DVI to VGA görüntünüyü bozar mı?

Xaxix34

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, Dark marka DVI-i to VGA bir kabloya sahibim. Bu kabloyu kullanmam ekrandaki renklerin karışması birbirine girmesi gibi sorunlara sebep olur mu? Aslında bu dönüştürücüyü kullanarak yeni aldığım bir Sapphire Nitro R7 370 2 GB ekran kartını VGA monitörüme bağlıyorum ve ekranda ilk başta hiçbir şey yokken sonradan renkler birbirine girdi, birbirine karışmaya vesaire başladı. Aşağıdaki resimlerdeki sorunlara kablo sebep olabilir mi yani?

1622747624100.png

1622747671184.png

Dönüştürücüler biraz da şans işi. Aktif bir dönüştürücü ile deneyin. Kullandığınız DVI tipi nedir?

Hocam yukarıdaki arkadaşın bahsettiği gibi dönüştürücüler gerçekten çok şans işi. Para falan değil olay, en kalitelisini alsanız bile sorun çıkabiliyor. Rx460 sistem topladığım zaman bende o günün parasına göre 70-80 TL vererek sağlam bir dönüştürücü almıştım ancak çok fazla sorun çıkıyordu, ilerleyen süreçte internetten 15-20 lira arası bulduğum bir dönüştürücüyü aldım ve 2 yıla aşkın sorunsuz kullandım.

VGA to HDMI değil. HDMI to VGA ile deneyebilirsiniz. Bunun gibi USB beslemeli aktif bir dönüştürücü alabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı