Düşük sistemler için işletim sistemi önerisi

Windows 7 indirmek istiyorum ama destek bittiği için güvenli bir site bilmiyorum.

Roblox Minecraft Roblox'u Wine kurdum ama ekran kartınız eski diye bir uyarı verdi açmadı Windows 10 da olmadı bu hata.
Ben youwindowsworld sitesini kullanıyorum eski bir site bence güvenilir. Doğrulama kodları da var MD5 şeklinde

Windows 7 indirip Flash'a yazdırdıktan sonra ei.cfg dosyasını silerseniz bütün sürümler seçilebilir oluyor Starter Home Basic vb gibi.

Aslinda NTLite ile gereksiz servisleri ve programlari kaldirip kendi Windows 10 ISO dosyani olusturup kurabilirsin.
Daha hizli calisan bir isletim sistemine sahip olursun. 🙂

Roblox zaten acilsa bile Online olarak oynanmiyor Linux uzerinde. Ancak Minecraft'i rahat bir sekilde oynarsin.

Peki teşekkür ederim.

hem fikir bir konu bulalım bence linux mu kullanacaksın yoksa windows çünkü ikisinide kendine göre eksi ve artıları var seçim önemli her ikisinde de oyun oynayabilir programın aynısı olmasa bile muadili programlar bulabilirsin
-benim sana önerim linux olur windowsun derinine inmedim arka planda uygulama çalışmasını engelleme felan ama linux da öyle bir derdin olmaz
-bende i3 3. nesil işlemci kullanıyorum win10 kastığı için Manjaro Linux xfce kullanıyorum.

ama linux da öyle bir derdin olmaz
Olur, tabii ki olur. Bende bile oluyor. Bazen man durduk yere asiri CPU'ya yukleniyor, arka planda calisiyor. Onu fark edince kill komutu ile durduruyorum. Dosya kopyalarken disk yerine ayni zamanda CPU'ya da yukleniyor ki bu yillardir duzeltilmemis bir bug'dur.

Butun isletim sistemlerinde boyle bir derdin olur, ki zaten bunlarin isletim sistemi ile alakasi yoktur, paketler ile alakasi vardir.

Geri
Yukarı