E-tab 5 Rootlama ve Rom Atma [Araştırma Ekibi]

Diğer aygıtlar bölümünde gözüktü, general mobile yazısı çıkınca kayboldu. Biraz daha bekledim şarj yüzdesini gösteren ekran çıktı hatta fakat yine gelmedi. Yaklaşık 5-10 saniye falan gözüküyor.
Bu gördüğü anlamına mı geliyor yani? Scatter dosyası hazır olunca kilitlenmiş cihazı tekrar hayata döndürebilecek miyim? :D

@Silinen üye

@Silinen üye @battleroyal
Birşey soracağı,sistemi rootlamadan sahte bir güncelleme adresi ile sistem güncellemesi adresi üzerinden ROM (bundan pek emin değilim)veya sistem uygulamalarını silebilecek script yükleyebilirmiyiz?

Son düzenleme:
Arkadaslar ben bayagi bir arastirma yaptim ve sunlari buldum. Mt65xx driverlerini yuledim ve windows 10 com14, windows 7 de com3 portundan sunulan vcom usb port buldum. Bunun ustune windows 7 le driverler uyumlu oldugu ocin daha iyi bir sonuc elde ettim. Windossws 10 vcom usb port (com14) sp flash toola cevap vermezken , windows 7 den com 3 portundan sunulurken format dedigimde com1 portuyla alakali bi hata verdi tam hatirlayamiyorum. Yani demeistedigimim gmd(general mobile discovery) telefonlara sp flash tool ile stock rom atiyorlar(bataryayi cikarinca gmd telefonlarda mt65xx driverleri gorunur) .Bizde bu yontemle custon recovery atip telefona recovery den rom atariz(e tab 5 tabletim rootludur bu yuzden kilitli bir sekildr yatiyo)

Tabletlede bilinmeyen kaynaklari acmayi , usb debugging mode(usb hata ayiklama modu[adb] acmayi , bluetooth, tethering and tasinabilir, uygulama yuklemeyi ve root atmayi biliyorum ama root attigimda tablet kilitledi root detector oldugunu bildigim halde attim bisey olmaz diye ama oldu.

Birdr bazi tabletlerde power + ses kisma tusuna bastiginda adb interface driverleri bilgidayarda gorunuyor bu bende olmuyor ben yaptigimda tablet direk basliyor( eger bende boyle bisey olsaydi root attikran sonra ve tablet kilitlendikten sonra bu yontemle mobogenie den uygulamalari kaldirabilirdim tabletimde boyle bir ozellik yok bazi tabletlerde var!! :\\

Celasun senin dedigini bende dusundum ama Baran Curu'nun e tab 5 hakkindaki sahte sistem guncellemesi hakkindaki dediklerini okudugumda anladimki o is olmaz yani belki hackerlar ilgilense sahte bir meta inf yapabilirlermi bilmiyorum !!! Ama ilgilenecrklerini sanmiyorum daha onemli isleri vardir ::)))

Birde Baran Curu Baska Bir Telefonun Scatter Dosyasi Olmazmi Ve Scatter Dosyasini Nasil Alicaz MTK android tools var bunu biliyorum fakat nasil gorucek telefonu . Anlatirsan minnetar kalirim :)

Bu arada e tab 5 ler cortex a7 islemciliyse nasil scatter alicaz.

H4CK3R™ FeaRLesS_LaD N.A.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunu biliyorum zaten apk lari winrar ile acinca gormustum ondan dedim biz bunu kopyalayip sertifikayi guncelleme adresindr deneyebilirmiyiz diye sordum

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı