Dosyalar truva atı tarafından gizlenmiş

Eki Görüntüle 580764
Klasör ayarlarınızı bu şekilde değiştirip o klasörün fotoğrafını atın bakalım bir. Bakalım ne çıkacak, autorun algılamıyor bazen antivirüsler.

Ekran Alıntısı.PNG

Nerden gireceğim gelişmiş ayarlara?
Eğer birisinin attığı linkteki bir siteye giriş yaptıysa DarkComet programı üzerinde IP'si gözüküyor ve DarkComet'i kullanan kişi bilgisayarda dosyaları, masaüstündeki kısayolları falan gizleyebiliyor. Ben bilgisayarının bir program aracılığıyla uzaktan kontrol edildiğini düşünüyorum.

Herhangi bir linke basmadım.

Çok garip. Acaba zararlı belleğinizde mi?
Mesajıma ek olarak buraya bir not eklemek istiyorum. Az önceki mesajımı sistemin Kaspersky ile tam taratılmış ve USB belleğin de tamamına zararlı taraması yapılmış olduğunu varsayarak yazdım. Bu arada sistemde korsan yazılım ve zararlı olmadığını ayrıca sistemdeki tüm yazılımların resmi sitelerinden indirilmiş bilindik yazılımlar olduğunu varsayıyorum. Eğer varsaydığım gibi değilse de, varsaymış olduğum şekilde yapılmasını tavsiye ediyorum. :)

Ekran Alıntısı 2.PNG

Böyle mi?
Mesajıma ek olarak buraya bir not eklemek istiyorum. Az önceki mesajımı sistemin Kaspersky ile tam taratılmış ve USB belleğin de tamamına zararlı taraması yapılmış olduğunu varsayarak yazdım. Bu arada sistemde korsan yazılım ve zararlı olmadığını ayrıca sistemdeki tüm yazılımların resmi sitelerinden indirilmiş bilindik yazılımlar olduğunu varsayıyorum. Eğer varsaydığım gibi değilse de, varsaymış olduğum şekilde yapılmasını tavsiye ediyorum. :)

Her şey varsaydınız gibi :).

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    9,3 KB · Görüntüleme: 52
Gizli dosyaları göster.
Korunan işletim sistemi dosyalarını gizleme.
Bilinen dosya uzantılarını gizleme.
Şeklinde işaretleyip, klasör özelliklerini değil, o klasörün nerede gözüktüğünü atmalısınız.

Tamam, USB'nin ana dizinini ve klasörün gözüktüğü yeri atacaksınız.
Ben sadece örnek olsun diye atıyorum bazı pencereleri.

Yeni konular

Geri
Yukarı