Çözüldü Edebiyattan kalırsam sınıf tekrarı yapar mıyım?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

snufff

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. 9. sınıfım edebiyattan kalırsam sınıfta mı kalıyorum direkt?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dil ve anlatımdan kalırsan diğer tüm dersler 100 olsun sınıfta kalıyordun en son şuan aynı mı bilemem ama Edebiyattan sınıfta kalmazsın. İki derse de aynı hoca giriyordu bizim zamanımızda.

Edebiyattan geçip/geçemeyip ortalama 50 üstü ise kaç dersten kalınca direkt kalıyoruz?
Öhm. 4.
Sadece edebiyattan kaldın diye sınıfta kalmazsın. 4 dersten kalman lazım.

Ortalaman 50 nin altındaysa o zaman tekte kalırsın.

4 yıllık lise hayatında en fazla 6 adet sorumlu dersin bulunabilir. Bu toplam limit değil, aynı anda idare edebileceğin dönem/ders limitidir. 11. sınıfa gelmişsin ama 9-10 dan 3 er dersten kalmışsan (aynı dersler olabilir) 11. sınıfta tek dersten bile kalmadan geçmen veya eskilerden geçerek yeni sorumluluğa yer açman gerekir.

12. sınıfta sorumlu derslerin olsa bile üniversite sınavına girebilirsin.

Üniversite okuman için sorumluluklarını verip diplomanı alman gerekir.

50 geçer not 49.99 olursa kalıyorsunuz. Bu fönem dediğiniz gibi 45 yapmanız lazım en az. 44.99 olursa geçemezsiniz.(ilk dönem notunuzun tam 55 olduğunu varsaydım.)

Hayır. Neden geçesin ki?

Tam 50 ise 46 yapsanız geçiyorsunuz hocam işte. Sınır tam 50 de olabilir emin değilim.

Geçen dönem 55 ortalamam işte toplam 100 olup 2'ye böldüğünde 50 olmuyor mu kanka?

Ortaöğretim kurumları öğrenciler kalmasın diye o kadar kolaylaştırıldı, ona rağmen başaranlar var şaka gibi cidden.

Calısmayıp uyursan normal kanka.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı