Düşük sistemli bilgisayarda HOI4 hızı arttırılabilir mi?

kuzey12345

Picopat
Daha fazla  
Sistemim HOI4 oynamak için çok düşük olduğunun farkındayım. Ama bilgisayar bakınca çok hızlı çalışan ve kaliteli bir bilgisayar olduğunu fark edebiliyorum. Normalde HOI4'te bir gün hızlı bir bilgisayarda 1 saniyede geçerken bende 5 saniyede geçiyor. Eğer gerekiyorsa takılı RAM'ımı 6 GB'a çıkarma ihtimalik düşük. Soracağım soruyu daha önce çoğu yerde sordum ama beni tatmin eden bir cevap alamadım. Çünü bilgisayarımda rahat bir şekilde HOI4 oynadığımı hayal edebiliyorum. Bu arada sorarsanız diye söyleyeyim. Evet en düşük grafiklerde oynuyorum. FPS map ve smooth borders modu var. Ama günler çok yavaş geçiyor. Az önce arkadaşımın oyuncu bilgisayarında Hollanda'yı 4 saniyede alırken benim bilgisayarda aynı ülkede aynı şekilde 20 dakikada zor düşüyor. En azından çok az da olsa HOI4 hızımı arttırabileceğim bir yöntem söyleyebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Maalesef iyi bir sisteme geçmek dışında bir çözümüm yok. Ekran kartının yükünü hafifletsen yine işlemciye yapabileceğin bir şey yok. Ayrıca RAM'in 4GB'mı şu an onu tam anlamadım. Bir de son çare Geforce Now deneyebilirsin. Modları her defasında kurman gerekiyor ama mod takıntın yoksa ordan daha rahat oynarsın.
Taksit taksit yazıyorum da şunu da ekleyeyim minor ülkelerin annexlendiği ve asker üretmelerini engellendiği modlar var. Onlara da bakabilirsin.

İşlemcin nedir?
Aslında zaten yazmıştımda muhtemelen konuyu yanlış seçmişim moderatör silmiş.

Maalesef iyi bir sisteme geçmek dışında bir çözümüm yok. Ekran kartının yükünü hafifletsen yine işlemciye yapabileceğin bir şey yok. Ayrıca RAM'in 4GB'mı şu an onu tam anlamadım.
Evet 4 gb.Ekran kartını nasıl rahatlatabiliriz?

Ayarları kısınca oyun çamur oluyor ama biraz rahatlıyor ekran kartı. Fakat 4GB RAM ve Celeron işlemciyle işin zor maalesef. Geforce Now'a bak derim.

Hocam işlemciniz çok güçsüz geforce now ile oynayabilirsiniz yani bir oyun için hem işlemci hem ekran kartı parası vermeniz biraz israf olur.

Hocam işlemciniz çok güçsüz geforce now ile oynayabilirsiniz yani bir oyun için hem işlemci hem ekran kartı parası vermeniz biraz israf olur.
Bir de biraz önce bir konuya baktım benim gibi HOI4'ü hızlandırmak için.Oyuna ekran kartını aktif etmek diye bir olay varmış.Onu nasıl yapabiliriz?

Ayarları kısınca oyun çamur oluyor ama biraz rahatlıyor ekran kartı. Fakat 4GB RAM ve Celeron işlemciyle işin zor maalesef. Geforce Now'a bak derim.
Hocam uygulamadanda açtım şimdi oyunlar kısmında hoi4 ü aratıp açınca kendisi hızlandırıyor mu yokssa başka bir şey yapmamıza gerek varmı?

Son düzenleme:
Sistemim HOI4 oynamak için çok düşük olduğunun farkındayım. Ama bilgisayar bakınca çok hızlı çalışan ve kaliteli bir bilgisayar olduğunu fark edebiliyorum. Normalde HOI4'te bir gün hızlı bir bilgisayarda 1 saniyede geçerken bende 5 saniyede geçiyor. Eğer gerekiyorsa takılı RAM'ımı 6 GB'a çıkarma ihtimalik düşük. Soracağım soruyu daha önce çoğu yerde sordum ama beni tatmin eden bir cevap alamadım. Çünü bilgisayarımda rahat bir şekilde HOI4 oynadığımı hayal edebiliyorum. Bu arada sorarsanız diye söyleyeyim. Evet en düşük grafiklerde oynuyorum. FPS map ve smooth borders modu var. Ama günler çok yavaş geçiyor. Az önce arkadaşımın oyuncu bilgisayarında Hollanda'yı 4 saniyede alırken benim bilgisayarda aynı ülkede aynı şekilde 20 dakikada zor düşüyor. En azından çok az da olsa HOI4 hızımı arttırabileceğim bir yöntem söyleyebilir misiniz?
o oyun çok sıkıntılı bir oyun kanka yayıncılar o sistemlerle oynayamıyor

Geri
Yukarı