Microsoft Edge yüksek RAM kullanımı ve mining şüphesi

PoyrazParadise

Picopat
Daha fazla  
Bilgisayarımı bilgisayarcıda Windows 10'a yükselttim. Açtığımda hiçbir şey yoktu. Browsers klasörüne girince Setup'lardan Microsoft Edge Setup'ını açtım ve indirdim. Her şey sıkıntısızdı. Kullandım kapattım hatta. PC'yi yeni açınca bile görev yöneticisinde 10 tane Edge RAM kullanıyor. Mining yaptığını düşünüyorum ancak kaldıramıyorum. Ne yapacağım bilen var mı? Çünkü %30 bellek kullanıyor.

Bilgisayarımı bilgisayarcıda Windows 10'a yükselttim. Açtığımda hiçbir şey yoktu. Browsers klasörüne girince Setup'lardan Microsoft Edge Setup'ını açtım ve indirdim. Her şey sıkıntısızdı. Kullandım kapattım hatta. PC'yi yeni açınca bile görev yöneticisinde 10 tane Edge RAM kullanıyor. Mining yaptığını düşünüyorum ancak kaldıramıyorum. Ne yapacağım bilen var mı? Çünkü %30 bellek kullanıyor.

RAM'iniz 8 ise %30 bellek normal bende de 4.5 GB RAM kullanıyor boşta Windows 10'a yeni geçtiğine göre laptop kullanıyorsun. Mining olduğunu düşünmüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
normal 8gb ram var bendede 42 50 falan oluyo

Dosya Ekleri

• 4.png
    4.png
    7,3 KB · Görüntüleme: 19
Hocam ne kadar çok RAM'iniz olursa Windows o kadar fazla RAM yer. 4 GB olduğuna göre 1.5-2 GB yemesi lazım yani normal mining bellek kullanımında gözükmez zaten çoğunlukla ekran kartında görülür.

Teşekkürler ben yine de program dosyalarıyla birlikte kaldırdım setupun orijinal olmadığı için ve şüphelerimden dolayı en iyisi bence kendi sitesinden indirmek.

Chromium tarayıcılarda arka planda çalıştırma ayarı var. Chrome'da ilk çalıştırıldıktan sonra açık olarak kalıyor. Sistem yeniden başlatınca belki kapalı geliyordu. Edge içinde ayrıca açılış desteği var. Daha hızlı açılsın diye arka planda çalışıyor.

Ayrıca Edge Windows ile yüklü geliyor. Tekrar yüklemenizi ve bağlantıda gösterdiğim ayarları kapatıp kullanmanızı öneririm. Edge kaynak tüketimi ve performans tarafında Chrome'dan daha iyi.

Edge önerdiğim ayarlar.

Bu arada temiz kurulum(format) kendiniz yapabilirsiniz zor değil.

Chromium tarayıcılarda arka planda çalıştırma ayarı var. Chrome'da ilk çalıştırıldıktan sonra açık olarak kalıyor. Sistem yeniden başlatınca belki kapalı geliyordu. Edge içinde ayrıca açılış desteği var. Daha hızlı açılsın diye arka planda çalışıyor.

Ayrıca Edge Windows ile yüklü geliyor. Tekrar yüklemenizi ve bağlantıda gösterdiğim ayarları kapatıp kullanmanızı öneririm. Edge kaynak tüketimi ve performans tarafında Chrome'dan daha iyi.

Edge önerdiğim ayarlar.

Bu arada temiz kurulum(format) kendiniz yapabilirsiniz zor değil.

Sağ ol hocam tavsiyelerinize uydum kaldırdım teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı