İnceleme Dying Light abartılmış bir oyun

biz 4 arkadaş oynamıştık, aslında çok güzel ama oyunun atmosferi biraz eski bir oyun olduğu için basıyor. Tek başına oynayanlar için bayabilir.

Ben pek sıkılmamıştım ama gene de haklısınız, ikinci oyun daha iyidir bence.

Garip. Ben ilk oyunu 300 saat kadar oynadım. 2. oyunu zorla bitirdim. Sanırım kişiden kişiye değişiyor.

Muhtemelen, ben 2.oyunu 3 kere bitirdim şu an (+)'yı oynuyorum. Paraşüt ve kancayla çok güzel uçuyorum.

İlk incelemem:

Medyada Dying Light baş yapıt kadar büyük oyun, mutlaka oynanmalı gibi ifadeler görünce dedim neden oynamıyorum? Hemen kaptım oyunu oynayayım dedim ilk başta güzel bir açılış yaptı fakat daha sonradan oyunu bitirmek için oynadım ve zar zor da olsa bitirdim.

Öncelikle oyunun hoş bir parkur mekaniği var parkur yapmaktan zevk aldım. Ayrıca kılıçlarla zombi doğramak oldukça keyifliydi, fakat normal silahlarla sıkıcı.

Atmosferini beğendim gerçek bir zombi dünyasını yaşattı özellikle geceleri ecellerden kaçarken.

Kontrolleri ortalama düzeyde genel anlamda gameplay tatmin eder düzeyde.

Fakat karakterler ve hikayeye gelince iş tersine dönüyor.

Tüm karakterler ruhsuz, cansız bir yapıda karakterler sıkıcı ayrıca ana karakter de içine çekmedi yani kratos, arthur seviyesi beklemem ama anca yan karakter olacak düzeyde ne bir yeteneği var ne de başka bir şeyi tek yaptığı şey bir şey yapılacağı zaman 'ben yaparım' demek. Sonra diğer karakterler sen yeni geldin olmaz diyor. Biri çıkıp yapsın diyor ve işi yapıyoruz.

Hikaye sıkıcı sürekli çatıda daö ile görüşüyoruz ama bu konuşmalar o kadar sıkıcı ki oyundan soğutuyor.

Görevler tek kelimeyle berbat.

Oyunun sonu(DLC siz) hiçbir şekilde tatmin etmedi bu muydu ya dedim. DLC'sini oynamadım sadece hikayeyi izledim ve şunu dedim iyi ki oynamamışım.

Grafikler ve optimizasyon 2023 seviyesine göre normal ki benim grafik takıntım var, hiç grafikler kötü demedim.

Genel anlamda oyun ortalama bir oyun 19TL için oyunsuzluk çekiyorsanız tamam olabilir ama son zamla alınmamalı.

Kontroller: 7/10
Atmosfer: 7,5/10
Combat: 7/10
Karakterler: 3/10
Hikaye: 4/10
Görev şeması: 2/10
Garfik, optimizasyon: 7/10
F/P: 3/10 (zam ile birlikte)
DLC: 2/10 (DLC genelde seviliyor ama neden?)
Genel puanım: 5/10

İlk incelemem okuduğunuz için teşekkür ederim.

Edit: Online oynamadığım için yorum yapmıyorum.
Oyunu duomla bitirdik. Hikaye için evet biraz sönük ama dl abartılmış bir oyun değil. Gayet güzel bir oynanış sunuyor biraz optimizasyon sıkıntıları var olsun. Tekrar arkadaşla oynanabilir.

Geri
Yukarı