E8400 Boşta 70 Derece

Boşta dediğim %50 %75 arası falan geziyor. Ama mesela şuan 58 derecede falan stabil çalışıyor. Bazen aniden yükseliyor 70 lere falan. Anlamadım bende. Ama tek çözüm kule tipi soğutucu almak.
Bu soğutucuyu almayı düşünüyorum. En fazla 2100 rpm de fanı dönüyormuş. Sizce bu iyimi ? Boşta 40 derecede falan tutsa yeter.
He bide ben lol oynuyorum abimde pes 2018 oynuyor. Bu oyunlarda falan ısınma yaparmı ? Yardım ederseniz çok sevinirim.
Yoksa pc yi satıp daha iyi bir bilgisayar mı toplayayım ? Öneriniz nedir
Daha kasayı toplayalı 2 gün olmadı. Hevesim kaçtı ya.
Islemcinizin pek iyi bir islemci oldugunu soyleyemeyiz. Ekran karti da ayni sekilde. E7400 islemcimi stock fan ile sogutuyorum ve bosta 40 derecede geziniyor yuk altinda 50'ye cikiyor. Kule tipi fanlarda sogutma daha etkili olur, cok isinma yapmaz.

130 tl civarı yatırım yapacağım. 3 adet 12cm kasa fanı 1 adet linkini verdiğim soğutucuyu alacağım. 2 tane fanı ön tarafa takıcam. Alttaki fan güney köprüsünü ve ekran kartını soğutucak. Diğer fanıda kasanın yan kapağın da hava girebilmesi için bir yer varya orayada öbür fanı takıcam. Alt tarafta ısınan havayı bu fan dışarı atıcak. Üstteki fan da ram leri ve kuzey köprüsünü soğutucak. Isınan havayı işlemci fanı alıcak. Oda işlemciyi soğutucak. İşlemci soğutucuyu arkadaki 8cm fana üflicek şekilde yerleştircem. Arkadaki 8cm egzos fanda ısınan havayı dışarı atıcak. Sizce böyle bir uygulama yapsam iyi olurmu ?
Alacağım fan bu (3 adet alacağım)
Bide ben lol oynuyorum far cry4 oynuyom abimde pes 2018 oynuyor. Bu fanları yerleştirdikten sonra pc ısınma yaparmı ?
Bu oyunlar için yeterlimi bu bilgisayar ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı