Dosyadan trojan bulaştı

Batuyed

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i7-4770 3.4ghz, Rx 480 4GB, 16GB Ram 1600mhz, 450W Psu.
Meslek
Öğrenci
Merhaba, internetten sistem gereksinimleri yüksek (bilgisayarımın rahatlıkla açtığı) part halinde oyun ZIP'i yükledim. ZIP'leri klasöre çıkarttım setupu açtım ve oyunu kurdum.
Oyunu çalıştırınca EULA sözleşmesi ekranı geldi ve bilgisayar gücü kesilmiş gibi bir anda kapandı. Bilgisayar kendi kendine kapandı ve kendi kendine açıldı ardından Firefox kendiliğinden açıldı ve iPhone 14 kazanma vs dolandırıcı sitesini açtı. Ben de Kaspersky indirdim bunun üzerine, hızlı tarama gerçekleştirdim 2dk sonra 1 sorun buldu. Sorunda trojan virüsü olduğu yazıyordu. Ben de çöz'e bastım uzun sürdü ve ben de vaktin olmadığından bilgisayarı kapattım.
Bilgisayarı açtığımda ne yapmalıyım verilerimi pek sıfırlamak istemiyorum tekrar yüklemek ve driverlar yüzünden.
Yanıtlarınız için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
ESET Scanner ve MBAM ile tarama yapınız.

Vaktin yoksa bilgisayarı açık bıraksaydın. Şimdi sana çözüm yolu önersek onlarıda yapmazsın gibime geldi.

Kaspersky ve windows defender ile detaylı tarama yapın. Uzun sürse de muhtemelen sorununuzu halledecektir. Hesap bilgilerinizi ve şifrelerinizi kontrol edin. Trojan dan kaynaklı bilgileriniz çalınabilir bu yüzden bilgilerinizi kontrol edin ve sizi yönlendirdiği dolancırıcı sitesinde her hangi bir üyeliğiniz var mı diye kontrol edin. (Üyelik sistemi gibi bir şey var ise)

Yeni konular

Geri
Yukarı