E-spor için 1800 TL monitör önerisi

Hocam, ileri seviye bilginiz yoksa kesin yargılar ile konuşmayın. Çoğu Prof oyuncu IPS monitör kullanıyor. Teknoloji gelişti 360Hz monitörlerin tamamı IPS, 240-280 Hz monitörlerin çoğu IPS, E-spor'a yönelen herkes TN kullanmıyor.
Daha VA ile IPS'in ayrımını yapamıyorsunuz bu neyin bilgisi? Ayrıca cümlemin içinde TN lafı bile geçmedi. Bana kalırsa da zaten IPS alınmalı, hadi renkler önemsiz diyorsan TN belki. Ama VA'yı kesinlikle ileri seviye rekabetçi düşünen kimse almaz.

VA almayın aldırmayın, eğer TN panel almak istiyorsan 2-3 hafta siyah beyaz oyna ki TN panelin renklerini gördüğünde gözüne kötü gelmesin. Kesinlikle IPS alın. Attığım monitörü(Aoc 24G2U/Bk 24G2U/Bk Monitör, 23.8 inches Ips : Amazon.com.tr: Elektronik) kullanıyorum ve çok memnunum, hiçbir şekilde ghosting yok, 1ms ve aynı zamanda IPS olduğundan dolayı da renk kalitesi güzel.

Daha VA ile IPS'in ayrımını yapamıyorsunuz bu neyin bilgisi? Ayrıca cümlemin içinde TN lafı bile geçmedi. Bana kalırsa da zaten IPS alınmalı, hadi renkler önemsiz diyorsan TN belki. Ama VA'yı kesinlikle ileri seviye rekabetçi düşünen kimse almaz.
2 saatir ghosting olan monitör öneriyorsunuz diye yakarışta bulunuyorsun. IPS öneririm diyorsun bu ne yaman çelişki? IPS monitörlerde ghosting olmadığını mı iddia ediyorsun?

2 saattir ghosting olan monitör öneriyorsunuz diye yakarışta bulunuyorsun. IPS öneririm diyorsun bu ne yaman çelişki? IPS monitörlerde ghosting olmadığını mı iddia ediyorsun?
IPS'ler de ghosting yok dedim de haberim mi yok. Düşük bütçedeki IPS'lerde ghosting var ama kesinlikle VA'lardan daha az. Ve dediğin yüksek bütçedeki IPS modeller de Fast IPS yani ghosting olmayan modeller. Lütfen haklı olmadığın konuda laflarımı başka yöne çekerek, açık arayarak yağ gibi üste çıkmaya çalışma. Çünkü bu yaptıklarınla sadece arkadaşın konusu kirletiyorsun o kadar.
VA almayın aldırmayın, eğer TN panel almak istiyorsan 2-3 hafta siyah beyaz oyna ki TN panelin renklerini gördüğünde gözüne kötü gelmesin. Kesinlikle IPS alın. Attığım monitörü(Aoc 24G2U/Bk 24G2U/Bk Monitör, 23.8 inches Ips : Amazon.com.tr: Elektronik) kullanıyorum ve çok memnunum, hiçbir şekilde ghosting yok, 1ms ve aynı zamanda IPS olduğundan dolayı da renk kalitesi güzel.
Rekabetçi düşündüğü için ek olarak LG 24GN650-B modeline bakabilir. 1ms GtG ve IPS bir monitördür kendisi.

IPS'ler de ghosting yok dedim de haberim mi yok. Düşük bütçedeki IPS'lerde ghosting var ama kesinlikle VA'lardan daha az. Ve dediğin yüksek bütçedeki IPS modeller de Fast IPS yani ghosting olmayan modeller. Lütfen haklı olmadığın konuda laflarımı başka yöne çekerek, açık arayarak yağ gibi üste çıkmaya çalışma. Çünkü bu yaptıklarınla sadece arkadaşın konusu kirletiyorsun o kadar.
Hocam ben yüksek bütçe 240 HZ IPS panel MAG251RX kullanıyorum. kendime uygun doğru ayarı bulmadan önce ghosting vardı. Evet aşırı bir ghosting değildi bu ama TN panelden geçtiğim için hissedebiliyordum. Burada devreye giren şey kendiniz için en doğru optimal ayarları bulmanız. Kullandığın monitör ne hangi monitörleri kullandın? Sadece 2-3dk internetten gördüğün şeyleri buraya yazıp arkadaşın konusunu kirletme diye serzenişte bulunuyorsun. Arkadaşın bütçesi ortada bütçesine göre hem özellik hem de performans bakımından alabileceği en iyi modelleri atıp yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bence konu kirleten sensin.

Hocam ben yüksek bütçe 240 Hz IPS panel MAG251RX kullanıyorum. Kendime uygun doğru ayarı bulmadan önce ghosting vardı. Evet aşırı bir ghosting değildi bu ama TN panelden geçtiğim için hissedebiliyordum. Burada devreye giren şey kendiniz için en doğru optimal ayarları bulmanız. Kullandığın monitör ne hangi monitörleri kullandın? Sadece 2-3dk internetten gördüğün şeyleri buraya yazıp arkadaşın konusunu kirletme diye serzenişte bulunuyorsun. Arkadaşın bütçesi ortada bütçesine göre hem özellik hem de performans bakımından alabileceği en iyi modelleri atıp yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bence konu kirleten sensin.
Dostum anlamamakta sıkıntın mı var? Ben de diyorum VA panellerde diğer panellere göre daha fazla ghosting var, IPS alınmalı, TN panel gecikme konusunda en iyisi olsa da alınmamalı bence. Kullandığım monitör C24G1 VA panel bir monitör. Ghosting miktarı çok değil ve beni rahatsız etmese de aşırı rekabetçi düşünen insanı kesinlikle rahatsız edeceğine eminim. Ayrıca daha önce TN ve IPS'de kullandım, yani birini tanımadan boşa sallama. Ve son olarak arkadaşların attığı VA paneller alınmaz demiyorum ama e-spor düşünen biri için önermeleri komik. Biraz araştırırsanız görürsünüz zaten hiçbir e sporcunun VA kullanmadığını.

Dostum satıcı açıklamasına bak, rahatsız etmez diyorsan al.

Bir şey demek istiyorum ben bu monitörü alsam diyelim 2 pixel çıktı. Bu benim için bir sorun teşkil etmiyor takıntılı bir insan değilim. Ve 1864TL vermektense 1450TL vermek isterim. Ölü pixeli sorun etmeyen bir kişi için başka ne gibi farklılıklar var monitörler arasında

Bir şey demek istiyorum ben bu monitörü alsam diyelim 2 pixel çıktı. Bu benim için bir sorun teşkil etmiyor takıntılı bir insan değilim. Ve 1864TL vermektense 1450TL vermek isterim. Ölü pixeli sorun etmeyen bir kişi için başka ne gibi farklılıklar var monitörler arasında
Ölü piksel yayılabilir.
Ölü pixeli sorun etmeyen bir kişi için başka ne gibi farklılıklar var monitörler arasında
TN panel olan gecikme konusunda daha avantajlı. VA olan kontrast, renk gamı, renk doğruluğu bakımından daha iyi. Renk ve düşük gecikme istiyorsanız LG 24GN650-B sadece FPS oyunları oynuyorsanız ASUS VG248QG alabilirsiniz. Kavisli istiyorsanız zaten VA panele yönelmeniz zorunlu.Dell S2422HG

Son düzenleme:

Geri
Yukarı