E-tab 5 Rootlama ve Rom Atma [Araştırma Ekibi]

SP Flash Tool'un cihazın çipsetindeki partisyonları tanıması için göstereceğimiz dosya benim de anladığım kadarıyla. Samsunglardaki PIT dosyasının bir benzeri.
Hmm. Peki nasıl atacaksın rootlamadan twrp kurmayı bırak geliştiriciyi açamazsın. Ki açabiliyorsan hala Cm sayesinde rootlarsın. Ben daha dün rootladım.

https://www.technopat.net/sosyal/konu/gm-e-tab-5-sistem-ve-recovery-yedegi.258946/ ayrıntılı anlattım, bu arada @Silinen üye arkadaşımız TWRP ve Recovery yedeğini felan paylaşmış.
Bizde yaptık ta fixlendi diyor adam. Ne işe yarar. Dediğim gibi ben daha dün attım rootu. Fix felan da göremedim. :)

Sanki uygulama inse ölcekler, ne uraştırıyon madem tablet dağıtıyorsun uygulama insin uygulama inse ne olacak onu anlamadım okula götürmiyoruz bile neyse okulada götürsek bile kullanmıyoruz.

Hmm. Peki nasıl atacaksın rootlamadan twrp kurmayı bırak geliştiriciyi açamazsın. Ki açabiliyorsan hala Cm sayesinde rootlarsın. Ben daha dün rootladım.

Bizde yaptık ta fixlendi diyor adam. Ne işe yarar. Dediğim gibi ben daha dün attım rootu. Fix felan da göremedim. :)
Usb jig yaparak en azından fastboot gibi bir moda girebileceğimi düşünüyorum. Servis de kilitlenmiş cihazlara bu şekilde orjinal yazılım atıyordur heralde yoksa cihaz kendini sürekli yeniden başlatıyor nasıl atacaklar? SP Flash Tool'a cihazı gösterebilirsem twrp kurar bir şekilde sistem yedeğini tablete atıp yüklerim. Hep varsayımlar üzerinden ilerliyorum ama olsun umutluyum :D Güncelleme bazı tabletlere mutlaka bir şekilde gelirken bazılarına hiç gelmiyor. Root gerçekten şans işi.

Sanki uygulama inse ölcekler, ne uraştırıyon madem tablet dağıtıyorsun uygulama insin uygulama inse ne olacak onu anlamadım okula götürmiyoruz bile neyse okulada götürsek bile kullanmıyoruz.
Tabletin dağıtım amacının birilerine fazladan para kazandırmak olduğu belli. Yoksa sırf güvenlik kırılmasın diye zaman zaman eba marketi kapatmazlar ya da dosya yöneticisini kaldırmazlar.

SP Flash'ın görmesi için bataryayı sökmeniz gerek. Bazı arkadaşlarımda denedim sıkıntı olmadı. Tek ihtiyacımız olan scatter fakat Boot ve Recovery , Uboot vs tek partisyonda birleşmiş. Sıkıntı çıkarıyor.

etab.jpg

Siyasete girmesek iyi ama tabletler şarj yüzdesinden tut ayrıntılı konum bilgilerini bile kaydediyor ve büyük ihtimalle yolluyor. Gizli dosya olan .kokpit'e girip bakabilirsin. Dosya uzantılarını .txt yapıp okuyabilirsin. Özel hayatın ihlali ve izlenmede içeriyor. Bunların amacı ne acaba?

Herhangi bir program kurabiliyor musunuz?
Apk installer diye bir program var, bu programa girince sol köşede Pc version var ona tıklayınca 3 seçenek çıkıyor, en üstteki ADB ye tıklayınca geliştirici seçenekleri açılıyor. Bu yolla yapabilirsiniz belki, ben e tab 4 ü bu yolla yapmıştım. ( Anlattım ama uygulama yükleyip yükleyemediğinizi bilmiyorum :D . )

SP Flash'ın görmesi için bataryayı sökmeniz gerek. Bazı arkadaşlarımda denedim sıkıntı olmadı. Tek ihtiyacımız olan scatter fakat Boot ve Recovery , Uboot vs tek partisyonda birleşmiş. Sıkıntı çıkarıyor.

Eki Görüntüle 112328
Yine de farklı .img ler şeklindeler değil mi? Yani yayınladığın twrp recovery imajının içinde ayrıyetten stock kernel yok?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı