Dota 2 Başlamalı mıyım ?

MOBA oyunları kendi içinde bulunan oyuncuların özünü tüketmeye odaklanmış bir oyun türü bence. Oyun mantık ve mekanik açısından keyifli ve güzel dursa da iş ranked (dereceli) kısma gelince orada farklı bir dünya oluyor. Öncelikle Türk milleti olarak online oyunlarda Ruslar ile kapışacak kadar toxic ve kibirli olduğumuzu kabul etmek lazım. Ben daha hiç bir MOBA oyununda yaptığı hatayı herhangi bir şey diretmeden olduğu gibi kabul edip kusura bakmayın daha iyi çalışacağım diye oyuncu görmedim. Hangi MOBA'ya başlamak istediğinin önemi yok sağlam ve muhabbetinden keyif alabildiğin bir arkadaş grubun daha doğrusu takımın yok ise başlama. Boşa vakit ve para harcarsın.

Amacım pahalı karakter daha güçlü demek değil, LoL / Dota / CS:GO gibi oyuna oyun içinde para vermek saçma. 3 yıldır LoL oynayan birinin tüm rünleri var diyelim, başka bir 3 yıllık oyuncu yeni hesap açsın ve hiç rünü olmasın. Karşısındaki oyuncunun avantajı çok büyük. İşte bu saçma ve yanlış. Her neyse, konu Dota. LoL konuşmanın manası yok. :)

Aynen öyle Lol'ü bu yüzden sildim.

Lol Map'ı fizige uygun değil. Dibindeki çimde adam saklınıyor göremiyorsun. Dota'da böyle değil. Bunun dışında Dota'da gece gündüz farkları var. Gece daha az, gündüz daha çok görürsün. Dota'da yükseklik vardır. Alttaki adam yukarıyı Ward yoksa göremez, yukarıdaki aşağıyı görür fizik kuralları ile %90 uyumludur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı