Dünya, Güneş'e bugünkü konumundan 1 kilometre uzakta olsaydı ne olurdu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@painkiller Ben Mevlana değilim, kimseye ne olursan ol yine gel demem. Ayrımcılık yapıyorum, var mı? Duyduğu bir şeyi sorgulamadan kabul edip insan değil papağan olanlarla, sorgulayan ve kendi iradesine sahip olan insanları ayırıyorum. Sorgulayan, araştıran ve kendi iradesi olan insanlara saygı gösteririm. Diğerine de yüzümü buruşturup iğrenç bir şeye bakar gibi bakıp yoluma giderim.

Dini bilim, bilimi din ile açıklamaya çalışanların bugüne kadar bir zafer elde ettiğini göremedim. Üniversite yıllarında da bu tarz 2 tayfa toplanır saçma sapan muhabbetlere girerdi. Gidip kütüphanede 1 saat kitap okurdum, bu boş muhabbetlerden daha fazla şey katardım hayatıma.

Bu ikisi siyah ve beyaz gibi bambaşka, çok uç bir şey. Onda bunu, bunda onu ararsanız hiçbir zaman sonuca ulaşamazsınız, çok tecrübe ettim. Bu yüzden bu 2 konuyu birbirine karıştırmayın.

Her zaman derim, neye inandığınızın önemi yok bu hayatta. Din kardeşlerimizden çok insan ihtiyacımız daha fazla şu dönemlerde. Sadece insan.

@painkiller hocam bir "Allahın bir lütfü, mucizesi işte yezitler." dediniz. Resmen dalga geçmiş oluyorsunuz. Yezitler kısmını araştır, anlarsınız o zaman.

Öbür konuda da emin değilim. Özür diliyorum, kusura bakmayın bir kabahat yaptıysam ama emin değilim siz mi haklısınız vs.

@TheMüslimPythonYılan'ı yezit, kendisinden nefret edilen, hain kişiler için kullanılan bir sözdür. Anlamını bilmeden kullanır mıyım hiç. Ayrıca yine ben burada müslümanlara hakaret ediyorum anlamı çıkmaz ki. Yani yezit sadece müslümanlara kullanılmaz.

DDD2A574-D46C-4434-A682-C09E34951029.jpeg

Öbür konuda da emin değilim. Özür diliyorum, kusura bakmayın bir kabahat yaptıysam ama emin değilim siz mi haklısınız vs.
Estağfirullah özür dilenecek bir şey yok. Sonuçta karşılıklı bilgi ve görüş paylaşıyoruz.

Sanki sadece müslümanlar "Dünya güneşe 1 km yaklaşsaydı yanardık" diyor.
Bunu diyen milyonlarca müslüman var maalesef. Painkiller arkadaşta bilgili bir arkadaştır, öyle sıradan biri değil.
Buradakilerin bazıları, lise düzeyi coğrafya, biyoloji sorularını dahi yapamayacağını bilmesine rağmen burada kendini dahi sanmaları yok mu. Onlara artık diyecek sözüm yok
Bunu sen mi söylüyorsun? Bilim ve evrim düşmanı birinden bu lafı duymak komik oluyor. Adem'e ilk insan değil deyip kendi dinini bile yalanlayan birisin başkasına öğüt vermek sana düşmez.

Bunu diyen milyonlarca müslüman var. Painkiller arkadaşta senden bilgili bir arkadaştır, öyle sıradan biri değil.

Bunu sen mi söylüyorsun? Bilim ve evrim düşmanı birinden bu lafı duymak komik oluyor. Adem'e ilk insan değil deyip kendi dinini bile yalanlayan birisin başkasına öğüt vermek sana düşmez.
Milyonlarca Müslüman'ın inanması sadece Müslümanların kastedilmesi gerektiği manasına gelmiyor.

Boş verin hocam gereksiz yere uygunsuz üslup falan yemeyin. Uğraşmaya değmez.

@TheMüslimPythonYılan'ı Benim içim müslüman, hristiyan vb. olması önemli değil. Diğer dinlerden de bu tür bir şeyin olduğuna inananlar var.

@Hoaxer Kesinlikle. İnsanı deli ediyorlar ama biyolojiden bahsetmesi gereken en son kişilerden biri kendisi, adamlarda hiç utanma da yok.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı