Dumbell ile kilo alınır mı?

Hocam benzer düşüncülere ben de sahiptim. Babam da bana ordakilerle fazla muhattap olma vs diyorlardı. Emin ol öyle bir ortam yok. Herkes normal ve düzgün davranıyor. Biraz da yaşadığım şehirle de alakası olabilir ama bence bir gün salon sahibiyle konuşup bir günlüğüne denemek istediğini söyle 1-2 saat takıl. Kafana yatarsa gidersin yatmazsa kendin çalışırsın.

Makinelerle çalışmaya gerek yoksa gitmeyi düşünmüyorum. Param da yok sonuçta.

Ben 2x5kg dumbell ile evde 2günde 1 Full body yaparak 1 senede 19-20 kg aldım boyum 177 kilıom 58'di yemek yemediğim günler bile oluyordu o yüzden hızlı bir artış yakaladım ama karantinadaydık o zaman enerji yakamıyordum bile o yüzden hızlı almıştım ve ful karbonhidrat makarna basıyordum şimdi ki aklım olsa o kadar karbonhidrat basmaz çoğunlukla karb ve protein karışık basarım ve karın çalışmayı hiç bırakmazdım.(zayıflıktan bir anda kilo alınca kirli bir göbek oluşuyor skinnyfat o yüzden karına dikkat et)

Karnatindan sonra yazın 2 ay salona gittim 5kilo gainer kullandım protein mrotein her şeyi hesapladım tavuk yedim hep ama yine o verimi alamadım salonda ki hoca bana zorla Full body yaptırmıştı bir ay gerizekalının programı o kadar berbattı ki kendim yapmama da izin vermiyordu(vücuduna zarar vereceksin falan) o yüzden salondan soğudum evden devam zaten fit vücüt benim için yeterli.

Kilo alacaksan da karbonhidrat ağırlıklı ve kas için de protein de tüketmek gerekiyor. Sadece yağ olsa da olur amaç vücudumun şişmesini istiyorum dersen abur cubur ye ama aşırı sağlıksız olduğu için yapmasan daha iyi olur. Alman gereken günlük kalori miktarına bence bir diyetisyene giderek sor. İnternettekiler yaklaşık oran verir ama belli ki metabolizman farklı çalışıyor. Karbonhidrat ve protein şeklinde ayrıca spor da yaparak güzelce vücudunu geliştirebilirsin.

Kilo almak için beslenme ve spor yapmak lazım diyorlar. Şimdi bu sporun illa makinelerle mi yapılması lazım yoksa dumbell vs. yeterli mi?

Spor salonuna gidip milletle muhatap olmak istemiyorum açıkçası.
Yaptığınız spor ile hayata bakış açınız değişir. Hemen başlamanızı tavsiye ederim. Spor salonu dışarda gördüğünüz insanlar gibi egosunu tatmin etmek isteyen insanlarla dolu değil. Gittiğiniz salona göre çok kaliteli insanlar tanırsınız.

Ben 2x5kg dumbell ile evde 2günde 1 Full body yaparak 1 senede 19-20 kg aldım boyum 177 kilıom 58'di yemek yemediğim günler bile oluyordu o yüzden hızlı bir artış yakaladım ama karantinadaydık o zaman enerji yakamıyordum bile o yüzden hızlı almıştım ve ful karbonhidrat makarna basıyordum şimdi ki aklım olsa o kadar karbonhidrat basmaz çoğunlukla karb ve protein karışık basarım ve karın çalışmayı hiç bırakmazdım.(zayıflıktan bir anda kilo alınca kirli bir göbek oluşuyor skinnyfat o yüzden karına dikkat et)
Yeterliyse gitmeme gerek kalmaz valla.

Makinelerle çalışmaya gerek yoksa gitmeyi düşünmüyorum. Param da yok sonuçta.

Salona vereceğin parayı beslenmeye ver.
Salona vereceğin parayı beslenmeye ver.
ama ben youtubeden çok bilgi aldı bu spor konusunda testotaylan ege fitness falan ikiside kırık tipler ama işime yaradılar.(savascebeci ,kadir hoca, barış hoca falanda var.)

Kilo alacaksan da karbonhidrat ağırlıklı ve kas için de protein de tüketmek gerekiyor. Sadece yağ olsa da olur amaç vücudumun şişmesini istiyorum dersen abur cubur ye ama aşırı sağlıksız olduğu için yapmasan daha iyi olur. Alman gereken günlük kalori miktarına bence bir diyetisyene giderek sor. İnternettekiler yaklaşık oran verir ama belli ki metabolizman farklı çalışıyor. Karbonhidrat ve protein şeklinde ayrıca spor da yaparak güzelce vücudunu geliştirebilirsin.
Günde 5 Doritos ile bu iş tamam.

Katılıyorum ama yine de bir günlüğüne de olsa spor salonunu denesen daha iyi olur bence. Babam beni göndermemek için direniyordu şimdi kendisi uzattırmak istiyor. Ben de zevkle gidiyorum. 2 ay oldu 7 kilo verdim.

Amaç kilo vermekse salon daha mantıklı ama almaksa bence ev daha iyi. (ekonomik açıdan diyorum çünkü ben zaten zar zor protein ihtiyacımı alıyordum bir de orada hepsini yakıyordum çöp oluyordu her şey)

Geri
Yukarı