EASA: 737 MAX'ın Ulaştığı Güvenlik Düzeyi Yeterli Seviyede

• Konuyu başlatan Jira
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 14
  • Görüntüleme 1B
Şirketlerin bu politikayı güdeceğini sanmıyorum ancak söylediğin politikayı izlerlerse yolcu için artı olur.
Özellikle Amerikalı firmalar bunu yapacaklarını bildirmişlerdi önceden zaten. Hatta hangisi olduğundan emin değilim ama United Airlines’ın sanırım CEO’su önce kendisi uçacağını ve yine de uçmak istemeyen yolculara ücretsiz iptal ve değişiklik hakkı vereceklerini söylemişti. Hayır ne işe yarayacaksa CEO’nun uçması ama reklam işte:) Sanki uçak “aman CEO gelmiş çeki düzen verelim kendimize” diyecek:)
Ama bilet alırken uçak tipini dahi göremeyeceğiniz ekranlar gelirse de şaşırmayın bence, hazırlıklı olmak lazım. 737 MAX'ı tanıyıp da binenlere de ''hani marjinal bizdik'' diyeceğim :D
Bakalım şeffaf olacağız diyor bütün firmalar. Kısmet:)
İhtimalleri azaltayım da, gerisi benim kontrolümde değil zaten. Uçakta olmaz, havaalanında bir terör saldırısında bile ölebilirim. Uçak havaalanına düşer de ölebilirim, ihtimaller fazla ama 2 defa düşmüş uçağa göre ihtimaller daha düşük gibi. :D
Kamil Koç candır gibi duruyor bu söylediklerinle:)
Uçak tipi boş bırakılırsa ya da telefonla bile bilgi vermeme yoluna giderlerse beni kaybederler. Eminim onlar için çok yıkıcı bir kayıp olurum, ayaklarını denk alsınlar. :D
Şeffaf olacağız diyenleri özellikle merak ediyorum ben:)

Uçak tipi boş bırakılırsa ya da telefonla bile bilgi vermeme yoluna giderlerse beni kaybederler. Eminim onlar için çok yıkıcı bir kayıp olurum, ayaklarını denk alsınlar. :D
Genel olarak Avrupa ve Afrika'da kullanılacağını düşündüğümüzde günlük seferler arası saat farkı olduğundan aciliyeti olan için alternatif bulmak zor olacaktır.

Uçak tipini söylemeyip bir de iadeyi kullanıcı sözleşmesine madde ekleyerek kapatırlarsa şaşırmam ama. Zaten pandemi yüzünden çoğu şirket sıkıntıya girdi (bazı Türk şirketleri uçurumun dibinde, umarım batmazlar) ve küçülmeye gitti. Bir de yolcu tripleriyle uğraşacaklarını sanmıyorum.

Bir de yolcu tripleriyle uğraşacaklarını sanmıyorum.
Bunu yapmayacak bir şirket var olmasın bir zahmet. Hem insanlara ulaşım hizmeti verip bir nevi hizmet sektörü şirketi olacaklar hem de müşterilerin taleplerine kulaklarını tıkayacaklar... Devlete sırtını dayadığı için batmaz da THY batsa zerre üzülmem, babamın şirketi bunu yapıp batsa üzülmem o kadar diyeyim. Kamu hizmeti yapmıyorlar.

Bunu yapmayacak bir şirket var olmasın bir zahmet. Hem insanlara ulaşım hizmeti verip bir nevi hizmet sektörü şirketi olacaklar hem de müşterilerin taleplerine kulaklarını tıkayacaklar... Devlete sırtını dayadığı için batmaz da THY batsa zerre üzülmem, babamın şirketi bunu yapıp batsa üzülmem o kadar diyeyim. Kamu hizmeti yapmıyorlar.
THY “batamaz” o kadar diyeyim sana:) O kadar imtiyaz ve ödenek ile el birliği ile batalım deseler yine olmaz;)

Bunu yapmayacak bir şirket var olmasın bir zahmet. Hem insanlara ulaşım hizmeti verip bir nevi hizmet sektörü şirketi olacaklar hem de müşterilerin taleplerine kulaklarını tıkayacaklar...
Aynı düşüncedeyim. Yalnız bazı şeyler şirketlerin keyfine bırakılırsa şirketler ticari kaygılara bürünerek (doğal) etik olmayan hareketlerde bulunmaktan çekinmiyor. Sivil havacılık otoritelerinin el atması gerekiyor bu olaya.

Örneğin IATA diyecek ki bana üye olan her şirket 737 MAX uçağı kullanırken bunu yolcuya bildirmekte yükümlü. Ama IATA yolcudan çok şirketlerin maddiyatını düşündüğü için demez. EASA - FAA diyecek, ülkenin sivil havacılık otoritesi de bunu denetlemekle yükümlü olacak. Uyulmazsa basacak cezayı.

Havacılıkta regülasyonlar, kanunlar çok olsa da bazı ufak tefek şeylere niyeyse otoritelerin vizyonu yetmiyor. Sıkıntılarını da şirketler değil senin benim gibi halktan kişiler çekiyor.
THY “batamaz” o kadar diyeyim sana:) O kadar imtiyaz ve ödenek ile el birliği ile batalım deseler yine olmaz;)
Kemerleri o kadar sıktılar ki karnıma saplandı, batmasın bir zahmet...

Yeni konular

Geri
Yukarı