8kg dumbell ile kas yapılır mı?

Hocam gyme başladım kardiyo yapıyorum 40-50 dk ağırlık da kaldırıyorum doğru biçimde sizce kalori açığı ve karbonhidratı hafif kısarak proteini yüksek almaya çalışarak göbekten kurtulup hem kas yapıp hem yağ yakabilir miyim? Bu aralar çok azimliyim ve şınav da çekiyorum mekik tam yapamıyorum sanırım karnım yüzünden ama şınav, plank yapabiliyorum evde.

Zaten bu mekik vs. yavaş yavaş formu oturan bir şey. Kardiyoyu ve ısınmayı uzun sekilde yaparsanız sakatlanmanızı azaltırsınız ve daha iyi bir başlangıç olur. Size tavsiyem antrenman sonrasında tekrar koşu kardiyosu yapmak. 3-4 kat daha fazla yağ yakabilirsiniz hem de bacaklarınız güçlenir. Tam olarak oranlarını bilmiyorum ama kalori açığını kendine göre ayarlaman ve güzel bir protein kaynağı elde etmen gerekir. Yağlı, fazla şekerli veya fazla tuzlu şeyler yemeyin. Yağ yakmanın en iyi yolu kardiyo yapmaktır. Azminin olması çok iyi bir şey eğer zamanla gelişme kat edersen senin için çok iyi olur. Düzenli form kardiyo ve diyet ile istediğin yere ulaşırsınız hocam. Kolay gelsin, iyi geceler.☺️

Zaten bu mekik vs. yavaş yavaş formu oturan bir şey. Kardiyoyu ve ısınmayı uzun sekilde yaparsanız sakatlanmanızı azaltırsınız ve daha iyi bir başlangıç olur. Size tavsiyem antrenman sonrasında tekrar koşu kardiyosu yapmak. 3-4 kat daha fazla yağ yakabilirsiniz hem de bacaklarınız güçlenir. Tam olarak oranlarını bilmiyorum ama kalori açığını kendine göre ayarlaman ve güzel bir protein kaynağı elde etmen gerekir. Yağlı, fazla şekerli veya fazla tuzlu şeyler yemeyin. Yağ yakmanın en iyi yolu kardiyo yapmaktır. Azminin olması çok iyi bir şey eğer zamanla gelişme kat edersen senin için çok iyi olur. Düzenli form kardiyo ve diyet ile istediğin yere ulaşırsınız hocam. Kolay gelsin, iyi geceler.☺️

Sağ olun hocam güzel moral verdiniz beni görseniz zaten 1 yıldır hazır gıdalar abur cuburlar kola şekerli şeyler falan hiç yemiyorum en iyi hoca bile dese yemem ve yemediğim zaman içinde farkı gördüm son bir şey sorabilir miyim kası olan insanlar daha hızlı yağ yakabiliyor muş enerji kaslara gittiği için doğru mudur hocam? İyi geceler.

Hocam gyme başladım kardiyo yapıyorum 40-50 dk ağırlık da kaldırıyorum doğru biçimde sizce kalori açığı ve karbonhidratı hafif kısarak proteini yüksek almaya çalışarak göbekten kurtulup hem kas yapıp hem yağ yakabilir miyim? Bu aralar çok azimliyim ve şınav da çekiyorum mekik tam yapamıyorum sanırım karnım yüzünden ama şınav, plank yapabiliyorum evde.
O dengeyi tutturmak kolay değil. Bir diyetisyenden, diyet programı almanız gerekebilir, yağ yakıp kas yapmak için. İnce beslenme gerekiyor onun için. Ayrıca karbonhidratı çok kısmanıza gerek yok, eğer şişmek istiyorsanız. Vücut genleri de önemli tabi. Bu uyguladığın şey sen de işe yarar-yaramaz veya erken-geç yarar. Bunu deneyerek görebilirsiniz.

Göbeği yakmanın en güzel yolu kardiyo ve karın hareketleri. Bence sadece bir gününüzü kardiyo ve karın bölgesine ayırın, ağırlık kaldırmayın o gün. Karın için çok etkili üç hareket var. İsimlerini hatırlamıyorum ama mekik yapamıyorsanız, o üç hareket hem üst karın hem alt karını çalıştırıyor, baya etkili hareketler var karında.

Ve en önemlisi uyku, uyku düzeniniz yoksa yine yaptığınız işinize yaramaz. Güzel bir uyku düzeni oluşturun kendinize. Spor için daha etkili bir yöntem olur uyku düzeni.

Geri
Yukarı