Dumbell ile kas yapmak için öneri

• Konuyu başlatan ncl
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 343

ncl

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MSI H55M-E23 Mainboard
i3 550 3.20GHz
2x 2GB DDR3 RAM
AMD Radeon 5570 2GB
WD Green 240GB Sata SSD
Windows 10 21H2 Ognitorenks Edition
Meslek
Muzik Produktoru & Grafik Tasarim ve Video Editoru
Arkadaslar pazu yapmak istiyorum ve 6KG dumbell aldım. Arkadaşım pazu calisirken vucudunun hicbir yeri hareket etmemesi gerektigini soyledi. İlk defa kas yapacagim, herhangi bir oneriniz var mi? 2 ayda zarganaliktan kurtulmam icin gunde ne kadar calismam gerekir?

Arkadaşlar pazu yapmak istiyorum ve 6kg dumbell aldım. Arkadaşım pazu calisirken vucudunun hiçbir yeri hareket etmemesi gerektigini soyledi. İlk defa kas yapacagim, herhangi bir oneriniz var mi? 2 ayda zarganaliktan kurtulmam icin gunde ne kadar calismam gerekir?

Dirsekler gövdeye yapışık sabit şekilde. 4x12 tekrar haftada 3 kez. Ve sadece kol çalışmayın mekik ve şınav çekebilirsiniz. Yüksek tekrarlı lateral raise de yapabilirsiniz. Bu şekilde daha orantılı bir vücüda sahip olursunuz.

Öncelikle kol antrenmanı ile zarganalıktan kurtulamazsınız. Hiçbir ağırlık ile kurtulamazsınız daha doğrusu. Sıkı beslenme ve sağlam bir program ile 4-5 ayda gelişimi görürsünüz ancak 6 kg'lık ağırlık ile olacak iş değil. Evden yürütürüm diyorsanız da evde max fit bir görünüm elde edersiniz fazla kas kütlesi zor. Dediğiniz şeyi yanıtlayacak olursak ağırlığı kaldırırken sabit duramıyorsanız oturarak deneyebilirsiniz bu sayede hem sabit olursunuz hem hedef bölgeye daha fazla hasar verirsiniz.

Hocam spor salonuna gidin 6kg dumbbell ile kas yapılmaz. Blog- Berkay Türkkan bu blogu öneririm aklınızdaki sorulara net cevaplar bulunuyor.
Başlangıç için yeterlidir 6kg. Vücut geliştirmenin başlangıcıdır eve mavi dumbel almak. Gözlerim yaşardı, bende 6Kg'lik iki dumbell alarak başlamıştım bu spora ve ne kadar yol kat ettiğimi fark ettim.
Arkadaşlar pazu yapmak istiyorum ve 6kg dumbell aldım. Arkadaşım pazu calisirken vucudunun hiçbir yeri hareket etmemesi gerektigini soyledi. İlk defa kas yapacagim, herhangi bir oneriniz var mi? 2 ayda zarganaliktan kurtulmam icin gunde ne kadar calismam gerekir?
Her gün aynı bölgeyi çalışma. Kol çalışırken dirsekler gövden ile birleşik çalışmalısın. Sırtından güç alıp kaldırma kaldırdımı pazunu hissediyorsan doğru yapıyorsun demektir.

Başlangıç için yeterlidir 6kg. Vücut geliştirmenin başlangıcıdır eve mavi dumbel almak. Gözlerim yaşardı, bende 6Kg'lik iki dumbell alarak başlamıştım bu spora ve ne kadar yol kat ettiğimi fark ettim.

Her gün aynı bölgeyi çalışma. Kol çalışırken dirsekler gövden ile birleşik çalışmalısın. Sırtından güç alıp kaldırma kaldırdımı pazunu hissediyorsan doğru yapıyorsun demektir.
6kg yetmez hocam ağırlıklar sürekli artacağı için, fit olur ama kas yapamaz.

Hocam peki ya hizlica kas yapabilmem icin gunluk ne kadar calismam gerekiyor? Mesela gunde 30 dakika calissam bir ayda ne kadar kasim olur?

Hocam peki ya hizlica kas yapabilmem icin gunluk ne kadar calismam gerekiyor? Mesela gunde 30 dakika calissam bir ayda ne kadar kasım olur?

45 dakika-1 saat idealdir. Günde iki bölge çalışabilirsiniz her bölge için 4 hareket her harekette 4 set idealdir. Set araları 45sn dinlenme iyi olur. Mesela pazartesi göğüs, arka kol salı ön kol sırt, çarşamba omuz bacak çalışabilirsiniz.

Hocam peki ya hizlica kas yapabilmem icin gunluk ne kadar calismam gerekiyor? Mesela gunde 30 dakika calissam bir ayda ne kadar kasım olur?

1 ayda hiçbir değişim olmaz hatta ilk 6 ay hiçbir şey bekleme her gün de spor yapılmaz yapılmaz kasların dinlenmesi gerek. Haftada 3-4 gün spor idealdir daha fazlasını yapma yapsan da hiçbir yararı olmaz zararlı bile çıkabilir kas kaybedebilirsin. Ayrıca hasta olduğun günler spor günüm ille de yapıcağım diye kendini kasma bünyeye zarar verirsin hasta olduğun günlerde dinlen.

Yeni konular

Geri
Yukarı