kronik sorunlu ürünleri için tüm markayı rezalet alınmaz çöp gibi gömmenin anlamı yok.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı