E-mail adresimize gelen doğrulama linki güvenilir mi?

Daha fazla  
Güvenilir bir tane siteye, kamu sitesi daha doğrusu, üye oldum fakat e-mail adresime doğrulama linki yolladı. Bu tarz linkler güvenilir mi? Yani siteye güvensem de ne bileyim linke güvenemedim o yüzden size danışmak istedim.

Sisteminizde av varsa engeller genelde. Yoksa vt üzerinden taratabilirsiniz ama bazen engellemeler farklılık gösterebiliyor bazı durumlarda.

Bilmediğiniz linklere, kısaltılmış linklere, bilinmeyen kaynaklardan ve güvenilirliğinden emin olmadığınız linklere tıklamayın ve uzak durun.

Bunu sadece e mail tarafından anlamak için sağ üst köşeden 3 noktaya tıklayıp orjinalini göster seçeneğine bakın SPF kimliğinden ip addresini whoisology.com sitesine yapıştırın kullanıcı kimliğiyle eşleşiyorsa güvenilirdir eğer değilse phishing saldırısı olabilir

Bunu sadece e mail tarafından anlamak için sağ üst köşeden 3 noktaya tıklayıp orjinalini göster seçeneğine bakın SPF kimliğinden ip addresini whoisology.com sitesine yapıştırın kullanıcı kimliğiyle eşleşiyorsa güvenilirdir eğer değilse phishing saldırısı olabilir
Domain alınca hep yaptığım şey

Yeni konular

Geri
Yukarı