Düşüncesiz oda arkadaşıyla nasıl başa çıkılır

Bir tanıdığım yurttaki oda arkadaşına dayanamayıp kavga etmişti (önceden müdürle konuşmuş odamı değiştirin diye ama müdür onaylamamış) Kavga büyük olunca yurttan atılacağını söylemişler. Sonra velisi konuşmuş lütfen atmayın vs. diye ve onu başka odaya almışlardı.

Sanırım illa olay çıkması gerekiyor ve yalvarmak.
Sanırım öyle hocam.
Yurt müdürü de olay çıkmadıkça yurda pek uğramaz.

Hocam oda 4 kişi 1'i ana sınıfından beri arkadaşım sorunum diğer 2'si ile.
Sevindim, en azından yalnız değilmişsin. Mesela ben bu 4'Te beni rahatsız eden tuvalete işemeyi bile beceremeyen adama bir iki gün yemeğimi paylaştım 3. gün sormadan yanıma geliyordu her yemek çıkardığımda. Bir gün parası yoktu ben teklif ettim paran yoksa vereyim sonra verirsin diye. Adam 3-4 hafta sonra ben söyleyince anca verdi. Üstüne aynı şeyi 2-3 kez yaptı. Deseydi ki bana "Kardeşim şu an yok. Ama vereceğim" ben gerek yok derdim istemezdim. Hep iyi geçinmeye çalıştım. Sadece adama gece 1'den sonra kulaklık takarsan iyi olur dedim hemen atarlanmaya başladı. Yani senin ona iyi davranman da bir ifade etmeyebilir. Nankör, görgüsüz, cahil insan dolu. İnsanlıktan nasibini almamışlar.

Sevindim, en azından yalnız değilmişsin. Mesela ben bu 4'Te beni rahatsız eden tuvalete işemeyi bile beceremeyen adama bir iki gün yemeğimi paylaştım 3. gün sormadan yanıma geliyordu her yemek çıkardığımda. Bir gün parası yoktu ben teklif ettim paran yoksa vereyim sonra verirsin diye. Adam 3-4 hafta sonra ben söyleyince anca verdi. Üstüne aynı şeyi 2-3 kez yaptı. Deseydi ki bana "Kardeşim şu an yok. Ama vereceğim" ben gerek yok derdim istemezdim. Hep iyi geçinmeye çalıştım. Sadece adama gece 1'den sonra kulaklık takarsan iyi olur dedim hemen atarlanmaya başladı. Yani senin ona iyi davranman da bir ifade etmeyebilir. Nankör, görgüsüz, cahil insan dolu. İnsanlıktan nasibini almamışlar.
Bunlara bir şekilde katlanılır da moral bozukken ben nasıl sınavlarıma gireceğim.
Üstüne spora falan giden çocuklar yani fiziksel olarak karşı koyamıyorum.
Odada kitap okuyamıyorum o biçim gürültülüler.

Yeni konular

Geri
Yukarı