Dota 2'ye başlamalı mıyım?

winkl3

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,

Uzun süre LOL oynadım. Mobil tarafta da Vainglory gibi oyunları oynadım. Ancak 2 yıldır bu tip oyunlar oynamıyorum. Geçen gün Dota 2 indirdim. Daha önce üniden oynayan arkadaşlar vardı. İlgimi çekti ancak biraz daha karmaşık ve zor gözüküyor. Girip de saatlerce oynayayım diye bir amacım yok arkadaşlar. Ara ara girip işte 2 bilemedin 3 maç atıp çıkmak istiyorum yani maksimum 2 saat falan geçireceğim oyunda. Bu yüzden sizce nispeten daha iyi bildiğim LOL'e mi geri döneyim yoksa Dota 2'yi kısa zamanda öğrenirsin devam et mi diyorsunuz ? Bir de forumdaki konulara baktım. Hep eski konular ama genelde oyunda Rus ağırlıklı olduğu, takım kurup onlarla maça girmezsen zevk alamazsın, kaybetmeye mahkum olursun gibi cümleler gördüm. 2 saat oynayacağım oyun içinde kim takım olur benle o da tartışılır :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Alışıp öğrenme süresi biraz uzun sürebilir. Ancak oyuna hakim olduğunuzda LOL falan boş gelecek. Dota 2 muadili oyunlara göre çok daha kalitelidir. Oynadığınız oyunlar listesine gerçekten iyi bir oyun eklemek isterseniz oyunu öğrenmenizi öneririm. Dereceli oyunlarda bahsedilen sorunların çoğu yok. Genelde yeni başlayanlar için bu sorunlar mevcut. Ancak gerek yok, ben çerezlik eğleneyim, birkaç hoş saat geçireyim derseniz LOL'e devam edebilirsiniz.

Alışıp öğrenme süresi biraz uzun sürebilir. Ancak oyuna hakim olduğunuzda LOL falan boş gelecek. Dota 2 muadili oyunlara göre çok daha kalitelidir. Oynadığınız oyunlar listesine gerçekten iyi bir oyun eklemek isterseniz oyunu öğrenmenizi öneririm. Dereceli oyunlarda bahsedilen sorunların çoğu yok. Genelde yeni başlayanlar için bu sorunlar mevcut. Ancak gerek yok, ben çerezlik eğleneyim, birkaç hoş saat geçireyim derseniz LOL'e devam edebilirsiniz.
Size katılıyorum vakit geçirmek için girip binlerce saat başından kalkamadığımız bir oyun kendisi:)

Binlerce saat oynuyor olabilirsiniz ancak LOL, Dota'nın yanında çerezlik bir oyundur. Dota'nın detaylarının %10'una belki sahiptir. Bu yüzden Dota'yı aylarca oynayan biri oyunu bildiğinden bahsedemiyor.

Binlerce saat oynuyor olabilirsiniz ancak LOL, Dota'nın yanında çerezlik bir oyundur. Dota'nın detaylarının %10'una belki sahiptir. Bu yüzden Dota'yı aylarca oynayan biri oyunu bildiğinden bahsedemiyor.
Yanlış telaffuz ettim sanırım Dota oynuyorum ben de bildim bileli. LOL'ü birkaç defa oynamaya çalıştım fakat Mobile Legends gibi hissettim ikisi kıyaslanacak oyunlar değil maalesef. Fortnite PUBG'nin yanında neyse LOL de Dota'nın yanında öyledir desek daha doğru olur. Saygılar:)

Ciddi anlamda bağımlılık yapar, öyle 2 saatte kalkamazsın çünkü tek oyun ortalama 50dk sürer, dereceli oynarsan leveline ve oyun kalitene uygun rakipler gelir, takımın olmasada aynı yeteneklere sahip insanlarla eşleşirsin, bunun yanında ciddi teorik bilgi kasman gerekir her Hero her oyunda her oyuncuya karşı farklı oynanır, yani çok fazla kombinasyon mevcut güzel oyun ancak emek istiyor.

Dostum Dota 2 hakkında bilgin var heralde, sana sorayım ufacık bir soru için yeni konu açmayım. Dostum hani bilirsin Lol' ün sistemi değişti her maç bittiğinde para vermiyor artık, lvl atladıkça mavi öz veriyor sana, Dota' da mı böyle, yoksa onda maç bitiminde veriyor mu para ?

Dostum Dota 2 hakkında bilgin var heralde, sana sorayım ufacık bir soru için yeni konu açmayım. Dostum hani bilirsin Lol' ün sistemi değişti her maç bittiğinde para vermiyor artık, lvl atladıkça mavi öz veriyor sana, Dota' da mı böyle, yoksa onda maç bitiminde veriyor mu para ?
Para falan verme olayı yok dotada. Bütün herolar herkese açık ve ücretsiz zaten. Sadece görünüşü etkileyen skinler var. Onlarda çıkarsa oyun sonu şansına.

Hocam açıkçası lol dotanın demosu gibi birşey. Bir oyunun demosunu oynarsın ve orijinaline geçtiğin zaman oyunun ne kadar detaylı karmaşık olduğunu anlarsın ya, o şekilde hissedersin. Dotada ki detay ve öğrenmen bilmen gereken şeylerin %10'u=lol. Öğrenmeye çalışırsan çok uzun zamanını alır. 13 senedir dota oynuyorum hala daha bir iki tane bilmediğim şeyler çıkabiliyor. Ama girip sadece eğlencesine oynayacağım diyorsan neden olmasın biraz rapor yersin eğlencesine oynadığın içinde üzülmezsin :)

Yeni konular

Geri
Yukarı