Çözüldü DWrite.dll ve dxgi.dll eksik hataları

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

meybuzcu

Hectopat
Yer
Körfez/Kocaeli
Daha fazla  
CCleaner isimli programda kayıt defterinde sorunları tarayıp seçili sorunları taradım ve sanırım bazı şeyleri sildim. Oyun ve çoğu uygulamayı açamıyorum. Açmaya çalıştığım da şu iki DLL eksik hatası alıyordum;
dxgi.dll
DWrite.dll
İnternetten indirip dosyaları yerlerine koydum ama tabii ki başaradım ve bu sefer de 0xc000007b isimli hatayı almaya başladım. Ve YouTube'da videonuza denk geldim:
Process Monitor İle Hata Raporu Oluşturma diye. Kısaca yardım edebilir misiniz? Hangi dosyaları indirmeliyim? LogFile göndermem gerekiyor sanırım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Windows Update kısmında herhangi bir güncelleme varsa yapın. CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp sfc /scannow komutunu girin.
Rapor paylaşın.

0xc000007b hatasını aldığınız oyun veya uygulamaları atabilirsiniz.
bu şekilde uygun mudur?
Fazla uygulama ve oyun yok zaten. Spotify, Skype, Blitz,(League Of Legends için otomatik rün dizen bir uygulama) steam + steam çalışıyor ve steam de yüklü olan oyunlar açılıyor bir problem yok. LoL'ü sildiğim için tarayamadım o yüzden Blitz uygulamasını taradım
Rapor paylaşın.
Üstte paylaştım? başka bir yere ya da başka bir şekilde mi paylaşmam gerekiyor?

Son düzenleme:
Windows Update kısmında herhangi bir güncelleme varsa yapın. CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp sfc /scannow komutunu girin.

Çözüm

Dediğiniz gibi Windows Update girip Windows 10 sürüm 2004 özellik güncelleştirmesini indirdim ondan sonra birkaç tane daha şey güncelledi ve uygulamalar açıldı. Çok çok teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı