Dünya, Güneş'e bugünkü konumundan 1 kilometre uzakta olsaydı ne olurdu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Milyonlarca Müslüman'ın inanması sadece Müslümanların kastedilmesi gerektiği manasına gelmiyor.
Bak senin düştüğün yanlış şu; ben müslümanlar demedim asla ve yanlışlıkla üstüne alınıyorsun. Allah, yezit gibi kelimeler “arap coğrafyasında” kullanılan tabirlerdir. Yani bir arap hristiyanı da allah veya yezit kelimesini kullanabilir. Defalarca vurguladığım nokta burası zaten. Ben bir tek dini inanıştan bahsetmiyorum, bütün dinlerdeki veya dinsizlerdeki yobaz ve bağnaz kişilerden ve görüşlerden bahsediyorum.

Bak senin düştüğün yanlış şu; ben müslümanlar demedim asla ve yanlışlıkla üstüne alınıyorsun. Allah, yezit gibi kelimeler “arap coğrafyasında” kullanılan tabirlerdir. Yani bir arap hristiyanı da allah veya yezit kelimesini kullanabilir. Defalarca vurguladığım nokta burası zaten. Ben bir tek dini inanıştan bahsetmiyorum, bütün dinlerdeki veya dinsizlerdeki yobaz ve bağnaz kişilerden ve görüşlerden bahsediyorum.
N'oldu hocam? Konuştuk bunları.

Konuştuk evet ama bir önceki mesajında müslümanların kastedilmesi demeni üzerime alındım ve tekrar açıklama yapma ihtiyacı hissettim.
Hocam zaten sizi alıntılamadım. Sadece arkadaş 'yine de milyonlarca Müslüman'ın inandığını' söyledi. Ben de milyonlarca Müslüman'ın inanmasının sadece Müslümanların kastedilmesi gerekmediğini söyledim. O da fark etmediğini söyledi. Ama baştan milyonlarca Müslüman inanıyor demeseydi iyiydi. Zaten devam etmedi çünkü hem fark etmez dedi, hem orada yanlış anlaşılma olmuştu. Hani tartıştık ya Adambey vardı. İşte o yorumu alıntılamış ondan. O yüzden. Yani alınmayın.

Hic bir sey olmazdi. Her yildiz sisteminde suyun sivi halde bulunabilecegi sicaklik araligina denk gelen min-max yaricaplar arasinda konumlanmis yasanabilir bir alan var.

1596232564186.png

Oyle 5-10 km ' lik bir araliktan bahsetmiyoruz. ( Yildizina gore degisir ama Gunes icin degil )

Malesef evren kimi dindarlarin dusundugu gibi asiri hassas dengeler uzerinde duran ve super dizayn edilmis bir olusum degil, en azindan gozlemledigimiz kadari.

Kaotik, rastlantisal ve ezici cogunlugu hic bir isimize yaramayan madde & bosluk havuzu.

Bunlar hep tanrisinin dogru oldugunu ispatlamaya calisan astrofizik cahillerinin one surdugu "her sey super hassas bir denge icerisinde" propagandalari , evrendeki duzene isaret edip yaraticisini ispat derdinde.

"The universe is a pretty big place. If it's just us, seems like an awful waste of space." - C.Sagan

Kaotik, rastlantisal ve ezici cogunlugu hic bir isimize yaramayan madde & bosluk havuzu.
“Kusursuz bir denge ve uyum” böyle bir şey yaşamdan önceki zamanlarda bile olmadı neredeyse. Neredeyse diyorum çünkü gözlemlenebilen geçmişe kadar böyle bir şeyin olmadığı açık. Hatta insan vücudunda bile muazzam bir yapım yıkım olayı söz konusudur en basitinden. Kaos, evrene her zaman hakimdi ve hakim olmaya devam edecek.

Hic bir sey olmazdi. Her yildiz sisteminde suyun sivi halde bulunabilecegi sicaklik araligina denk gelen min-max yaricaplar arasinda konumlanmis yasanabilir bir alan var.

Eki Görüntüle 628379

Oyle 5-10 km ' lik bir araliktan bahsetmiyoruz. ( Yildizina gore degisir ama Gunes icin degil )

Malesef evren kimi dindarlarin dusundugu gibi asiri hassas dengeler uzerinde duran ve super dizayn edilmis bir olusum degil, en azindan gozlemledigimiz kadari.

Bunlar hep tanrisinin dogru oldugunu ispatlamaya calisan astrofizik cahillerinin one surdugu "her sey super hassas bir denge icerisinde" propagandalari , evrendeki duzene isaret edip yaraticisini ispat derdinde.

"The universe is a pretty big place. If it's just us, seems like an awful waste of space." - C.Sagan
Evet evet. Bu yüzden bir tek dünyada canlı var. Atomlar oluşurken atomu oluşturan parçalar gel hacı atomu oluşturalım dediler ve atom oluştu. Böyle artık nasıl bir şey olmuşsa böyle atomlar böyle kendiliğinden moleküller oluştu(!).

Evet evet. Bu yüzden bir tek dünyada canlı var. Atomlar oluşurken atomu oluşturan parçalar gel hacı atomu oluşturalım dediler ve atom oluştu. Böyle artık nasıl bir şey olmuşsa böyle atomlar böyle kendiliğinden moleküller oluştu(!).

Kimse evrenin nasil olustugunu tam bilmiyor. Evrende Dunya'dan baska yasam var mi onu da kimse bilmiyor.

Arkasinda durabilecegin bir bilgi veremeyeceksen bos yere "Bilim" bolumunde inanclarini savunma.

- Evren nasil meydana geldi?
+ Bilmiyoruz.
- O halde Allah yaratmis olmali.

Bu yaptigin seye "False Dilemma" deniliyor.
False dilemma - Wikipedia

Evren nasil olustu sorusuna 2 tane cevap yok. ( Allah vs Big Bang )
Birisinin yanlis olmasi digerini zerre dogru kilmiyor.
Nasil olustugunu bilmedigin seyi kimin olusturdugunu da biliyor olamazsin. Inanirsin en fazla. Onun da yeri burasi degil.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı