DWM nasıl kurulur?

Deneyin, bir de noto-fonts ve noto-fonts-cjk paketlerini kurun.
Hemencecik onu da kurdum. Özellikle bir de birkaç uygulama Browser falan kurdum ki Fontlarda sıkıntı çıkmasın diye hocam.

Şimdi bence sistemi tümden reboot edip DWM ile çalıştırma zamanı geldi. Bakalım durum neymiş. Şimdi çalıştırıyorum.

16745986290509201480714624227361.jpg

Hay aksi slstatus sanki yine gelmedi. :(

Hemencecik onu da kurdum. Özellikle bir de birkaç uygulama Browser falan kurdum ki Fontlarda sıkıntı çıkmasın diye hocam.

Şimdi bence sistemi tümden reboot edip DWM ile çalıştırma zamanı geldi. Bakalım durum neymiş. Şimdi çalıştırıyorum.

Eki Görüntüle 1644232
Hay aksi slstatus sanki yine gelmedi. :(
Terminal'i acip slstatus yazarmisiniz?

Terminal'i acip slstatus yazarmisiniz?
Hocam yazınca çıkıyor evet...
Ancak ben terminalden çıkamadığım için tabi tamamını göremiyorum. Ancak kenardaki tarih saat ve zamanı görüyorum.

Bu arada .xinitrc dosyasında ben Türkçe klavye komutunu da yazmıştım ancak klavye Türkçe değil. Orada hata mı yapmışım sanki?

16745988717026043832319999251161.jpg

Üst barda sıcaklık vb. şeyler yazmıyor hocam. Muhtemelen bunun da config gibi bir şey var galiba.

Hocam yazınca çıkıyor evet...
Ancak ben terminalden çıkamadığım için tabii tamamını göremiyorum. Ancak kenardaki tarih saat ve zamanı görüyorum.

Bu arada. Xinitrc dosyasında ben Türkçe klavye komutunu da yazmıştım ancak klavye Türkçe değil. Orada hata mı yapmışım sanki?

Xinitrc calistirilmamis galiba.
Sadece "startx" mi yazdiniz yoksa "startx /usr/local/bin/dwm" mi yazdiniz?
cat .xinitrc yazip fotograf atin.
Evet. Ben Slstatus'a bayağı Config yaptim. Normalde hiçbir şey yoktu neredeyse.

.xinitrc caliatirilmamis galiba.
Sadece "startx" mi yazdiniz yoksa "startx /usr/local/bin/dwm" mi yazdiniz?
cat .xinitrc yazip fotograf atin.
He şey ben DWM'li komutu yazdım...
Sanırım startx demeliydim mantıken.

Hocam tamam hatamız buydu galiba. Peki slstatus'teki istatistiki bilgileri nereden açacağız? Config dosyası mı var değerli hocam?

He şey ben DWM'li komutu yazdım...
Sanırım startx demeliydim mantıken.

Hocam tamam hatamız buydu galiba. Peki slstatus'teki istatistiki bilgileri nereden açacağız? Config dosyası mı var değerli hocam?
Slstatus'u nereden yuklemistiniz? Make komutu ile yuklediyseniz slstatus'un klasorune girip config.h dosyasini duzenleyebilirsiniz. Biraz bakin anlarsiniz zaten.

16745992218838002345101807899317.jpg

startx dedim ekran böyle kaldı hocam. Şimdi sorun ne ya...

Slstatus'u nereden yuklemistiniz? Make komutu ile yuklediyseniz slstatus'un klasorune girip config.h dosyasini duzenleyebilirsiniz. Biraz bakin anlarsiniz zaten.
Slstatus'u şöyle: (İlk defa siz gibi yazmayı deneyeceğim umarım olur...)
Bash:
git clone git://git.suckless.org/slstatus

cd slstatus
sudo make install

Xinitrc dosyanizi atin hocam.
Tamamdır hemen geliyor. Sistemi ordan kapatmaya çalışıyordum ki Arch'ın Power tuşuna kapatma komutu koyduğu geldi.

16745994447351474984534257672554.jpg

Tamamdır hemen geliyor. Sistemi ordan kapatmaya çalışıyordum ki Arch'ın Power tuşuna kapatma komutu koyduğu geldi.

16745994447351474984534257672554.jpg
Burada sıkıntı yoksa slstatus'u yeniden derlemeye gidiyorum hocam. Config'i ayarlayıp yeniden derleyip deneyeceğiz sanırsam.

Eki Görüntüle 1644261

Burada sıkıntı yoksa slstatus'u yeniden derlemeye gidiyorum hocam. Config'i ayarlayıp yeniden derleyip deneyeceğiz sanırsam.
Sorun yok gibi gozukuyor.
chmod +x ~/.xinitrc yapip tekrar deneyin.

Geri
Yukarı