Dün gece bahçemdeki garip olay

drogbaformalı

Decapat
Bahçemde 4 ördek, 1 kaz ve 8 tavuk olmak üzere toplam 13 hayvan besliyorum. Tavuklarım tamamen evcildir hepsi kendini sevdirir ve hiçbir şekilde can yakmaz, hiç yüksek sesle bağırmazlarken dün gece durduk yere hepsi birden bağırmaya başladı. Ben ilkten birileri kaçırıyor sandım hemen açtım kapıyı bağırdım çağırdım fakat kimse yoktu babam la birlikte indik kimseler yoktu. Sadece tavuklar kümesten çıkmak istiyorlardı ve 1 tanesi öyle çığlık atıyor ki yaralandı sandım. Baktığımda hiçbir yarası görünmüyordu yanlarına gidince sakinleştiler, zaten sansar, kedi, köpek gibi hayvanlar giriş yapamayacağı şekilde korunaklı bir bahçemiz var.

Neden bağırmış olabilirler sebebi nedir?

Şu videoyu dinler misin.
Böyle bir olay ile ilgili yaşanmış bir kaç hikayede hatırlıyorum ama bu daha doğru olur:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bir şeyden korkmuş olabilirler, veyahut hayvanların gönül gözü açıktır derler ondan da olabilir.
Bende öyle olduğunu düşünüyorum hayvan göremezler imkansız çünkü bahçeye girebilecekleri bir yer yok.
Sansar giremez diye düşünüyorum. Bahçemiz girebileceği bir yer değil.
Hayvanlar korunaklı olduğunu algılayamaz. Burası güvenli sansar filan girmez diyemez ya da düşünemez diyelim. Büyük ihtimal ile sansar gibi bir yırtıcı hayvan gelmiştir.

Bir şeyden korkmuş olabilirler, veyahut hayvanların gönül gözü açıktır derler ondan da olabilir.
Kendiniz bile ''derler'' kelimesini kullanıyorsunuz.
Şu videoyu dinler misin.
Böyle bir olay ile ilgili yaşanmış bir kaç hikayede hatırlıyorum ama bu daha doğru olur:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
İkisini de saçmalık olarak görüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı