DWM nasıl kurulur?

Ben bu lanet olasıca dosyayı kurmadım mı acaba?
Şu an bulamıyorum. Sanırsam dizilerin birinin içindeyken git kullandım. O klasörün içinde kaldı. slstatus yok ama ortada gariptir ki...
16745997121801064692022988679544.jpg

Sorun yok gibi gozukuyor.
chmod +x ~/.xinitrc yapip tekrar deneyin.
slstatus 'u kurmamış olabilirim diye şimdilik bunu yapmıyorum hocam. Sanırım dosya yok. Kurmayı mı unutmuşum bir şekilde...

Aha buldum. Dmenu'yu de. Onun içinde de Slstatus...

find ~ | grep slstatus
Çok kötü bir yerdeymiş de allahtan buldum. Hocam başka dizinde olması sorun olmaz değil mi ulaşma zorluğu sıkıntısı dışında. Home'da değil de klasörlerin içinde ya.

slstatus 'u kurmamış olabilirim diye şimdilik bunu yapmıyorum hocam. Sanırım dosya yok. Kurmayı mı unutmuşum bir şekilde...

Aha buldum. Dmenu'yu de. Onun içinde de Slstatus...

Çok kötü bir yerdeymiş de allahtan buldum. Hocam başka dizinde olması sorun olmaz değil mi ulaşma zorluğu sıkıntısı dışında. Home'da değil de klasörlerin içinde ya.
Sorun olabilir hocam. Ne olur ne olmaz mv komutu ile tasiyin home klasorune.

Tamamdır hocam onu da bir ara yapacağım.
Bu arada biraz karışık geldi. Nereden aktive edeyim?Eki Görüntüle 1644274
Aktif hale nasıl getiriyoruz yani hocam?
Yukarida fonksiyonlar ve kullanimlari var. Altta datetime fonksiyonu kullanilmis. Datete fonksiyonuyla benzer sekilde diger fonksiyonlari ekleyebilirsiniz. Buna sabah bakarsak daha iyi olur.

Yukarida fonksiyonlar ve kullanimlari var. Altta datetime fonksiyonu kullanilmis. Datete fonksiyonuyla benzer sekilde diger fonksiyonlari ekleyebilirsiniz. Buna sabah bakarsak daha iyi olur.
Tamamdır hocam, çok tuttum şimdiden çok teşekkürler. Bu arada rehberin ötesinde konu oldu. Herkese iyi akşamlar ben biraz kurcalarım ufaktan.

chmod komutunu uyguladım bu arada hocam.

Hocam bu arada yine açılmadı... Niye açılmıyor startx diyince? Çok garipsedim. Olmazsa GNOME kurup devam ederim ya.

@Kernelginar Ben DWM'i gitledikten sonra birbiri içine kurmuşum tüm paketleri. Misal Dmenu içinde Slstatus var. Bu sistemin açılmama sebebi olabilir mi? Home'a kurulu değil ya.

Son düzenleme:
Tamamdır hocam, çok tuttum şimdiden çok teşekkürler. Bu arada rehberin ötesinde konu oldu. Herkese iyi akşamlar ben biraz kurcalarım ufaktan.

Chmod komutunu uyguladım bu arada hocam.

Hocam bu arada yine açılmadı... Niye açılmıyor startx deyince? Çok garipsedim. Olmazsa GNOME kurup devam ederim ya.

@Kernelginar Ben DWM'i gitledikten sonra birbiri içine kurmuşum tüm paketleri. Misal Dmenu içinde Slstatus var. Bu sistemin açılmama sebebi olabilir mi? Home'a kurulu değil ya.

Her bir programı kendi klasöründe derleyin. Hem kafanız karışır hem sorun olabilir.
Sistemin açılmama sebebi olabilir mi bilmiyorum.

chmod komutunu uyguladım bu arada hocam.

Hocam bu arada yine açılmadı... Niye açılmıyor startx diyince? Çok garipsedim. Olmazsa GNOME kurup devam ederim ya.

Garip. Ben de bir ara bunu yasamistim, gecici cozum olarak /bin/ddd gibi bir script olusturup icine tr klavye ve wallpaper komutlarini falan eklemistim. Sistem acilinca dmenu'den baslatiyordum onu. Sistem guncel mi?

Garip. Ben de bir ara bunu yasamistim, gecici cozum olarak /bin/ddd gibi bir script olusturup icine tr klavye ve wallpaper komutlarini falan eklemistim. Sistem acilinca dmenu'den baslatiyordum onu. Sistem guncel mi?
Sistem güncel olmalı hocam. Bende anlamadım sebebini. Eğer işe yaramazsa GNOME döneyim bari ya. Akşam kendi konumlarına yükleyip öyle denerim olmazsa GNOME geçerim ya mecburen.

Yeni konular

Geri
Yukarı