E7200 eski sisteme Windows 11 kurmak

HUNAxE

Centipat
RAM
3 GB DDR2
SSD veya HDD modeli
140 GB HDD
Ekran kartı
ATI RADEON HD 3650 512MB
İşlemci
Intel Core 2 Duo E7200 2.53 Ghz.
Normalde sistemim Windows 11 geçin Windows 10 bile desteklemiyor. Ama ben Windows 11'in tasarımını, şık ve inovatif duruşunu seviyorum. Bilgisayar eski olduğu için oyun da oynamıyorum pek fazla. Ben de çok fazla bilgi sahibi olmadığım için şunu sormak istiyorum. Bu bilgisayara yukarıda attığımı kurmaya değer mi? Yani günlük kullanımda sıkıntısız, kasma olmadan kullanılır mı?

Normalde sistemim Windows 11 geçin Windows 10 bile desteklemiyor. Ama ben Windows 11'in tasarımını, şık ve inovatif duruşunu seviyorum. Bilgisayar eski olduğu için oyun da oynamıyorum pek fazla. Ben de çok fazla bilgi sahibi olmadığım için şunu sormak istiyorum. Bu bilgisayara yukarıda attığımı kurmaya değer mi? Yani günlük kullanımda sıkıntısız, kasma olmadan kullanılır mı?
RAM i nolur nolmaz 4 yapın siz. Bir de yeni HDD alın, o HDD ölmüştür. 2. elden çok eski olmayan 500 GB lık bir HDD 140 lıktan çok daha iyi olacaktır. O zaman çok da bir sıkıntı olmaz bence. SSD almanız en iyisi ama SSD ler bile uçtuğu için en mantıklısı bu olacaktır.

Sıkıntısız kasma olmadan kullanmanız bir mucize olur hocam.

Hocam çok donar olmaz maalesef.

Bu sisteme daha yatırım yapılmaz, ölü yatırım olur. 3 GB RAM'i 4 GB yapmaya bile değmez. Hatta hard disk takviyesi bile yapmayın, ölü yatırım olur. Paranızı biriktirin. 2. el güncel güzel bir sistem toplayın. Sorunuza gelecek olursak, bence kurmaya değmez. 3GB RAM var ve SSD yok. Hepsini geçtim işlemciniz çok düşük seviye. İsterseniz kurup deneyebilirsiniz. Ama kasma olmadan kullanamazsınız.

Bu sisteme daha yatırım yapılmaz, ölü yatırım olur. 3 GB RAM'i 4 GB yapmak bile değmez. Hatta hard disk takviyesi bile yapmayın, ölü yatırım olur. Paranızı biriktirin. 2. el güncel güzel bir sistem toplayın. Sorunuza gelecek olursak, bence kurmaya değmez. 3GB RAM var ve SSD yok. Hepsini geçtim işlemciniz çok düşük seviye. İsterseniz kuruş deneyebilirsiniz. Ama kasma olmadan kullanamazsınız.
Arkadaş oyun oynamadığını söylüyor, zaten 140 150 TL bu devirde tişört parası bile değil. Eğer Kasım 2020 de falan olsaydık haklısınız, aynı şeyi derdim. Elindekini iyi kötü şimdilik değerlendirir, sonra dediğiniz gibi para biriktirir. Çok eski bir HDD ten ortalama bir HDD e geçmek farkediyor, tecrübe ettim ve konuşuyorum. Ayrıca Athlon 64 X2, 4 GB DDR2 RAM, 250 GB tarihi eser Seagate Barracuda 7200.10 ile Windows 10 kullandım, iyi kötü youtube falan açıyordu, bu işlemci çok daha iyi ondan.

Arkadaş oyun oynamadığını söylüyor, zaten 140 150 TL bu devirde tişört parası bile değil. Eğer Kasım 2020 de falan olsaydık haklısınız, aynı şeyi derdim. Elindekini iyi kötü şimdilik değerlendirir, sonra dediğiniz gibi para biriktirir. Çok eski bir HDD ten ortalama bir HDD e geçmek farkediyor, tecrübe ettim ve konuşuyorum. Ayrıca Athlon 64 X2, 4 GB DDR2 RAM, 250 GB tarihi eser Seagate Barracuda 7200.10 ile Windows 10 kullandım, iyi kötü youtube falan açıyordu, bu işlemci çok daha iyi ondan.
Herkesin durumu aynı değil maalesef ki...

Geri
Yukarı