Dünya'nın Şekli Tartışması

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hadi dünyayı dışarıdan görmediği için inanmıyorlar da, uzaya baksan kaç tane düz gezen parça var, aya bak, güneşe bak, güneşin etrafında dönüyorsun ve hep aydınlık. Düz olsa bir tarafı çizgi gib olması lazım, bütün maddeler, o patlamanın ve çekim kuvveti etkisiyle yuvarlanır zaten, içine büzülür, yani bunların aklı düz bence.

Usta aslında biz değil o bilimin beşiği olan USA'de bir grup aklı kıt iddaa ediyor ve inanıyor hatta, kutuplarda BM askerleri mi ne varmış, oraya yaklaşan olursa öldürüyorlarmış.:ROFL:
Hocam aslında Ay dev bir dikdörtgendi. NASA Ay'ı 2009'da bombalayınca yuvarlak oldu.. Ay yüzeyinde krakerlerin oluşması da ondan yani.. (y) :ROFL:

Hadi canım, dünya düzmüymüş? "Kız fatma gel hele gel dünya düzmüş kız" :D Yok be arkadaşım, gözlerinle gördüğün şeye inanmalısın. İnsanlar herşeye karşı çıkar, neler dönüyor bir bilseniz. Demek istediğim daha ayrıntılı öğreniriz belki :) Ama dünya yuvarlak değil geoittir.

Konudakiler Lise görmüş insanlar diye farz ediyorum ki Coğrafya dersinde boğazlar diye konu var hatırlayan olursa zaten bir geminin Dünya'yı dolaşması düz ise dünya imkansız.

Hocam aslında Ay dev bir dikdörtgendi. NASA 2009'da Ay'ı bombalayınca yuvarlak oldu.. Ay yüzeyinde krakerlerin oluşması da ondan yani.. (y) :ROFL:
Kraker:D

Hocam aslında Ay dev bir dikdörtgendi. NASA Ay'ı 2009'da bombalayınca yuvarlak oldu.. Ay yüzeyinde krakerlerin oluşması da ondan yani.. (y) :ROFL:

Yok yok aslında eşkenar üçgenmiş. Ay illimünatinin çıkış noktasıymış. Kesin bilgi yayalım.:neşeli:

(Şaka amaçlıdır inanmayınız.)

Edit: Düzeltme ihtiyacı hissettim, zira misafir olarak gezenler, aman yaymasın, zaten yeterince cahillik var bir de ben sebep olmayayım.

Son düzenleme:
Cidden dalga amaçlı mı açtınız konuyu? Eğer dalga amaçlı değilse artık cidden sinir bozucu oldu bu konu. Bu ne ya adamlar Mars'a gidecek, uzayı araştırıyorlar nelerle uğraşıyorlar biz dahada Dünya düz mü diye konuşuyoruz?
Birisi çıkmış yok uçaklar asılı kalsın istediği yere gelsin diyor. Hocam siz neyin peşindesiniz yani? Birisi gelmiş Güneş diye bir şey yok Allah'ın yansıması der. Ya bırakın bu işleri daha doğru düzgün işlerle uğraşın ya.
2017 yılındayız dahada Dünya düz diyorlar. Hocam bu sorunu millet ne zaman çözdü bitti kapandı. Dünyanın %99.9 yalan söylüyor tek siz doğru biliyorsunuz. İlerleyin dümdüz boşluğa düşüceksiniz.
Böyle saçma sapan konular görüyorum bir kaç forumda da gördüm sinirleniyor insan. Yapmayın ya artık yeter. Eğer dalga amaçlıysada artık yeter tamam artık. Sizde başka işlerle uğraşabilirsiniz, yapmayın etmeyin.
Ne ile uğraştığım beni ilgilendirir. Burası konu dışı değil mi? Ben burada o görüşü savunmuyorum, saçma sapan anlamayın. Böyle bir belgesel var, böyle bir kitle var. Kitle gariptir ki günden güne büyüyor, çoğu görüntüye de stüdyo çekimi diyor. Ben bunu savunmuyorum, sadece sizin görüşünüzü istedim. Eğer uğraştığım şeylerin yararını öğrenmek istiyorsan yaklaşık 20 yıl sonra soğuk bir odada morarmış olarak bulunman gerekecek. Tanımadığınız, bilmediğiniz kişiler hakkında atıp tutmak ne hoş...

Kyrie İrving düz demişse düzdür. :D

Aslına bakarsanız, aslında dünyada görüldüğü gibi değil. Hiçbirşey göründüğü gibi değil. Nöronal yapımız dışarıdan gelen cisimlerin elektromanyetik dalgalarını algılar ve bu sayede arka beyinde görüntü oluşur. Kısacası gördüğümüz mor renk asla mor değil. Herşey görüldüğü gibi değil :) Belki dünya diye birşey yok sadece var olduğunu algılıyoruz. Araştırabilirsiniz. Birçoğunuz kızacak bana :)

Ne ile uğraştığım beni ilgilendirir. Burası konu dışı değil mi? Ben burada o görüşü savunmuyorum, saçma sapan anlamayın. Böyle bir belgesel var, böyle bir kitle var. Kitle gariptir ki günden güne büyüyor, çoğu görüntüye de stüdyo çekimi diyor. Ben bunu savunmuyorum, sadece sizin görüşünüzü istedim. Eğer uğraştığım şeylerin yararını öğrenmek istiyorsan yaklaşık 20 yıl sonra soğuk bir odada morarmış olarak bulunman gerekecek. Tanımadığınız, bilmediğiniz kişiler hakkında atıp tutmak ne hoş...

Tamda demiştim konu kapandı ne güzel diye yeniden başladık. Ciddi ciddi Dünya düz görünüşünü kabul ediyorsunuz.
Şurdan başlayalım siz düz ilerlediğiniz zaman (hiçbir yöne dönmeden) bir zaman sonra ne olur? Uzayın boşluğuna mı düşersiniz yoksa bidaha olduğunuz yere geri mi gelirsiniz?
Eğer dahada düşerim diyorsanız, uçağa veya yürüyerek başlayın yürümeye bakalım sonuç ne olacak?

Adamlar nelerle uğraşıyor eğer haber izliyorsanız, gazete okuyorsanız denk gelmişsinizdir. Mars'a gidilecek, yeni gezegenler keşfedildi. Bak adamlar nelerle uğraşıyor? Peki ya siz? Dünya düz diyorsunuz vay be. Dünya düz diyenlere cevap vermek yerine onları savunuyorsunuz? Dediğim gibi başlayın yürümeye inanmayan herkesi alın başlayınız yürümeye veya uçakla ilerlemeye cevabını yazarsınız.

Şuan bu cevabım sakin halimlen yazıyorum. Artık yapmayın şunu Dünya düzmüş, Güneş yokmuş Allah'ın yansımasıymış, yerçekimi yokmuş falan filan diye düşünüyorsanız cidden boşsunuz demektir. Bu kadar açık söylüyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı