Dosya kopyalama yaparken sistemin donması

mr.ertugrul

Kilopat
Daha fazla  
RAM
16 gb 2666 mhz
SSD veya HDD modeli
wd blue sn570 500gb
Ekran kartı
rtx 2060 super
Anakart
msi b460ma pro
İşlemci
i51400f
Sistemimin kurulu olduğu SSD WD blue sn 570 500GB. Herhangi bir dosya kopyalarken veya Steam'den oyun güncelleyip doğrulamasını yaparken bilgisayarda çok ciddi donmalar oluyor hiçbir şeyi çalıştıramıyorum veya Discord bağlantısı kopuyor. SSD testini yaptım aşağıda paylaşıyorum sizce neden kaynaklanabilir? Bana bazı yazma değerleri çok düşük geldi.

Dosya Ekleri

• m2.jpg
    m2.jpg
    59,9 KB · Görüntüleme: 21
Yazma hızınızın 23.67, 98.47, 93.44 çıktığı kısımlar sizde çok yavaş, kendi SSD'mde bir test gerçekleştirdim. Hangi yazma hızı tam olarak ne anlama geliyor bilmiyorum, maksimum okuma ve yazma hızları sizinkinden düşük olan bir SSD kullanmama rağmen sizde 23.67 olan yer bende 1600 çıktı. Diğer 98.47 ve 93.44 değerlerinde ise sırayla 3 ve 2 kat kadar fark var. Sorunun kaynağı nedir bilmiyorum ama muhtemelen yazma hızınızdan ötürü.

@MusaSSH farklı boyutlarda veri, farklı miktarda işlem ile yazılıyor.

@mr.ertugrul işlemcini yoran bir şey olabilir mi?

İşlemciden kaynaklandığını sanmıyorum çünkü kullanımda işlemcide bir sorun yok ya da oyun oynarken vs. sadece güncelleme doğrularken ya da ne bileyim oyun dosyalarını başka bir yere kopyalarken vs yaşıyorum bu sorunu internetten sahip olduğum SSD'nin değerlerine baktım ve benimkiler cidden çok düşük. Henüz garantisi bitmedi garantiye göndersem sorunu çözerler mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı