Çözüldü Edebiyattan kalırsam sınıf tekrarı yapar mıyım?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

DENiz edf

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar edebiyattan ilk fonem 65.25 ortalama aldım 2. dönem de büyük ihtimal 40-45 arası gelecek kalır miyim geçer miyim? yıl sonu ortalamam 60'in üzerinde. Edebiyattan geçebilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Merhabalar,
İlk dönem ortalamanız 65.25 ise ikinci dönem 34,75 düşürmeniz yeterlidir. Yıl sonuna göre 50 düşer ortalamanız. Ders geçme şartı iki dönem ortalamasının yıl sonuna göre 50 ve üzerinde olmasıdır ya da ilk dönem ortalamasına bakılmaksızın ikinci dönem ortalamanızı 70 ve üzerinde tutmanızdır. Edebiyattan kalmak sınıf tekrarına sebep olmaz, sorumluluk sınavına kalmanıza sebep olur.
Ortalamam 60 falan da edebiyat ilk donem 65.25 aldım bu donem 40-45 alacağım edebiyattan geçer miyim?
Hocam eğer İHL'de okuyorsanız baraj dersi olarak, Kur'an ve Edebiyat var. Bunlardan sorumluluk sınavlarına girmeniz lazım. Bugün de biz Edebiyat sınavından çıktık @Silinen üye Çok da güzel geçti. Benim için tek sıkıntı çıkaracak dersler Matematik ve Kimya.

2. dönem sonu 2 dönemin yıl ortalaması alınmıyor mu? Eğer öyleyse 60+40/2den 50 yani geçiyorsunuz.

Ben yıl ortalamasını sormuyorum edebiyat ortalamasini soruyorum. Hiçbir dersten kalmadım bir tek edebiyattan kaldım. "edebiyatta" 1. dönem ortalamam 65.25 ikinci dönem ise büyük ihtimal 40 45 olacak. Geçer miyim kalır mıyım edebiyattan.

Ben yıl ortalamasını sormuyorum edebiyat ortalamasini soruyorum. Hiçbir dersten kalmadım bir tek edebiyattan kaldım. "edebiyatta" 1. dönem ortalamam 65.25 ikinci dönem ise büyük ihtimal 40 45 olacak. Geçer miyim kalır mıyım edebiyattan.
Hocam sorumluluk sınavına girmeniz gerekir. Ayrıca hocayla konuşun, "Hocam durumum böyle böyle, benim notumu yükseltir misiniz?" diye söyleyin hocaya. Hocanın insafına gelir, sözlülerinizi yüksek girer.

Hocam sorumluluk sınavına girmeniz gerekir. Ayrıca hocayla konuşun, "hocam durumum böyle böyle, benim notumu yükseltir misiniz?" diye söyleyin hocaya. Hocanın insafına gelir, sözlülerinizi yüksek girer.

Neden girmem gerekir ki. Bazıları iki donem ortalamsını alıp kalmazsın diyor siz nasıl anladınız kaldığı mı?

Neden girmem gerekir ki. Bazıları iki donem ortalamsını alıp kalmazsın diyor siz nasıl anladınız kaldığı mı?
Hocam ben de bir öğrenciyim. Bu sene az şey yapmadık notumuzu yükseltsinler diye. Ayrıca bir dersinizin ortalaması 50'nin altındaysa o dersten kalıyorsunuz. Yani sınıf tekrarı gibi bir şey söz konusu değil. Ama dersten sorumlu olarak geçiyorsunuz.

Merhabalar,
İlk dönem ortalamanız 65.25 ise ikinci dönem 34,75 düşürmeniz yeterlidir. Yıl sonuna göre 50 düşer ortalamanız. Ders geçme şartı iki dönem ortalamasının yıl sonuna göre 50 ve üzerinde olmasıdır ya da ilk dönem ortalamasına bakılmaksızın ikinci dönem ortalamanızı 70 ve üzerinde tutmanızdır. Edebiyattan kalmak sınıf tekrarına sebep olmaz, sorumluluk sınavına kalmanıza sebep olur.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı