E-tab 5 Rootlama ve Rom Atma [Araştırma Ekibi]

BrainHacker

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Königswinter
Daha fazla  
Meslek
Profesyonel Talebe
Merhaba arkadaşlar. Meb tarafından dağıtılan E-tab 5 isimli tablete rom ve root atma yöntemleri arıyoruz. Üstelik giriş ekranına ilk açılışta gelen aktivasyon ekranını aşmaya çalışıyoruz. Fakat anlaşılan bizim düşündüğümüz her şeyi Meb 10 kere düşünmüş. Elinde bu cihazdan olan ve yardımcı olmak isteyenler ya da android hakkında geniş bilgi sahibi olanlar bu konu altında bilgilerimizi birleştirirsek başaracağımıza inanıyorum.

Başarılar.

Root atan olmuş çeşitli forumlarda, belli taktikler ile rootlandığını anlatmıştı birisi. Sonradan bu ceza işleri vs. çıkınca yorumunu kaldırdı. Kimse başına bela almak istemez.

Root atan olmuş çeşitli forumlarda, belli taktikler ile rootlandığını anlatmıştı birisi. Sonradan bu ceza işleri vs. çıkınca yorumunu kaldırdı. Kimse başına bela almak istemez.
Rootu tespit eden uygulama mesajlar uygulaması. Cihazı rootlayıp ardından interneti kapatıp mesajlar uygulamasını ve diğer gereksiz meb uygulamalarını kaldırınca tespit edemezler. Giriş ekranında bir kayıt sistemi geliyor ilk açılışta. Tc kimliğin ve sana verilen şifre ile açıyorsun tableti. Bu bir uygulama. Ancak uygulamayı atlamayı başaramadım. Güvenli mod da bile orası geliyor.

Meb bu sefer gerçekten sağlam koruma koymuş ancak mutlaka bir çözümü vardır. bu kilidin engelin kalkma yöntemi bir açığı kesin vardır. bende günlerdir uğraşıyorum çözüm yok

E Tab 4 de böyleydi ilk başlarda. Sabredin, biraz zamana bunu da halledersiniz. Ceza işi de beni inandırmıyor pek.

Tableti kurtarma moduna alip bilgisayara bagladim. Mobogenie araciligi ile driverlar kuruldu. Suan E-Tab5 olarak gorunuyor. Bu sekilde root veya icindeki romu alip editlemek mumkun mudur?

Tableti kurtarma moduna alip bilgisayara bagladim. Mobogenie araciligi ile driverlar kuruldu. Suan E-Tab5 olarak gorunuyor. Bu sekilde root veya icindeki romu alip editlemek mumkun mudur?
E-tab 5 görüntüsünü ben de elde ettim ancak devamını getiremedim. :D

Hocam e tab 4 te kayıt ekranını pil uyarısı ile geçiyorduk. Bizzat kendim öyle rootladım tableti. . 5 te de öyle birşey yokmu şarj %15 deyken açınca hızlı hızlı tıklıyorduk ekrana tam 1 sn falan geliyordu zaten bildirim şarj az diye hemen pil kullanımına basıyorduk. Ardından mobogenie ye takıp rootluyorduk sonra yine mobogenie den supersu indriyorduk sonra ayarlardan Android cihaz yöneticisini aktif ediyorduk o sayede altta anamenu geri tuşu falan geliyordu sonrası basit zaten yine mobogenie den titanium backup yükleyip ordanda siliyorduk uygulamayı yeniden başlatıp rahat rahat kullanıyorduk. DNS içinse setdns tamamdır.

Hocam e tab 4 te kayıt ekranını pil uyarısı ile geçiyorduk. Bizzat kendim öyle rootladım tableti. . 5 te de öyle birşey yokmu şarj %15....
Maalesef bunun güvenlik önlemleri oldukça iyi. Root atmanın yolunu gösteren bir kaç video vardı MEBin şikayeti üzerine onlarda kaldırılmış. Zaten o yöntemlerde fixlenmiş. Root yöntemi varsa da bulmak çok zor meb gördüğü her şeyi kaldırıyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı