EasyTune6 fan hızı kontrolü

Yunusasdfgh

Hectopat
Daha fazla  
Benim AMD FX 6300 işlemcim ve stok soğutucum var. İşlemci internette dolaşırken 16 derece civarında calışıyor ve fanı beni ben rahatsız ediyor. Bunu belki 30 dereceye geldiğinde şu devirde calış ama 20 dereceyken bu kadar hızlı çalışma diyebilme şansım var mı? Easytune bunu yapabiliyor sanırım aşağıda resmini atıcağım. Bu arada sanıyorum ama işlemci ısısının olması değer zaten bu ise onuda yazın.

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Çizelgeye göre ayarlamayı yapın. Mavi olan PWM yeri sistemin 19 derecede %38 fan devrinde çalışacağını söylüyor. Sarı olan ise 65 derecede fanı son hızda döndürüyor. Buna göre ayarlama yapabilirsiniz. Sıcaklıklara bakmak için AIDA64 öneririm. Boşta 16 derece stok fanın çıkaracağı bir iş değil. Anakart modeliniz nedir tam olarak? Belki üreticinizin yayınladığı daha kolay ve kullanışlı yazılımlar vardır.

Benimde tabi sürekli 16 derece değil. Yazarken 16 dereceydi şu an 22 derece ıdm dosya indiriyorum. Speccy den bakıyorum anakart modelim gigabyte 970a-d3p. 1 saat oyun oynasam 40 derece zor oluyor 43 derece nedir ya :S

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı