Düşüncesiz oda arkadaşıyla nasıl başa çıkılır

GT 710

Decapat
Makaleler
1
Yer
Kırklareli
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus H110 M-K
Intel Pentium G4400 3.3GHz
MSI GT710 2GB
8+4 12 GB 2133MHz DDR4 RAM
1TB Toshiba HDD
FOEM 300W PSU
Windows 10 Pro
Ekipmanlar
Redragon Shiva
Hp m200
Gamenote h2016d
Lisede devlet yurdunda kalıyorum oda arkadaşlarım gerçekten sinir bozucu ve düşüncesiz insanlar. Saçma sapan bel altı şakalar, en ufak şeye sorun çıkartmalar, yüksek sesle müzik dinlemeler ve daha neler neler. Üstüne bir de hiçbir şeyden haberi olmayan cahil insanlar. Oda değiştirmek içinse idareyle konuştum boş odalar olmasına rağmen yurt müdürü değiştirmeyeceğini söylüyor. Bütün yıl boyunca bu varlıklarla nasıl başa çıkabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Onlarla konuşmayı denemişsinizdir sanırım, denemediyseniz bile anlattığınıza göre laftan anlayacak tipler değiller.

Ailenize bu problemi anlatın, belki bir çözüm bulabilirler.

Ailemin bu sorunu çözme ihtimali neredeyse yok.

Ya onlardan daha pislik ol (yıpratır)
Ya da sert ol tepkini direkt belirt ama senden intikam almak isterler (yine yıpratır.)

Hocam daha pislik olsam şikayet edecekler ama ben şikayet edince bir şey olmuyor işte

Bu varlıklarla başa çıkmanın net bir yolu yoktur. Olabildiğince az iletişim kurarak bir yere kadar işleri götürebilirsiniz ama sonuça oda arkadaşınız.

Ben iletişim kurmasam dahi sataşarak moralimi bozmaya çalışıyorlar ve gerçekten yıpratıyor.

Keşke oda değiştirebilseydiniz. Açıkçası gerekirse sert tepkinizi gösterin. Tabi oda 4 kişilik 3 kişi aynı kafadaysa ya da 2 kişi o zaman sıkıntı olabiliyor. Yaptığı şaka veya söylemlerden rahatsız olduğunu yüzüne karşı söyle çekinmeden. Bırak onlar çekinsin. Zaten böyle yapma devam ederlerse ister istemez tepki göstermek zorunda kalacaksın. Biliyorum aynı şeyleri yaşadım zaman zaman. Çok zor bir durum. Benim oda arkadaşım da gece 4'te odaya gelip kulaklık takmadan video izliyordu 3-4 kere uyardım. En son karşılık verdi sizde beni rahatsız ediyorsunuz diye sesimi biraz yükselttim (tavsiye etmem) sonra bir daha pek odaya gelmedi geldiğinde de sorun yaşamadım. Siz tabi benim gibi çirkinleşmeyin ayrıntılar var girmeyeyim uzamasın. Kısaca tepki göstermelisin. Ha anlamıyorsa hocana ısrarla git anlat durumu. Orada görevli memurlara söyle. Edit: Ben üniversite zannetmiştim. Lise yatılı yurdunda nasıl bir durum var bilemiyorum.

Son düzenleme:
Keşke oda değiştirebilseydiniz. Açıkçası gerekirse sert tepkinizi gösterin. Tabi oda 4 kişilik 3 kişi aynı kafadaysa ya da 2 kişi o zaman sıkıntı olabiliyor.
Hocam oda 4 kişi 1'i ana sınıfından beri arkadaşım sorunum diğer 2'si ile.

@GT 710 bir insan başkasına sataşarak ne elde eder ki? Gerçekten garip bir kafa yapısı olmalı.
Keşke bilebilsem ama bilmiyorum işte, üstüne bencil davranışları da yoruyor.

Hocam daha pislik olsam şikayet edecekler ama ben şikayet edince bir şey olmuyor işte
Bir tanıdığım yurttaki oda arkadaşına dayanamayıp kavga etmişti (önceden müdürle konuşmuş odamı değiştirin diye ama müdür onaylamamış) Kavga büyük olunca yurttan atılacağını söylemişler. Sonra velisi konuşmuş lütfen atmayın vs. diye ve onu başka odaya almışlardı.

Sanırım illa olay çıkması gerekiyor ve yalvarmak.

Geri
Yukarı