Ebay'dan PSU Almak

Dark-Man

Kilopat
Yer
Adana
Daha fazla  
Meslek
Elektronikçi
Merhaba arkadaşlar. Bütçem düşük olduğu için yurt dışından PSU almayı düşünüyorum. Ancak nasıl alacağımı bilmiyorum. Tl olarak mı ödüyoruz, dolar olarak mı? Ödeme nasıl oluyor? Bende herhangi kredi kartı yok nasıl alabilirim? Bütçe 50-60 TL. İstediğim PSU en az 400-450W olmalı. Bu konuda bilgili Mert yardımcı olursun umarım.
@Mert38

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben ödemeyi PayPal Nakit Kart ile yapıyorum. Ebay' deki satıcı hangi para biriminden satıyor ise ona göre PayPal, para birimini TL' ye çevirip, bizden o kadar para alıyor. (Normal Kur değerinden birkaç TL fazla olabiliyor bazen.) Bahsettiğim kart Teknosa, Migros gibi yerlerde satılıyor. Yapacağın şey sadece kartı T.C Numaran, adın, soyadın ve telefon numaran ile etkinleştirmen. Aylık olarak 1 TL ücret kesiyor. Fakat nedense benden 5 ayda bir 1 TL alıyorlar. :D

Aynen. ikisi de MasterCard üzerinden. Fakat ben PayPal' ı kullandım ve hiçbir sorun yaşamadan alışveriş yapabiliyorum. Sen de biliyorsun. :) İninal Kart' ı denemedim. O yüzden bildiğim hakkında bilgi verecek olursam PayPal almalısın.

Güç kaynağı önerim de bu olabilir şimdilik. Zeus ATX 500W APFC PSU Desktop Power Supply PS Computer PC 120mm Silent Fan NEW

İlerideki zamanlarda belki daha ucuz birşey gelir. Haber veririm eğer gelirse sana buradan. Biraz bekleyelim bence.

Tam olarak ürünün kendisi 43.55 TL. Bir de kargo parası var. O da 48TL gibi birşeye tekabül ediyor.

Evet maalesef. Bakarken genelde kargosu ücretsiz olanlara bak. Genelde onlarda ucuzluk olabiliyor. Bir de ürün gelince sıkıntılı olursa diye de korkma. Ben şimdiye kadar birçok ürün aldım. Bozuk çıkanlar oldu mu? Oldu. Fakat satıcıya sorunumu mesaj yolu ile bildirdiğimde paramı bana iade etti ve üründe bende kaldı.

Yok. Herkes yapmıyor. Bozuk ürün derken kargoda bozulabilen, kırılabilen veyahut fabrikasyon hatası olan şeyler bana geldi. Yani adam tutupta yarısı olmayan bir panel gönderemedi. Gönderemez de zaten. Eğer sen ürünü aldıktan sonra beğenmez isen mesaj atarsın. Beğenmediğini ve sorunun ne olduğunu dile getirirsin. Ha eğer olumlu sonuç alamadıysan olumsuz geribildirim verip, Ebay üzerinden para iadesi beklersin. Yani her türlü paranı alırsın. Merak etme. Bu sorunlarla da karşılaşmamak için ben satıcının geribildirim yüzdesine bakıyorum. Eğer yüzdesi %98 üzerinde ise alışverişimi yapıyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı