Çözüldü Dying Light oynarken sistem kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

orpheus2690

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Ordu / Eskişehir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Dying Light'a başladım fakat şöyle bir sıkıntım var. Oyuna girdiğimde sistem bazen aniden kapanıp tekrar başlıyor. Sıkıntıyı biraz araştırıp yabancı forumlarda aynı sıkıntıyı çeken kişilerin ortak noktasının OC. yapmaları olduğunu gördüm. Ekran kartıma yaptığım voltajsız OC.'yi kaldırdığımda sıkıntım bir tık azaldı fakat hala kapanma sıkıntıları yaşıyorum. Başka hiç bir oyunda bu sıkıntıyı yaşamadım FurMark ve OCCT testleri sıkıntısız gözüküyor. Sorun nereden kaynaklı olabilir? PSU Aerocool V3X 500W fakat PSU kaynaklı olduğunu düşünmüyorum oyunla alakalı bir sıkıntı. Sıcaklıklarım ise 55-65 derece civarlarında dolaşıyor.

Çözüm
Sorunun çözümünü RAM'i değiştirerek hallettim. Sistemimin tek RAM slotu bozulduğu için elimde fazladan 8 GB RAM mevcuttu. Sorun RAM'lerden kaynaklıymış konu kapanabilir.
Nys konuyu dağıtmayalım @orpheus2690 ee durumlar ne.

PC özellikleri ne peki? Bu paraya bu PSU kötü çünkü.

RX 5500 XT ekran kartı AMD R5 3600 2x8 GB RAM B450M anakart.
Aslında 1000 TL değil 8000 TL ama.
Nys konuyu dağıtmayalım @orpheus2690 ee durumlar ne.

RX 5500 XT ekran kartı AMD R5 3600 2x8 GB RAM B450M anakart.
Aslında 1000 TL değil 8000 TL ama.

480 GB SSD 1 TB HDD LG 144 Hz 1 ms monitör.

30 35 dakikalık OCCT güç testinden bir sonuç alamadım bir hata vermedi veya sistem kapanmadı. Şuanda önerilen şeyleri tek tek deniyorum bir sonuç verirse buraya yazacağım. Yine de her ihtimale karşı bu hafta içinde yeni bir PSU almayı düşünüyorum. Konu şu anlık kapanabilir yardım ve tavsiyeleriniz için hepinize teşekkür ederim.

30 35 dakikalık OCCT güç testinden bir sonuç alamadım bir hata vermedi veya sistem kapanmadı. Şu anda önerilen şeyleri tek tek deniyorum bir sonuç verirse buraya yazacağım. Yine de her ihtimale karşı bu hafta içinde yeni bir PSU almayı düşünüyorum. Konu şu anlık kapanabilir yardım ve tavsiyeleriniz için hepinize teşekkür ederim.

Yazılımla alakalı.

Sistem iyi ama PSU bu bileşenlere göre kalitesiz olmuş ama iş görür.

Para biriktirip en yakında PSU alacağım ama 5 6 ay sonra anca.

Yeni konular

Geri
Yukarı