e-Devlet hesabıma giriş yapmaya çalışılıyor

spikespiegel104

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Bundan 3 ay önce tekrardan aynı konuyu açmıştım. Birileri e-Devlet hesabıma giriş yapmaya çalışıyor ve 10 defa yanlış girdiği için hesabımı 1 saat boyunca kilitliyor ve hala kilitli. 3 ay önce olan olayda şifremi değişip 2 faktör koruması açıp bir daha da bakmamıştım fakat o olaylar üzerinde tekrardan olunca artık tedirgin olmaya başladım. Dediğim gibi içeri giremiyorlar, şifreyi doğru bilseler bile 2 faktör var ama bu neden başıma sürekli geliyor anlamış değilim. Hadi oldu da giriş yapabildiler çok büyük sorun teşkil eder mi? Cidden artık tedirgin olmaya başladım.

Şimdiden hepinize teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostlar bilgisayarımda keylogger olsa zaten şifreyi bulup giremez miydi? Olay zaten şifreyi yanlış girdiği için e-Devlet hesabım kilitleniyor 1 saatliğine. Ve bu 2. kez olunca tedirgin oldum istemsiz. Tekrardan şimdi giriş yaptım 2 aşamalı korumam da var, şifremi değiştirdim. Yurt dışı giriş kapalı olmasına rağmen en son hatalı girişi Amerika IP üzerinden yapılmış mesela daha ne yapabilirim ki.

Hocam peki şifrenizi nasıl buluyorlar.

Hocam peki şifrenizi nasıl buluyorlar.
Hocam şifremi bulduklarını söylemedim ki, TC'mi bulup sürekli yanlış şifre giriyorlar ve hesabım 1 saatliğine kapanıyor. Doğru bulsalar girecekler diye tedirgin oluyorum ki doğru bulsalar 2 aşamalı faktör de var bilmiyorum tedirginim sadece.

Kullanıcı adını değiştir (Var mı öyle bir şey? bakmadım) Kullanıcı adını başka kişiler ile paylaşma. Aynı Bilgisayarı başkaları da kullanıyorsa, kendi kullanıcı hesabını aç ve şifrele.

Hocam şifremi bulduklarını söylemedim ki, T.C.'mi bulup sürekli yanlış şifre giriyorlar ve hesabım 1 saatliğine kapanıyor. Doğru bulsalar girecekler diye tedirgin oluyorum ki doğru bulsalar 2 aşamalı faktör de var bilmiyorum tedirginim sadece.

Şifre anladım hocam pardon. Polise gitmek en iyi çözüm olacak.

TC numaranı kimler biliyorsa (Kimler ile paylaştın?) onlar bunu deniyordur. Yabancı biri olacağını düşünmüyorum.
dediğim gibi zaten kapıya gelen kargocudan tutun güvenlik gerektiren her adımda tc'yi sizden herkes alabiliyor. durup dururken kimseye de tc'mi vermedim. 2014'de mernis hacklendiğinde hepimizin tc kimlik numarası zaten internette geziyor..

Merhabalar,

Bundan 3 ay önce tekrardan aynı konuyu açmıştım. Birileri e-Devlet hesabıma giriş yapmaya çalışıyor ve 10 defa yanlış girdiği için hesabımı 1 saat boyunca kilitliyor ve hala kilitli. 3 ay önce olan olayda şifremi değişip 2 faktör koruması açıp bir daha da bakmamıştım fakat o olaylar üzerinde tekrardan olunca artık tedirgin olmaya başladım. Dediğim gibi içeri giremiyorlar, şifreyi doğru bilseler bile 2 faktör var ama bu neden başıma sürekli geliyor anlamış değilim. Hadi oldu da giriş yapabildiler çok büyük sorun teşkil eder mi? Cidden artık tedirgin olmaya başladım.

Şimdiden hepinize teşekkürler.
Aynisi dun basimiza geldi. Herhangi bir cozum bulabildiniz mi?

Aynisi dun basimiza geldi. Herhangi bir cozum bulabildiniz mi?
Maalesef. Bugün tekrar kontrol ettim gece 4:30 'da 1 kere tekrardan amerika ip üzerinden giriş yapılmaya çalışılmış sürekli deniyor birisi. Bunun sonu ne olacak böyle bilmiyorum muhattap 0. Gelen mailde şifrenizi değiştirinden başka çözüm yolu yok..

Geri
Yukarı