Çözüldü E-şirket kurulmazsa hapse girilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Abuzerx1

Centipat
Yer
Konya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Ben bir e-ticaret sitesi kurdum ama sonradan zorunlu şirket kurmam gerektiğini fark ettim. Bunu internet ortamında aradım. Adamlar örneğin Wix yazmış, anlatıyor, sonunda Wix kullanın diyor. Ben de dedim herhalde sadece bu böyle. Hepsini gezeyim, bir de baktım hepsi aynı. Kısaca hiçbir şey anlamadım. Biri zorunlu diğeri, zorunlu değil diyor. Yasal olarak vergi dairesi ve Milli Piyango İdaresi de 38,2₺ tutarını geçmiyorsa satılacak mal, vergiye gerek yok gibi bir şey diyor. Ama sorun, benim şu an yapmaya çalıştığım şeyi dünyada daha önce kimse yapmamış. Ben ve 2 arkadaşım yani 3 salak bu işi yapmaya çalışıyoruz. Şu ana kadar site tasarımı ıvır zıvır derken 2000 TL'ye yakın para gitti. Biz şu an yurt dışında bazı haberlerde okudum, e-şirket olayı var. Adamlar gidiyor, sadece vergi dairesine aynı gün e-şirket kuruyor. Bizde e-şirket var mı onu da anlamadım. Bizim vergi dairesindeki çalışanlar minimum 35 yaşında, adam ne sorduğumu anlamıyor. Gerçi bizim de yapmaya çalıştığımız şey çok saçma ama neyse, tam anlamı ile şu an anlatamıyorum site direkt ortaya çıkmasın diye :D. Şimdi dediğim gibi bilen biri vardır, burada bağrını açarak yardıma koşacak biri bulunur. Şimdi bana bir yardım etseniz olur mu? Sizce biz ne yapmalıyız?

Not: Bu arada sitenin tahmini günlük geliri 4000 TL. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Vergi vermenin yüksek kazanç elde etmekle bir ilgisi yok neden sürekli aynı şeyi söylüyorsun anlamıyorum.

Ayrıca örneğin bir oyun dijital olarak milyonlarca kişiye satılıyor ve herkese ayrı ayrı faturalandırılıyor. Ürünün ne olduğuna göre değişir. Kısacası bu durumlar hakkında hiç bilgi sahibi değilken satışa açmışsınız ilk hata burada. Profesyonel destek alın sorularınızın bu mecrada karşılığını almanız zor.

Peki yardımınız ve ilginiz için teşekkür ederim.
Şimdi olmasa bile ileride hesabınız elbet incelemeye takılacaktır. Hesaba giren çıkan ücretlerin nereden geldiği sorgulanır. Satış yapıp vergi vermediğiniz anlaşıldığı taktirde ilk satıştan şimdiki zamana kadar olan ücretlerin %18 vergisi + vergi ödenmediğinden dolayı gecikme faizi işleme koyarlar.

Şimdi olmasa bile ileride hesabınız elbet incelemeye takılacaktır. Hesaba giren çıkan ücretlerin nereden geldiği sorgulanır. Satış yapıp vergi vermediğiniz anlaşıldığı taktirde ilk satıştan şimdiki zamana kadar olan ücretlerin %18 vergisi + vergi ödenmediğinden dolayı gecikme faizi işleme koyarlar.

İlginiz ve alakanız için teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı