Düşündüğüm şeylerin gerçekleşmesi

vhojens

Hectopat
Bir şey hakkında düşünüyorum diyelim. O düşündüğüm şey 1 gün sonra veya birkaç saat veya veya birkaç dakika sonra karşıma çıkıyor. Çok örnek var tam hatırlamıyorum ama ''oha artık bu kadar olamaz'' dediğim çok örnek var. Aklımdan geçen bir şey nasıl gerçek hayatta karşıma düşündüğüm şey ile bağlantılı olarak çıkabiliyor? Anlam vermiyorum. Yani tıpatıp aynısı oluyor genellikle düşündüğüm şeyin.

Bir şey hakkında düşünüyorum diyelim. O düşündüğüm şey 1 gün sonra veya birkaç saat veya veya birkaç dakika sonra karşıma çıkıyor. Çok örnek var tam hatırlamıyorum ama "oha artık bu kadar olamaz" dediğim çok örnek var. Aklımdan geçen bir şey nasıl gerçek hayatta karşıma düşündüğüm şey ile bağlantılı olarak çıkabiliyor? Anlam vermiyorum. Yani tıpatıp aynısı oluyor genellikle düşündüğüm şeyin.

Çünkü sen onu istemiş ve çaba sarfetmişsin (isteyerek değil) zeminini hazılamışsın onlarda odanı doldurmuşlar gibi bir şey.

Ya da gerçekleşen bir şeyin sanki daha önce iştemişsin hissi oluşuyordur. Dejavu gibi yani aslında istememişsin ama hayatın normal akışında bir şey gerçekleşti ve dejavu benzeri bir durum gibi sanki sende daha önce iştemişsin hissi uyandırdı 🤔

Aynı durumu ben de yaşıyorum. Gece rüya görüyorum ertesi gün hemen gerçekleşiyor. Rüya göre göre arkadaşımı bilgisayar sahibi ettim. 😀

Bir şey hakkında düşünüyorum diyelim. O düşündüğüm şey 1 gün sonra veya birkaç saat veya veya birkaç dakika sonra karşıma çıkıyor. Çok örnek var tam hatırlamıyorum ama ''oha artık bu kadar olamaz'' dediğim çok örnek var. Aklımdan geçen bir şey nasıl gerçek hayatta karşıma düşündüğüm şey ile bağlantılı olarak çıkabiliyor? Anlam vermiyorum. Yani tıpatıp aynısı oluyor genellikle düşündüğüm şeyin.
Olay normal ve olasılıklar ile alakalı. İstediğin şeyin gerçekleşme ihtimali belki milyonda belki milyarda bir. Ama sen tek bir şey düşünmüyorsun. Düşündüğün belki milyon şeyden bir tanesi geçrekleşiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı