Düşünce madde midir?

Elektrik enerjisi ise o zaman her şeyin temelinde olan şeyse zaman da madde mi olmuş oluyor?

@Commodore 64 düşüncenin kütlesi olmadığını bu kadar kesin nasıl biliyorsun merak ettim.

Ben fizikçiyim abi, bilirim :D Nötrino'nun bile kütlesi var, düşüncenin kütlesi nasıl olsun? Düşüncenin içinde atomlar var mı? Atomlar birbirleriyle bağ yapıp kristaller oluşturuyor mu düşüncenin içinde ?

Belirli bir kütlesi olan her şeye madde denir. Düşüncenin kütlesi olmadığına göre madde değildir :)
CPU'da gerçekleşen işlemler aynı beynimizdeki gibi, maddeler yer değiştiriyor, maddeden kastım elektronlar, bilgi bu şekilde işleniyor. Sen hayal kurunca da aynı şeyler oluyor, sürekli aynı hayali kurarsan, elektronlar yer değişiyor, sinapslardaki voltaj kanalları ve nöron reseptörleri arasındaki boşluktan birbirlerine elektronlar atlıyor, bir yerlerde bilgi depolanır, yani puzzle gibi son halini alıyor.

E=mc²

Beyin sürekli elektrik üretiyor, peki bu elektrik yoktan mı var oluyor? Hayır! E=mc² bunu yeterince açıklayan bir denklem.

Düşüncenin içinde atomlar var mı?
Bilginin kendisi zaten atom.

Atomlar birbirleriyle bağ yapıp kristaller oluşturuyor mu düşüncenin içinde ?
Aynen öyle oluyor, yeni bilgiler yeni sinaps yolları, yani atomlardan meydana gelen yolları oluşturuyor. Düşünce de bu yollardan geçen ve yer değiştirip diğer şeyleri etkileyen elektron karmaşası. Düşüncenin içi değil kendisi.

Son düzenleme:
Çok enteresan bir konu gerçekten maddenin açıklaması; 5 duyu organımızla algılayabildiğimiz kütlesi hacmi olan şeylerdir bunu bir arkadaş yazmış zaten de benim merak ettiğim evrenin %25'ini oluşturduğu varsayılan kara maddeye de madde denmiş zaten ismi de kara madde peki ya bu kara maddenin hacmini nasıl ölçmüşler şu anki insan teknolojisi evrenin sadece %5'ini keşfedebilmiş.

IMG_0102.JPG
Çok enteresan bir konu gerçekten maddenin açıklaması; 5 duyu organımızla algılayabildiğimiz kütlesi hacmi olan şeylerdir bunu bir arkadaş yazmış zaten de benim merak ettiğim evrenin %25'ini oluşturduğu varsayılan kara maddeye de madde denmiş zaten ismi de kara madde peki ya bu kara maddenin hacmini nasıl ölçmüşler şu anki insan teknolojisi evrenin sadece %5'ini keşfedebilmiş.

Geri
Yukarı