Dünya'nın Şekli Tartışması

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@KaraKartalw dostum, biz zaten ne dediğini biliyoruz. Kimse sana karşı çıkmıyor burada sadece tartışıyoruz. Senin dediğine göre bizim hepimizin aptal olması lazım. Hayır senin bu kadar tepki göstermeni anlamış değilim. Konuyu ele alıp biraz trol biraz ise bilgi amaçlı inceliyoruz. İkinci olarak yaptığın hakaretler senin nasıl biri olduğunu açıklar.

Tamda demiştim konu kapandı ne güzel diye yeniden başladık. Ciddi ciddi Dünya düz görünüşünü kabul ediyorsunuz.
Şurdan başlayalım siz düz ilerlediğiniz zaman (hiçbir yöne dönmeden) bir zaman sonra ne olur? Uzayın boşluğuna mı düşersiniz yoksa bidaha olduğunuz yere geri mi gelirsiniz?
Eğer dahada düşerim diyorsanız, uçağa veya yürüyerek başlayın yürümeye bakalım sonuç ne olacak?

Adamlar nelerle uğraşıyor eğer haber izliyorsanız, gazete okuyorsanız denk gelmişsinizdir. Mars'a gidilecek, yeni gezegenler keşfedildi. Bak adamlar nelerle uğraşıyor? Peki ya siz? Dünya düz diyorsunuz vay be. Dünya düz diyenlere cevap vermek yerine onları savunuyorsunuz? Dediğim gibi başlayın yürümeye inanmayan herkesi alın başlayınız yürümeye veya uçakla ilerlemeye cevabını yazarsınız.

Şuan bu cevabım sakin halimlen yazıyorum. Artık yapmayın şunu Dünya düzmüş, Güneş yokmuş Allah'ın yansımasıymış, yerçekimi yokmuş falan filan diye düşünüyorsanız cidden boşsunuz demektir. Bu kadar açık söylüyorum.
Dostum ya okumanda sıkıntı var ya da anlamanda. Ben nerede savunduğumu söyledim? Tek istediğim herkesin görüşünü belirtmesi. Halen daha savunuyor muşum gibi laf ediyorsun.

Bende diyorum ki bu kitle olmamalı. Uzun lafın kısası bu. Bunun tartışması bile olmamalı. Azcık bilime inanıyorsanız (çoğul konuşuyorum) bu saçma sapan Dünya düzdür tartışması ortaya çıkmaz. Tamamen cahillikten başka bir şey değil. Daha neyi tartışıyoruz anlamıyorum ya? Herkesin bir fikri olacağı güzel bir soru olsa herkes fikrini söylese daha mantıklı. Bunun cevabı kesin, kesin olan bir sonucu nasıl tartışabiliriz onu anlamıyorum. Söyleyin felsefi bir görüş herkes fikrini söylesin.

Henüz farklı bir fikri kaldıramıyorken felsefe konuşmak istemek... Anladım ki konunun açılması gereken yer bu site değilmiş. Benim hatamdı, yetkililer konuyu kilitleyebilirse sevinirim. Demek ki konu dışında tartışılacak konular bunlar değil. Hegel'in diyalektiğini veya modern kimyayı tartışmamız gerekirdi. Gerçi, neden hala bu sitede takılıyorsak... Malumunuz, diğer devletler Mars'a gidiyormuş.

Hocam biz bunları defalarca tartıştık.. Yeter ama artık :p :D

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Dayı döktürmüş her şeyi. Siz halen yok yuvarlak, yok geoit falan diyorsunuz. :D

Cahil birisi izlese şunu gerçek sanacak arkadaş, adam ciddi ciddi anlatıyor bildiğin. :D İzlerken koptum ya. :D :LOL:
@BERWAR Tam sana göre. :D :ROFL:

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı