DSL ışığı yanıyor ama internet gelmiyor

Hürkan35

Decapat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Geçen pazar günü bizim buraya yıldırım düştü ve kullandığım VDSL ASUS modemim patladı, bir daha kullanılmayacak bir hale geldi. Ardından ADSL modemimi taktım ve internet yine gelmedi. TurkNet desteğe yazdım ve sorunumu anlattım, TurkNet'ten aradıklarında DSL bağlantımı göremediklerini söylediler ve beni saha ekiplerine yönlendirdiler. Ertesi gün saha ekibi geldi internetimi kontrol etti, DSL kabloma bir cihaz taktılar ve internetime baktılar. Gelen adam internette bir sıkıntım olmadığını tek sorunun ADSL modemde olduğunu ve VDSL kullanmam gerektiğini söyledi. Bunun üzerine VDSL modem aldım ve internetime bağladım, kullanıcı bilgilerimi girdim fakat yine internet ışığım yanmadı (DSL sarı ışık yanıyor çünkü altyapı VDSL, bu modemin özelliği buymuş). Bu sefer tekrar TurkNet'e yazdım ve bana tekrar DSL bağlantımı göremediklerini söylediler, tekrar saha ekibi yönlendirdiler. YKS'ye 1 gün kaldı bittikten sonra rahat rahat oyun oynayamayacağım için sinir topu gibi dolaşıyorum internet servisleri de dalga geçer gibi ondan ona paslıyorlar.
Modemin durumu:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Arkadaşlar sorunu çözdüm yaşayan varsa aktarmak istediğim şeyler var. Öncelikle bu ışığın sabitlenmemesinde Türk Telekom ekipleri gelip kendi hatlarında bir sorun görmediyse ve sorunu size attıysa hayırlı uğurlu olsun elinizde nur topu gibi bir kumar oynama şansı var. Bana sorun iç tesisatında biz müdahale etmeyiz sen düzelteceksin dediler, elektrikçi çağırdım ve dışarıdan gelip evin içinden odalara dolaşan internet hattını iptal ettirdim. O da şöyle oldu, dışarıdan gelen internet kablosu eve girmeden önce kutu benzeri bir yerde toplanır ve bu sizin evinizin içinde olur. Evinizin içindeki kabloyla sokaktan gelen kabloyu birbirine bağlar. Ben bu sokaktan gelen kabloyu direkt evin etrafından dolaştırtıp odama yönlendirdim çünkü kusura bakmayın ama her duvarı deldirip internet kablosunu değiştirmek çok büyük bir masraf ve eğer ki apartmanda oturuyorsanız bu noktadan sonra her şey sizin için daha zor. Odama kablo çekildi ve direkt modemime bu şekilde bağlandı. Şu an internet kullanabiliyorum DSL ışığı sabitlendi fakat 55 olan internet hızım 35'e düştü, 1.5 ay sonra üniversite için İstanbul'a gideceğim için pek dert etmedim, aklınızda bulunsun. Kabloları görsel olarak yükleyeceğim.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2022-06-21 at 10.10.22.jpeg
    WhatsApp Image 2022-06-21 at 10.10.22.jpeg
    56,4 KB · Görüntüleme: 21
  • WhatsApp Image 2022-06-21 at 10.10.21 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2022-06-21 at 10.10.21 (1).jpeg
    247,7 KB · Görüntüleme: 26
  • WhatsApp Image 2022-06-21 at 10.10.21.jpeg
    WhatsApp Image 2022-06-21 at 10.10.21.jpeg
    212,8 KB · Görüntüleme: 25
  • WhatsApp Image 2022-06-21 at 10.10.20.jpeg
    WhatsApp Image 2022-06-21 at 10.10.20.jpeg