E-spor için 1800 TL monitör önerisi

Bir şey demek istiyorum ben bu monitörü alsam diyelim 2 pixel çıktı. Bu benim için bir sorun teşkil etmiyor takıntılı bir insan değilim. Ve 1864TL vermektense 1450TL vermek isterim. Ölü pixeli sorun etmeyen bir kişi için başka ne gibi farklılıklar var monitörler arasında
Hocam, 2-3 ölü piksel var deniliyor. Nerede olduğu belli değil, ya sizi rahatsız edecek şekildeyse? VA panelin TN panele göre renk doğruluğu daha yüksek, ama bir takım eksi yönleri var inputlag ve ghosting konusunda TN panelin gerisinde. Ölü piksel olduğunu belirttikleri için iade kabul edeceklerini de sanmıyorum, şartlarını iyice incele. Düşük bütçede IPS panele sizi yöneltmek mantıksız olur. Zaten e-spor düşünüyorum diyorsunuz TN mantıklı. Zaten günümüzdeki çoğu oyuncu düşük bütçeli hatta valorant ilk başladığında çoğu Vg248qe gibi modeller kullanıyordu. 240'a turnuva ödülü ya da sponsorluklarla ya da takımın karşılaması sonucu geçtiler. Alacağın her bütçedeki her panelde kendine uygun ayarları bulamadıktan sonra ghosting problemi zaten yaşarsın dediğim gibi ben de MSI'In MAG251RX modeli iyi bir model, ben de VG248qe'den geçtim bir kaç ayar yaptıktan sonra O TN paneli nasıl kullanmışım dedim yani VG248QE'de ki ghosting daha fazla gibiydi. Yapmanız gereken bütçenize ve gönlünüze uygun 2-3 model belirleyip youtube üzerinden incelemelere bakmak bazı kanallar geçekten hakkıyla inceliyor ben MAG251RX almadan önce öyle yaptım. Youtube üzerinde ne kadar inceleme videosu varsa izledim. Sen de o şekilde yaparsan içine en çok sineni belirleyebilirsin bütçen 1800 Lira 200-300 lira daha düşük vereceğim diye içine sinmeyen bir şeyi sakın alma. Gerekirse 1800'de kullan içine sineni al. Benim bu 4. monitörüm ve en sonunda içime sineni MAG251RX ile almış oldum. Daha önce çok sıkıntı çektim kullandığım 144hz modellerde göz yoruculuğu renkler vs oyunu oynama süreme kadar etkiliyordu. Benim gözümde monitörün panel üreticisine kadar önemi var. Pişman olmayacağın bir şeyi al.

Yeni konular

Geri
Yukarı