Google'da çıkacak şeylerin sorulması

Şöyle birden çok site çıktı ve senin önerdiğin site bana çıkmadı bile bende emin olamadım o yüzden "acaba güvenilir bir site var mı?" diye sordum zaten bilseydim hiç sormazdım ve çok fazla reklamlı site çıkınca da sormak istedim.

Arkadaş, konu açanlar ya da cevaplayanlar. Neden Google'a yazdığınızda size direk cevabı verecek şeyleri burada hesap açıp (belli 10 mesajı var, hadi en fazla 50 mesajı olsun sitede) sonra konu açıp, "bana şunun şusunu" anlatın, söyleyin diye soruyorsunuz?

Google bilemedin YouTube'da zaten "şunun şusu" deyince çıkıyor. Tavsiyeye gerek de yok, adam anlatıyor ya da site orada. Buna bir de Google da var deyince ben 1 hafta ceza alıyorum. Bunu da mod varsa bir zahmet o cevaplasın.

Adam bilgisayar aldım nasıl kuracağım diyor ama Google'a bilgisayar kurulumu yazmıyor. Adamın teki tasarım bardak nereden yaptırabilirim demiş, tasarım bardak yazdım çıktı. Kafa nedir, ben de anlamak istiyorum.

Sıkıntı bende mi anlamıyorum. Yazanın zamanına mı üzüleyim, cevaplayanın köleliğine mi anlamıyorum.

Siz ne düşünüyorsunuz?
Böyle rastladığım kişilerin mesaj sayılarına bakıyorum. %90 üzerinde 10-20-50 kadar mesajları oluyor, bende forum kültürüne aşina değiller diye yardımcı oluyorum.

Aratmayıp burada konu açmasını ise bende anlam veremiyorum, özel muamele hoşlarına gidiyor olabilir.

Son düzenleme:
Şöyle birden çok site çıktı ve senin önerdiğin site bana çıkmadı bile bende emin olamadım o yüzden "acaba güvenilir bir site var mı?" diye sordum zaten bilseydim hiç sormazdım ve çok fazla reklamlı site çıkınca da sormak istedim.
Hayır zaten kaç kişi baskı yapar kupaya.. reklam veren demekki bu işi yapmak istiyor. Bakarsınız yorumlarına, fiyatına, alırsınız birini. Yani olay forumlara taşınacak kadar komplex bir olay değil. Ya da değişim gibi 2-3 yer yazarsanız deriz ki, bakmış arkadaş ama bir yerde takılmış. Ama direk google da çıkacak şeyi soran kişiler, bizi forumda boğuyor.

Bunu yapan kişiler de zaten bir şey sorup bir daha konularına dönüp bile bakmayacan kişiler olunca insan tam kendini köle gibi hissediyor.
Aratmayıp burada konu açmasını ise bende anlamdıramıyorum, özel muamele hoşlarına gidiyor olabilir.
Ben bundan da şüpheleniyorum. Hele bir şey sorup da bana ayrıntılı açıklarmısınız diyenler. Abicim biz senin paralı yardımcın mıyız? İşimi gücümü bırakim sana 5 yıllık bilgi birikimi mi yazim hemen. Hem de herkese ayrı ayrı. Sorulan neredeyse her konunun burada bile bir incelemesi bir cevap makalesi var ama umrunda mı değil? Laf eden de ceza alıyor zaten. Ohh..

Hayır zaten kaç kişi baskı yapar kupaya. Reklam veren demek ki bu işi yapmak istiyor. Bakarsınız yorumlarına, fiyatına, alırsınız birini. Yani olay forumlara taşınacak kadar komplex bir olay değil. Ya da değişim gibi 2-3 yer yazarsanız deriz ki, bakmış arkadaş ama bir yerde takılmış. Ama direk Google da çıkacak şeyi soran kişiler, bizi forumda boğuyor.

Bunu yapan kişiler de zaten bir şey sorup bir daha konularına dönüp bile bakmayacan kişiler olunca insan tam kendini köle gibi hissediyor.

Ben bundan da şüpheleniyorum. Hele bir şey sorup da bana ayrıntılı açıklar mısınız diyenler. Abicim biz senin paralı yardımcın mıyız? İşimi gücümü bırakim sana 5 yıllık bilgi birikimi mi yazim hemen. Hem de herkese ayrı ayrı. Sorulan neredeyse her konunun burada bile bir incelemesi bir cevap makalesi var ama umurunda mı değil? Laf eden de ceza alıyor zaten. Ohh.

Hocam her reklam veren kişi doğru güvenilir biri olduğu anlamına mı geliyor? Bilmediğimden emin olmak için daha önce kullanan biri var ise bilgi almak için yazdım bu kadar madem istemiyorsunuz cevap vermeyin o zaman vermek isteyen biri olursa verir.

Modlar etkileşiyor işte, tek bildikleri yöntem ceza.
Yani özellikle yeni kullanıcılar olursa site daha çok etkileşim alır. Technopat'da sitede reklam veriyor. O bakımdan etkileşim yani. Sosyal hiyerarşisi de böyle mi işliyor bilmiyorum.

Forumdaki ilk zamanlarımda benzer soruyu soran bir arkadaşa ekran görüntüsü atıp "Forumda senin sorunundan muzdarip bir sürü kişi var." demiştim. Mesajım bizzat Recep Baltaş tarafından silindi. :D

Aşağıda linkini bırakacağım konuda ilgili mevzuya dair çok net açıklamalar mevcut.

Google'a bakmadan burada konu açmak boş kabul edilebilir fakat bu başka ihtimaller olmayacağı anlamına gelmez.

Google'a bakmış ancak tam ihtiyacını karşılayacak bir kaynağa ulaşamamıştır, daha önce Google'dan inceleme yapmış ancak bulduğunu kaynaktan ötürü pişman olmuştur ve başkalarınca denenmiş destekli bir kaynak bulmak istiyordur, başka kullanıcı deneyimlerinden faydalanmak istiyordur, kendisinin ulaştığı kaynaklar haricinde kaynaklara ulaşmak istiyordur ya da Technopat üyesinin bilgisine güvenip ona göre hareket etmek istiyordur.

Biz hangi motivasyonla konunun açıldığını bilemeyiz, bunu yorumlamak da bize düşmez. İstemeyen cevap vermeyebilir.

Google'a bakmadan konu açmanın işlevleri olabilecekken öte yandan "Google'a bak" ifadesinin hiçbir işlevi ya da faydası bulunmuyor. Technopat Sosyal'in kalitesine de zarar vereceğinden kural olarak bu cevaplar kaldırılıyor.

Geri
Yukarı