E900 Pro (Drop Plus) İncelemesi

Merhaba. Bu yazımda sizlere vergi+kargo+kulaklık kuponlarla beraber toplam 10 günde 230 TL'ye aldığım E900 Pro'yu, nam-ı diğer Drop Plus'ı elimden geldiği kadar inceleyeceğim. Kulaklığın Drop Plus'tan logosu dışında hiçbir farkı yok, bunu belirtmeden geçemem. Kulaklık ile ilgili daha detaylı açıklamaları şu iki linkten edinebilirsiniz:
Drop Plus:

EKSA E900 Pro:
IMG_20210128_142806.jpg

Ekleme: İlk başta ilgilenmediğim için eklememiştim ancak azıcık Rampage'den alıntıladığım teknik özelliklerini de ekleyeyim dedim:
  • Sanal 7.1
  • USB+3.5mm jak bağlantı
  • Sürücü genişliği 50mm
  • Hoparlör empedansı 32 (?)
  • Frekans aralığı 20Hz ile 20 KHz arası
  • İkisi de 1.8 m olan kablolar
  • Kırmızı LED
  • Oynar mikrofon.
1611839342128.png

• Kutu içeriği
Öncelikle kutu, sağlam kalın baloncuk poşetlerle geliyor. Yani fırlatsalar bile zarar almaz gibi, kargolama özenliydi. Kutu içeriğinde ise kulaklığın kendisi, mobil cihazlarda kullanabilelim diye 1 adet 3.5mm jak girişi, ses kartını kullanıp daha iyi performans alabilelim diye bir adet Tip C kablo, kulaklığı öne çıkaran özelliklerinden olan süngerli mikrofon ve son olarak kullanma kılavuzu ve "FAQ" yani Sıkça Sorulan Sorular kitapçığı yer alıyor. SSS'nin yer almasına şaşırdım, sanırım daha önceden kulaklığı çalıştıramayanlar olmuş ki bir de üzerine "Do not return this product, EKSA can help!" yazmışlar. İçerisinde Windows'ta mikrofonu aktif etme gibi ayarlar yer alıyor.

IMG_20210128_142538.jpg

Etrafına şu sarılan bir malzemenin kırılma ihtimali yok diyebiliriz :) Kargo konusunda korkunuz varsa olmasın.

IMG_20210128_143640.jpg
IMG_20210128_143623.jpg

IMG_20210128_143119.jpg

Kulaklığı ilk araştırırken hem 3.5mm jaka, hem de USB bağlantıya sahip olduğunu duyunca şaşırmıştım. Tercih etmemdeki en büyük sebeplerden biri de bu oldu zaten. Üzerinde kilitlenebilir 3.5mm jak girişi, mikrofon girişi, Tip C girişi yer almakta. Ses tekeri de var, bence iyi bir özellik. Mikrofonu susturmak için de bir adet tuş koymuşlar. Tuşun mantığı yanlış olmuş :) Üzerinde çizgili mikrofon işareti var, öyle olunca bastığınızda mikrofon devre dışı kalacak gibi anlıyoruz ancak tam tersi şekilde yapmışlar. Tuş basıkken mikrofon çalışıyor, basık değilken çalışmıyor. Ufak bir detay ancak HS35'te doğru yapmışlar.

3.5mm yeşil jak girişini kulaklığa taktıktan sonra sağa doğru döndürerek kilitleyebiliyorsunuz, bu sayede ani asılmalarda falan kablonun çıkması önlenmiş oluyor.
IMG_20210128_143400.jpg

• Malzeme kalitesi
Malzeme kalitesini gayet başarılı buldum, yan taraflarda metal olduğunu tahmin ettiğim ızgaralar kullanılmış. Ayrıca benim için -yüksek ihtimalle sizin için de- en önemli kısım olan kulaklığın deri pedleri çok rahat. Mediamarkt'ta bir sürü kulaklık denemiştim ancak bunu taktığım anda rahatlığı hissettim. "Memory foam" denilen bir malzemeden yapılan deri pedler bana gayet kaliteli geldi. Deri pedlerin genelde yaz aylarında terlettiğini söyleyenler var, yazın test edemediğim için bir şey söyleyemeyeceğim.

Mikrofona da burada değinmiş olayım, mikrofon gerçekten çok başarılı. Gram dip ses yok, kulaklığın en başarılı özelliği olduğunu söyleyebilirim. Hele ki HS35'in -44 dB dip sese sahip mikrofonundan sonra bunun mükemmel olduğunu söyleyebilirim. Bir eksisini söyleyebilirim, fazla hassas olduğu için membran klavyemin sesini dahi alıyor. Tabii, benim için eksi sizin için artı olabilir.

IMG_20210128_143230.jpg

IMG_20210128_143546.jpg

• Aksesuarlar
Önceden de bahsettiğim gibi, 1 adet 3.5mm jak girişi, bir adet Tip C kablo, süngerli mikrofon (?) ve deri taşıma çantası çıkıyor. Kablolarda cırt cırt var, rahatça dolayabiliyorsunuz. Kablolar örgülü değil, eksi olarak sayabiliriz ancak ben zaten malımın kıymetini bilen biri olarak sandalye altlarında dolandırmayacağım için benim için çok da önemli değil.
Mikrofona süngerli deyip duruyorum ancak pop filtre gibi bir adı var sanırım, emin olmadığım için süngerli mikrofon olarak tanıtmaya devam edeceğim.

IMG_20210128_143142.jpg

• Ses kalitesi
Ses kalitesinden çok anlamam, yine de kendi görüşlerimi belirtecek olursam bassları başarılı buldum. Çok tiz, ince seslerde hafif bi' cızırtı var gibi. 2 haftadır kullanıyorum, hâlen cızırtı olup olmadığı hakkında kararsızım. Dolayısıyla hiç bahsetmemeyi de düşündüm ancak yine de aklınızda bulunsun. Oyun performansını gayet beğendim, sanal da olsa 7.1'i ve yazılımını başarılı buldum.

230 TL'ye alabileceğim en iyi kulaklığı aldığımı düşünüyorum. Beni gayet memnun etti, aşağıdaki linkten E900 Pro'yu her şey dahil 230-240 TL civarına alma rehberini bulabilirsiniz:
Ne yalan söyleyeyim, onu biraz acemice hazırlamışım. Dolayısıyla bir gün daha kaliteli bir şekilde Fury X ve Drop Plus'ın fason hallerini AliExpress'ten ucuza alabilmek için rehber hazırlayacağım.

Sona yaklaştık, bir noktaya daha değinmek istiyorum. Şu incelemede frekansların çok kötü olduğu söylenmiş ancak ben öyle düşünmüyorum. Zaten E900 Pro'nun eski ve yeni sürümü varmış, yeni sürümde ses kartları güncellenmiş. Benim aldığım yeni sürüm, Drop Plus'ta ise eski sürümün kullanıldığını tahmin ediyorum. Yeni sürüm ile eski sürümü ayırt etmek için şuna bakabilirsiniz:
1611837451629.png

• Yazılım
Çok değinmeyeceğim, 7.1 özelliğini buradan açabiliyorsunuz. Ekolayzırı var, kullanabilirsiniz ancak ben anlamıyorum ve default halde duruyor. Çevre efektleri bölümünden hoparlörden gelen sese eko falan verdirebiliyorsunuz. Bence 7.1 dışındaki ve equalizer ayarı dışındaki özellikler gereksiz olmuş ama yine de kısaca değineyim. Mikrofonun sesini arttırıp azaltabiliyorsunuz, mikrofonun sesinin fazla geldiğini söyledikleri için ben azalttım. Ve az önce karşılaştığım bir özelliği buldum, mikrofonda gürültü engelleme varmış ancak şimdi fark ettim 🤦‍♂️ Mikrofonun fazla hassas olduğundan yakınıyordum, belki azaltabilir.

Ekleme: Gürültü engelleme özelliği tam bir çöpmüş, hiçbir işe yaramıyor aksine ses kalitesini de bozuyor. Kesinlikle kullanmayın.

Tüm rehberi okumak istemeyenler için aşağıya + ve -'lerini ve HS35 ile yaptığım karşılaştırmasını bırakıyorum. Sorularınız varsa sorabilirsiniz.

Olumlu özellikleri:
  • Kargolama başarılıydı.
  • Deri pedler rahat.
  • Mikrofon kaliteli.
  • Ses kalitesi tatmin edici.
  • Multi-platform desteği için iki ayrı kablo çıkması.
  • Mikrofon kapatma tuşu bulunması.
  • Ses tekerinin bulunması.
  • 230-250 TL civarı en iyi kulaklığın açık ara bu olması. Zaten Türkiye'de 420 TL'ye satılıyordu :)
Olumsuz özellikleri:
  • Pedler boşta iken birbirine baskı uyguluyor, iki haftanın ardından alt tarafta birbirine değen kısımlar "göçüklük" var gibi.
  • Yazılımı berbat olmuş. 7.1, ekolayzır ve mikrofon ses kontrolü dışında kullanılabilecek bir özelliği olduğunu düşünmüyorum.
  • Sesi kontrol etmekte kullanabileceğiniz bütün sesleri fulleyince boşta dip ses çıkıyor. Zaten sesi çok fazla, tüm sesleri fullediğinizde kulağınız kaldırmaz ancak birkaç kere denediğimde dip ses olduğunu fark ettim. Bunu önlemek için Windows'ta sesi 100 tutun, kulaklığın üzerindeki tekeri azaltıp-arttırmada kullanın. Dediğim dip ses sadece ses yüksek-çok yüksekken çıkıyor. Normal kullanımda -hatta birazcık yüksekte- dip sesin olmadığını gönül rahatlığıyla söyleyebilirim..
  • Piyasada Drop Plus ile ilgili çok fazla sorun yaşayan var, ben henüz yaşamadım ancak her üründe sorun yaşanılabileceğini de belirtmek isterim. Hem de, Drop Plus büyük ihtimalle eski ses kartını kullanıyor ondan dolayı da sorun yaşayanlar olabilir. Rehberimde attığım linkte yeni ürün gönderiliyor.
HS35 ile karşılaştırma:
  • Kutu içeriği daha zengin.
  • Mikrofon kalitesi daha iyi.
  • Ses kalitesi ve seviyesi daha iyi.
  • İyi kötü bir yazılımı var :)
HS35'e verebileceğim iki artıdan birisi süngerimsi bir ped kullanması olabilir, her ne kadar bana Drop Plus daha rahat gelse de kardeşim ısrarla HS35'in daha rahat olduğunu söylüyor. Tercih meselesi diyelim.
Verebileceğim en büyük ve ikinci artısı garanti desteği. Türkiye'dekini asla kastetmiyorum, ilk geldiğinde mikrofonun zerre çalışmadığını 2. gönderişimde ancak anlayabildiler. Mikrofonu değiştirmişler, şimdi de acayip bir dip ses var. Artık muhatap olup zaman kaybetmek istemediğim için Corsair Global'e yazdım, YouTube'dan attığım ses kaydında sorunu anladılar ve yeni mikrofon göndermek istediler. Ben de, kulaklığın mikrofon girişinde sorun olabileceğini düşündüğümü söyleyip ürünü onlara göndermeyi teklif ettim. Kabul ettiler, cuma günü alıcı ödemeli olarak DHL kargo ile Hollanda'ya kargolama yapacağım. Benzer bir sorun yaşarsanız aklınızda bulunsun, AB'de bulunmayan ülkeler ve İngiltere için shipping label ve invoice hazırlayıp gönderiyorlar.

Biraz uzun oldu galiba, ilk incelemem olduğu için hatalarım varsa affola. Kendimi geliştirebilmem açısından "... yapsan daha iyi olurdu." şeklinde bir geribildirim bırakırsanız sevinirim. Sorularınız varsa sorabilirsiniz.

Not: Resim kalitelerinden ötürü üzgünüm, Doogee S60 ile ancak bu kadar.
Not 2: Şimdi isim saymayayım ancak, bu kulaklığı bana öneren herkese teşekkürlerimi iletiyorum.

Ekleme: Bahsetmemişim, kulaklığı 3.5mm jak girişi ile kullanacaksanız ve kullandığınız cihazda combo jack mevcutsa mikrofon ve kulaklığı ayrı ayrı kullanabilmeniz için kulaklık-mikrofon ayırıcı da çıkıyor.

Dosya Ekleri

• IMG_20210128_143400.jpg
    IMG_20210128_143400.jpg
    82,5 KB · Görüntüleme: 462
  • IMG_20210128_143546.jpg
    IMG_20210128_143546.jpg
    115,9 KB · Görüntüleme: 382
Merhaba arkadaşlar ben bu konudaki e900 pro modelinden indirim kuponuyla 150 liraya sipariş geçtim ancak mpow air pro ürününü gördüm aklım ona takıldı. Sizce iptal etmeli miyim? Mpow Air pro alırsam 310 liraya geliyor sizce aradaki farka değer mi? Ses kalitesi vs olarak? Siparişi iptal edersem aliexpress kuponu iade edip tekrar kullandırır mı bilmiyorum ama kuponumda yansın istemiyorum:( ama biraz pişman oldum Air proyu görünce.

E900 Pro almadıysaniz iptal edin bence, E900 ile Pro modeli arasında gerçekten fark var. Kablosuz istiyorsanız Air Pro fiyatına göre gayet iyi, detaylarını @Quanic hocam açıklasın size. İncelemesini de bırakayım şuraya:

E900 Pro almadıysaniz iptal edin bence, E900 ile Pro modeli arasında gerçekten fark var. Kablosuz istiyorsanız Air Pro fiyatına göre gayet iyi, detaylarını @Quanic hocam açıklasın size. İncelemesini de bırakayım şuraya:

E900 pro aldım hocam yeşil renk 150 liraya geldi kupon ücretiyle. Yani 16$+30 lira kupon ücreti. Ama aklım Air proya takıldı. Gerçi yeşil renk e900 proda çok hoşuma gitti ama Air pro daha iyi sanırım ve kablosuz olması büyük avantaj. Sizce 150 liraya e900 pro mu yoksa 310 liraya mpow Air pro mu?

E900 pro aldım hocam yeşil renk 150 liraya geldi kupon ücretiyle. Yani 16$+30 lira kupon ücreti. Ama aklım Air proya takıldı. Gerçi yeşil renk e900 proda çok hoşuma gitti ama Air pro daha iyi sanırım ve kablosuz olması büyük avantaj. Sizce 150 liraya e900 pro mu yoksa 310 liraya mpow Air pro mu?
Hocam ben bunlar arasından Air Pro derdim. E900 Proyu denemedim ancak eski hali olan drop plusu denedim ve ses kalitesi bunun yanına yaklaşamazdı. Hem kablosuz hem aynı derecede rahat hem de çok daha iyi bir ses kalitesi sunuyor. Müzik olarak rakiplerinin çok çok önünde zaten. İptal edebiliyorsanız eğer Air Pro almaya bakın kesinlikle buna değer.

Hocam ben bunlar arasından Air Pro derdim. E900 Proyu denemedim ancak eski hali olan drop plusu denedim ve ses kalitesi bunun yanına yaklaşamazdı. Hem kablosuz hem aynı derecede rahat hem de çok daha iyi bir ses kalitesi sunuyor. Müzik olarak rakiplerinin çok çok önünde zaten. İptal edebiliyorsanız eğer Air Pro almaya bakın kesinlikle buna değer.
Merhaba, sağolun hocam ama offical store iptal etmiyor siparişi. Kendim iptal edersemde 20 dolar kupon geri iade etmiyor aliexpress mağazanın iptal etmesi lazım. Onlarda ürünü yolladık falan diyor ama daha 1-2 saat olmuştu mesaj atalı Çin'de saat gece 3tü nasıl kargoya verecek.. neyse artık e900 pro kullanacağız en azından 150 liraya geldi böyle avutayım kendimi :(

Merhaba. Bu yazımda sizlere vergi+kargo+kulaklık kuponlarla beraber toplam 10 günde 230 TL'ye aldığım E900 Pro'yu, nam-ı diğer Drop Plus'ı elimden geldiği kadar inceleyeceğim. Kulaklığın Drop Plus'tan logosu dışında hiçbir farkı yok, bunu belirtmeden geçemem. Kulaklık ile ilgili daha detaylı açıklamaları şu iki linkten edinebilirsiniz:
Drop Plus:

EKSA E900 Pro:
Eki Görüntüle 856053

Ekleme: İlk başta ilgilenmediğim için eklememiştim ancak azıcık Rampage'den alıntıladığım teknik özelliklerini de ekleyeyim dedim:
  • Sanal 7.1
  • USB+3.5mm jak bağlantı
  • Sürücü genişliği 50mm
  • Hoparlör empedansı 32 (?)
  • Frekans aralığı 20Hz ile 20 KHz arası
  • İkisi de 1.8 m olan kablolar
  • Kırmızı LED
  • Oynar mikrofon.
Eki Görüntüle 856154

• Kutu içeriği
Öncelikle kutu, sağlam kalın baloncuk poşetlerle geliyor. Yani fırlatsalar bile zarar almaz gibi, kargolama özenliydi. Kutu içeriğinde ise kulaklığın kendisi, mobil cihazlarda kullanabilelim diye 1 adet 3.5mm jak girişi, ses kartını kullanıp daha iyi performans alabilelim diye bir adet Tip C kablo, kulaklığı öne çıkaran özelliklerinden olan süngerli mikrofon ve son olarak kullanma kılavuzu ve "FAQ" yani Sıkça Sorulan Sorular kitapçığı yer alıyor. SSS'nin yer almasına şaşırdım, sanırım daha önceden kulaklığı çalıştıramayanlar olmuş ki bir de üzerine "Do not return this product, EKSA can help!" yazmışlar. İçerisinde Windows'ta mikrofonu aktif etme gibi ayarlar yer alıyor.

Eki Görüntüle 856020
Etrafına şu sarılan bir malzemenin kırılma ihtimali yok diyebiliriz :) Kargo konusunda korkunuz varsa olmasın.

Eki Görüntüle 856016 Eki Görüntüle 856017

Eki Görüntüle 856023

Kulaklığı ilk araştırırken hem 3.5mm jaka, hem de USB bağlantıya sahip olduğunu duyunca şaşırmıştım. Tercih etmemdeki en büyük sebeplerden biri de bu oldu zaten. Üzerinde kilitlenebilir 3.5mm jak girişi, mikrofon girişi, Tip C girişi yer almakta. Ses tekeri de var, bence iyi bir özellik. Mikrofonu susturmak için de bir adet tuş koymuşlar. Tuşun mantığı yanlış olmuş :) Üzerinde çizgili mikrofon işareti var, öyle olunca bastığınızda mikrofon devre dışı kalacak gibi anlıyoruz ancak tam tersi şekilde yapmışlar. Tuş basıkken mikrofon çalışıyor, basık değilken çalışmıyor. Ufak bir detay ancak HS35'te doğru yapmışlar.

3.5mm yeşil jak girişini kulaklığa taktıktan sonra sağa doğru döndürerek kilitleyebiliyorsunuz, bu sayede ani asılmalarda falan kablonun çıkması önlenmiş oluyor.
Eki Görüntüle 856036

• Malzeme kalitesi
Malzeme kalitesini gayet başarılı buldum, yan taraflarda metal olduğunu tahmin ettiğim ızgaralar kullanılmış. Ayrıca benim için -yüksek ihtimalle sizin için de- en önemli kısım olan kulaklığın deri pedleri çok rahat. Mediamarkt'ta bir sürü kulaklık denemiştim ancak bunu taktığım anda rahatlığı hissettim. "Memory foam" denilen bir malzemeden yapılan deri pedler bana gayet kaliteli geldi. Deri pedlerin genelde yaz aylarında terlettiğini söyleyenler var, yazın test edemediğim için bir şey söyleyemeyeceğim.

Mikrofona da burada değinmiş olayım, mikrofon gerçekten çok başarılı. Gram dip ses yok, kulaklığın en başarılı özelliği olduğunu söyleyebilirim. Hele ki HS35'in -44 dB dip sese sahip mikrofonundan sonra bunun mükemmel olduğunu söyleyebilirim. Bir eksisini söyleyebilirim, fazla hassas olduğu için membran klavyemin sesini dahi alıyor. Tabii, benim için eksi sizin için artı olabilir.

Eki Görüntüle 856069

Eki Görüntüle 856165

• Aksesuarlar
Önceden de bahsettiğim gibi, 1 adet 3.5mm jak girişi, bir adet Tip C kablo, süngerli mikrofon (?) ve deri taşıma çantası çıkıyor. Kablolarda cırt cırt var, rahatça dolayabiliyorsunuz. Kablolar örgülü değil, eksi olarak sayabiliriz ancak ben zaten malımın kıymetini bilen biri olarak sandalye altlarında dolandırmayacağım için benim için çok da önemli değil.
Mikrofona süngerli deyip duruyorum ancak pop filtre gibi bir adı var sanırım, emin olmadığım için süngerli mikrofon olarak tanıtmaya devam edeceğim.

Eki Görüntüle 856079

• Ses kalitesi
Ses kalitesinden çok anlamam, yine de kendi görüşlerimi belirtecek olursam bassları başarılı buldum. Çok tiz, ince seslerde hafif bi' cızırtı var gibi. 2 haftadır kullanıyorum, hâlen cızırtı olup olmadığı hakkında kararsızım. Dolayısıyla hiç bahsetmemeyi de düşündüm ancak yine de aklınızda bulunsun. Oyun performansını gayet beğendim, sanal da olsa 7.1'i ve yazılımını başarılı buldum.

230 TL'ye alabileceğim en iyi kulaklığı aldığımı düşünüyorum. Beni gayet memnun etti, aşağıdaki linkten E900 Pro'yu her şey dahil 230-240 TL civarına alma rehberini bulabilirsiniz:
Ne yalan söyleyeyim, onu biraz acemice hazırlamışım. Dolayısıyla bir gün daha kaliteli bir şekilde Fury X ve Drop Plus'ın fason hallerini AliExpress'ten ucuza alabilmek için rehber hazırlayacağım.

Sona yaklaştık, bir noktaya daha değinmek istiyorum. Şu incelemede frekansların çok kötü olduğu söylenmiş ancak ben öyle düşünmüyorum. Zaten E900 Pro'nun eski ve yeni sürümü varmış, yeni sürümde ses kartları güncellenmiş. Benim aldığım yeni sürüm, Drop Plus'ta ise eski sürümün kullanıldığını tahmin ediyorum. Yeni sürüm ile eski sürümü ayırt etmek için şuna bakabilirsiniz:
Eki Görüntüle 856117

• Yazılım
Çok değinmeyeceğim, 7.1 özelliğini buradan açabiliyorsunuz. Ekolayzırı var, kullanabilirsiniz ancak ben anlamıyorum ve default halde duruyor. Çevre efektleri bölümünden hoparlörden gelen sese eko falan verdirebiliyorsunuz. Bence 7.1 dışındaki ve equalizer ayarı dışındaki özellikler gereksiz olmuş ama yine de kısaca değineyim. Mikrofonun sesini arttırıp azaltabiliyorsunuz, mikrofonun sesinin fazla geldiğini söyledikleri için ben azalttım. Ve az önce karşılaştığım bir özelliği buldum, mikrofonda gürültü engelleme varmış ancak şimdi fark ettim 🤦‍♂️ Mikrofonun fazla hassas olduğundan yakınıyordum, belki azaltabilir.

Ekleme: Gürültü engelleme özelliği tam bir çöpmüş, hiçbir işe yaramıyor aksine ses kalitesini de bozuyor. Kesinlikle kullanmayın.

For those who don't want to read the entire guide, I'll leave the + and --s below and the comparison I made with the HS35. If you have questions, you can ask.

Positive features:
  • Shipping was successful.
  • Leather pads are comfortable.
  • The microphone is of good quality.
  • The sound quality is satisfactory.
  • Two separate cable outlets for multi-platform support.
  • Having a microphone mute key.
  • Finding the voice wheel.
  • This is by far the best headset around 230-250 TL. He already sold 420 TL in Turkey:)
Negative features:
  • The pads are applying pressure to each other while idle, after two weeks the parts touching each other at the bottom seem to have a "dent".
  • The software is messed up. I don't think it has a feature that can be used other than the 7.1, equalizer and microphone volume control.
  • When you maximize all the sounds you can use to control the sound, there is an idle bottom sound. The sound is already too loud, your ears do not lift when you fill all the sounds, but when I tried it a few times, I noticed that there was a bottom sound. To prevent this, keep the volume at 100 in Windows, use the wheel on the headset to turn it up and down. The bottom sound I said only comes out when the sound is high-very high. I can confidently say that there is no bottom noise in normal use - even a little bit higher ..
  • There are a lot of problems with Drop Plus in the market, I have not experienced it yet, but I would like to mention that there may be problems with every product. Besides, Drop Plus is probably using the old sound card, so there may be people who have problems with it. A new product is sent in the link I posted in my guide.
Comparison with HS35:
  • Box content is richer.
  • Microphone quality is better.
  • Sound quality and level are better.
  • Has a good bad software :)
One of the two pluses I can give to the HS35 is that it uses a spongy pad, although Drop Plus seems more comfortable to me, my brother insists that the HS35 is more comfortable. Let's say it is a matter of preference.
The biggest and second plus I can give is warranty support. I do not mean never one in Turkey, the first to arrive when the microphone 2. send a jot in my work, but could not understand. They changed the microphone and now there is a weird bottom noise. I wrote to Corsair Global because I didn't want to waste time anymore, they understood the problem with the audio recording I posted from YouTube and they wanted to send a new microphone. So I said I thought there might be a problem with the microphone input of the headset and offered to send the product to them. They accepted, on Friday, I will ship to the Netherlands with DHL cargo payment. If you have a similar problem, keep in mind that they prepare and send a shipping label and invoice for countries that are not in the EU and the UK.

I guess it's been a little long, forgive me if I have mistakes since it was my first review. In terms of improving myself, "It would be better if you did it." I would appreciate it if you leave a feedback like. If you have questions, you can ask.

PS: Sorry about the picture quality, but that's it with the Doogee S60.
Note 2: I will not count names now, but I would like to thank everyone who recommended this headset for me.

Addition: I have not mentioned, if you are going to use the headset with a 3.5mm jack input and the device you are using has a combo jack, there is also a headphone-microphone separator so that you can use the microphone and headset separately.
Good review for E900 Pro!

Merhaba arkadaşlar ben bu konudaki e900 pro modelinden indirim kuponuyla 150 liraya sipariş geçtim ancak mpow air pro ürününü gördüm aklım ona takıldı. Sizce iptal etmeli miyim? Mpow Air pro alırsam 310 liraya geliyor sizce aradaki farka değer mi? Ses kalitesi vs olarak? Siparişi iptal edersem aliexpress kuponu iade edip tekrar kullandırır mı bilmiyorum ama kuponumda yansın istemiyorum:( ama biraz pişman oldum Air proyu görünce.
Keşke onu alsaydım bende.

Geri
Yukarı