Düz liseden açık liseye geçme

CanAygun

Hectopat
Arkadaşlar ders notlarımın çoğu düşük.
Açık liseye geçmek istiyorum ne yapmalıyım ve zorluk derecesi nasıldır ?
Kafam basmıyor derste çay içip bisküvi yiyorum :D Vakit buldukça uyuyorum.
Babam burada değil baba baskısı olsaydı eğer biraz kafa verirdim okula ama yok işte.

Sizin görüşleriniz nelerdir?

Açık liseye geç, sonra da dersleri salla, ileride kafanı duvarlara vur. Git bir akrabana de ki benim sağlam bir dayağa ihtiyacım var. Ama sağlam bir dayak. Böyle en az bi iki kemiğimi kıracak bir dayak.

O dayağı yedikten sonra hayata bakış açında devasa bir fark olacak. Olmazsa part time bir fırında çalış. Ekmek dağıtımı yap.

Merhaba. Aynen senin gibi dusunuyordum ve uyguladım. Kafamı duvarlara vurdum kırılmadı. Fakat bazen kalbim kırılıyor. Diyolar ne okuyorsun acık lise diyorum insanlar yadırgıyor. Normal okulu okuyamadım pişman oldum fakat okumadan da olmazdı. Bir adım attım ve liseyi okuma kararı aldım. Şuanda 3 yıldır acık lisedeyim daha mezun olmadım. Ders salla geçersin fakat ömrün gidiyor farkında olmadan. Aklın varsa okulunda oku haytalıgını yap ama oku. Her seyı yap fakat dersine çalış sonra cok kafana vurursun benım gibi :(

Son düzenleyen: Moderatör:
O liseyi bırakmamalısın. Neden mi? Koyun olmamak için, haksızlığa susmamak için, haklarını bilmek için, kaliteli bir yaşam için, embesillerle aynı seviyede olmamak için... Bir gün bir madende çalışırsın bir patlama olur ölürsün. İleride çoluğun çocuğun olur evlenirsin. Çocuğunu babasız bırakma. Sonra kader der geçerler...

Ters bir örnek olabilir ama umarım demek istediğimi derin düşünen arkadaşlar anlamıştır.

Açık lise okulu bırakıp hovardalığa başlayan, hem okumayıp hemde baba parası yemenin ağırlığı ile işe giren, yıllarını heba ettikten sonra kafasına dank edip okula devam etmek isteyenlerin tercihidir yani pişmanlık duyanların,bunun sana en güzel ders olması lazım.
Söylediklerim yanlış anlaşılmasın, öğretmen olarak defalarca işittiğim, ah çekerek itiraf eden ama umudunu kaybetmeyenlerin öyküsü....

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı