DWM nasıl kurulur?

"." koymamissiniz hocam.
.xinitrc
Oh şükürler olsun. Sağ olun. Hemen hallediyorum!

"." koymamissiniz hocam.
.xinitrc
Hocam sonrasında artık sistem başlangıcında DWM mi çalışacak yoksa DWM'i startx'li komut ile kendim mş başlatacağım?

Sanırım font ile ilgili paketi yanlış hatırlıyorsunuz hocam.
16745966313578760308042567221378.jpg

Hocam sonrasında artık sistem başlangıcında DWM mi çalışacak yoksa DWM'i startx'li komut ile kendim mş başlatacağım?
startx komutu ile baslatacaksiniz hocam.
Her oturum actiginizda otomatik baslatmak istiyorsaniz root'a girip bu komutu bir kere yazin:
echo "startx" >> /etc/profile

Sanırım font ile ilgili paketi yanlış hatırlıyorsunuz hocam.
Eki Görüntüle 1644201
Olabilir. Biraz arastiririm, olmadi font degistiririz.

startx komutu ile baslatacaksiniz hocam.
Her oturum actiginizda otomatik baslatmak istiyorsaniz root'a girip bu komutu bir kere yazin:
echo "startx" >> /etc/profile

Olabilir. Biraz arastiririm, olmadi font degistiririz.
Hocam ben font değiştirmeyi buldum. config.h üzerinden şu an değiştirebilirim. Hack fontu falan gördüm bir rehberde. Font dahili olarak kuruluysa monospace'i silip hack yazayım mı?
Şuraya bakabilirsiniz kastım için:
16745972623167327746316700754422.jpg

Ayrıyeten, startx ile kendim başlatırım hocam. Terminal kullanmayı seviyorum zaten. Teşekkürler tekrardan.

Fark etmişsinizdir ki fontlar bayağı kötü duruyor.

[CODE lang="bash" title="Font"]sudo pacman -Sy gnu-free-fonts noto-fonts sdl2_ttf ttf-bitstream-vera ttf-caladea ttf-carlito ttf-croscore ttf-dejavu birdfont mftrace opendesktop-fonts perl-font-ttf sdl_ttf ttf-anonymous-pro ttf-arphic-ukai ttf-baekmuk ttf-cascadia-code ttf-cormorant ttf-eurof ttf-fantasque-sans-mono ttf-fira-code ttf-fira-mono ttf-fira-sans ttf-font-awesome ttf-hanazono ttf-hannom ttf-ibm-plex ttf-inconsolata ttf-indic-otf ttf-ionicons ttf-jetbrains-mono ttf-joypixels ttf-junicode ttf-khmer ttf-lato ttf-liberation ttf-linux-libertine ttf-linux-libertine-g ttf-monofur ttf-nerd-fonts-symbols ttf-opensans ttf-proggy-clean ttf-roboto ttf-roboto-mono ttf-sarasa-gothic ttf-sazanami ttf-tibetan-machine
[/CODE]
Yine hocamın şöyle bir şeyine rastladım. Yazmaya üşenmem,yazayım mı hocam?

Hocam ben font değiştirmeyi buldum. config.h üzerinden şu an değiştirebilirim. Hack fontu falan gördüm bir rehberde. Font dahili olarak kuruluysa monospace'i silip hack yazayım mı?
Eki Görüntüle 1644219

Ayrıyeten, startx ile kendim başlatırım hocam. Terminal kullanmayı seviyorum zaten. Teşekkürler tekrardan.
Evet hocam, istediginiz gibi degistirebilirsiniz font'u.

Eki Görüntüle 1644219

Yine hocamın şöyle bir şeyine rastladım. Yazmaya üşenmem,yazayım mı hocam?
Hocam bu kadar sey yazacaginiza ssh sunucusu acip telefondan yapistirin.
sudo pacman -S ufw openssh && sudo ufw allow ssh && sudo systemctl start sshd
Sonra ip a yazip local ip'nizi bulun (192.168.0.X), telefonunuza JuiceSSH'i indirin ve kullanici adinizla local ip'nizi yazip baglanin.

O paketlerin içinde çok fazla gereksiz paket var. İçinden seçip yapmanız daha iyi.
Hiçbir paket kurmadım. Direkt Hack fontunu yazdım. Hack fontunu yüklemiş mi olmam lazım hocam? İnşallah olmayan "Font'u uygula" yapmamışımdır...

Hocam bu kadar sey yazacaginiza ssh sunucusu acip telefondan yapistirin.
sudo pacman -S ufw openssh && sudo ufw allow ssh && sudo systemctl start sshd
Sonra ip a yazip local ip'nizi bulun (192.168.0.X), telefonunuza JuiceSSH'i indirin ve kullanici adinizla local ip'nizi yazip baglanin.
SSH'ı çok az da olsa biliyorum ama inan daha kolay gelir bana onu yazmak 🥰

Hiçbir paket kurmadım. Direkt Hack fontunu yazdım. Hack fontunu yüklemiş mi olmam lazım hocam? İnşallah olmayan "Font'u uygula" yapmamışımdır...

SSH'ı çok az da olsa biliyorum ama inan daha kolay gelir bana onu yazmak 🥰
Hocam o kadar seyi yazmak daha zor bence :D
Verdigim komutlar direkt kurup etkinlestirir sunucuyu ama sizin karariniz :)

Hocam o kadar seyi yazmak daha zor bence :D
Verdigim komutlar direkt kurup etkinlestirir sunucuyu ama sizin karariniz :)
Başladım yarısına gelmeden bıraktım ben ya. Ne yapalım şimdi biz. 🥰

Hocam gnu-free-font çok genel bir font. Bence içinde bayağı font bulunduruyordur. Bunu kurayım mı sadece?

Yeni konular

Geri
Yukarı