Eğer Atatürk Bugün Yaşasaydı Ne Söylerdi?

Loredeca

Decapat
Arkadaşlar son günler de canım oldukça sıkılıyor. Mustafa Kemal Atatürk'ün, ATAMIZIN değerleri yok edilmeye devam ediliyor. İnsanları bilgiden uzak tutmayı ve modern olmasını istemiyorlar. Özellikte muhafazakar kesim anlaşılamayan bir şekilde Atatürk Düşmanlığı yapıyor. İnsanlar bugünü geçirelim yarına Allah Kerim diyerek gelecek planları kurmuyorlar. Bilim ülkemizde din düşmanlığı olarak görülmeye filan başlanacak yakında, din özgürlüğü bile varken Ateistleri aşağılayan ve kafir diye hakaret ederek dindar olduğunu sanan insanlar var. Ekonomi bitmiş durumda, en basit bir parçayı bile kat be kat vergili ve pahalı bir şekilde alıyoruz.

Eğitim yerlerde, ileride çocuğum olursa kesinlikle okula göndermeyeceğim. Okulda ne öğreniliyor?
- Hayal kurma yetenekleri öldürülüyor.
- Gereksiz ve sansürlenmiş, eksik ve değiştirilmiş sabit bilgi alıyorlar.
- Yalan tarih hikayeleri anlatılıyor.
- Okulda çoğu öğrenci sigara alkol gibi kötü şeyleri öğreniyor ve bağımlı hale geliyorlar.
- Ağızda bitmeyen bir küfür ve aşağılama, dalga geçme gibi sözler oluyor.
Kendi eğitimini ben veririm, gerekirse özel hoca tutarım ama asla okula göndermem. Çocuğumu aptal hale getirerek en büyük günaha giremem.

Peki soracaksınız neden bunları anlatıyorsun konu'da ki soru ile alakası ne? diye. Mustafa Kemal Atatürk olmasa bugün burada olmayacaktık. Belki başka bir ülkenin vatandaşları olarak doğacak ve Türk olamayacaktık.

Şimdi size soruyorum, MUSTAFA KEMAL ATATÜRK BUGÜN YAŞASAYDI NE SÖYLERDİ?
Utanıyorum ülkem adına çünkü, Atamıza layık bir ülke olmaktan çıktık. Mirasını yok ettik.

Ne Mutlu Türküm Diyene!

Atatürk'ün bir kaç sözü;
- En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.
- Gerçek kurtuluşu istiyorsak, herşeyden evvel, bütün kuvvetimiz, bütün süratimizle bu cehaleti ortadan kaldırmaya mecburuz.
- Din insanların gıdasıdır. Dinsiz adam boş bir eve benzer. İnsana hüzün verir. Mutlaka bir şeye inanacağız. Bu dinlerin en sonuncusu elbette en mükemmelidir. İslam dini hepsinden üstündür.

Bence hiç iyi bir şey söylemezdi ülkede görüşünü bildiren sanatçı gazeteci yazar sorgusuz sualsiz hapisaneye atılıyor darbe felan denilip ergenekon diye bir şey uydurup vatan için türk milleti için canını feda etmiş askerlerimiz subaylarımız sorgusuz sualsiz içeri atılıyor ve en önemlisi canını feda ettiği ülkede suçlu ve terörist ilan ediliyor. Hakkari de x partisi mitinginde türk bayrağı açtırılmıyor dağdaki pkk için ülkenin savcısı hakimi terör örgütünün ayağına gidip mahkeme kuruluyor ülkeyi temsil eden milletvekilleri meclisi ringo'nun ahrı sanıp çocuk gibi kavga ediyor açlık sınırı 1714 tl yoksulluk sınırı ise 5584 lira olup bir öğretmenin maaşı ise 3596 tl olurken dalga mı geçiliyor yani bir öğretmen yoksul mu denmek isteniyor gidip milletvekilleri 20 bin tl 'nin üzerinde maaş alırken ülkede hak hukuk olduğunu kim söyleyebilir daha söylencek çok şey var uzun lafın kısası Atamızın kabrinde kemikleri sızlıyordur.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE🇹🇷

Bence hiç iyi bir şey söylemezdi ülkede görüşünü bildiren sanatçı gazeteci yazar sorgusuz sualsiz hapisaneye atılıyor darbe felan denilip ergenekon diye bir şey uydurup vatan için türk milleti için canını feda etmiş askerlerimiz subaylarımız sorgusuz sualsiz içeri atılıyor ve en önemlisi canını feda ettiği ülkede suçlu ve terörist ilan ediliyor. Hakkari de x partisi mitinginde türk bayrağı açtırılmıyor dağdaki pkk için ülkenin savcısı hakimi terör örgütünün ayağına gidip mahkeme kuruluyor ülkeyi temsil eden milletvekilleri meclisi ringo'nun ahrı sanıp çocuk gibi kavga ediyor açlık sınırı 1714 tl yoksulluk sınırı ise 5584 lira olup bir öğretmenin maaşı ise 3596 tl olurken dalga mı geçiliyor yani bir öğretmen yoksul mu denmek isteniyor gidip milletvekilleri 20 bin tl 'nin üzerinde maaş alırken ülkede hak hukuk olduğunu kim söyleyebilir daha söylencek çok şey var uzun lafın kısası Atamızın kabrinde kemikleri sızlıyordur.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE🇹🇷

İlk olarak hangi Atatürk ilkesinde ülkenin başbakanına, bakanlarına hakaret, ileri - geri konuşabilirsiniz ilkesi vardır sorarım. Eleştirmek ayrı şeydir sağ solu gazlamak ayrı şeydir. Sanatçılar kendilerini çok büyütüyorlar. Bu ülkede araştırırsanız yıllarca neler olup bittiğini hiç birşeyin düzgün olmadığını anlayacaksınızdır, genlerde var malesef. Meclistekilerin gerçekten bu ülke için tartıştığını sanan varsa vay haline, orda düzgünce işini yapmaya çalışanların sayısı bir elin sayısını geçmez. Öğretmen maaşları o kadarda kötü değil, okuldaki öğretmenleride gördüm ben ömrüm boyunca bundan 30 yıl önce öğretmen olmuş hiç bir şey bilmeyen ilkokulda ve lisede bir sürü öğretmen vardı fazla para almak için derse girip hiç bir şey yapmayan. Üniversitede doçentlerin egoları altında ezilen çocuklardan ne bekleyebilirsinizki ? Siz burayı başka ülkelerle karıştırmışsınız gibime geliyor. 1923 yılından beri 8 darbe veya darbe girişimi olmuş bu ne demek bilmenizi isterim ve nedense hepsi ülkenin tam raya gireceği vakitlerde bunu araştırabilirsiniz. Bu olayların olması demek ülkeyi 10-20 yıl her seferinde geriye gitmesidir. Meclistekilerin 20bin veya 3bin alması önemli değil önemli olan nereye harcandığıdır. Ülkede kendini Atatürkçü sanan o kadar çok kişi varki tek bir Atatürk kitabı okumamış. Atatürkçülüğün ilke ve inkilaplarını bilmeyen insanlar Atatürkçüyüm diyor bu dahada kötü bir durum. Bir şeyi bilmemekten daha kötü bir şey var ne bilmediğini bilmemek. Sağ solu suçlamak yerine herkes bi önüne bakması gerekiyor ben ne yapmışım ne etmişim diye bu sorguyu kendine sormalı ilk olarak.

Arkadaşın konusuna gelicek olursak;
Okulları o kadar yerin dibine sokmuşki arkadaş, önemli olan bilginin gelmesi ve senin bu bilgileri doğrulaman. Okuldan sonra senin çocugun arkadaşlarıyla sigara alıp alkol içmeye gidiyorsa burda okulun değil çevrenin faktörü vardır ve aldığı eğitimin. Benim babam sigara tiryakisi, lisede okulda nerdeyse herkes içiyordu ben ağzıma bile sürmedim. Üniversitede yurtta alkol içende vardı başka işleri olanda sonuç ben hiç birini ağzıma sürmedim merak dahi etmedim. Demekki çevreden çok insanın kendi nefsine kalmış bir şey.

" Mustafa Kemal Atatürk olmasaydı burda olmazdık " kelimesi yanlış nerden biliyor sun ? Allah böyle bir şey istedi ve öyle birini yolladı. O olmasaydı Ahmet belki Mehmet olacaktı. Bunu sen bilemezsin, bunu kimse bilemez. Önemli olan dün ne yapıldı, bugün ne yaptım, yarın ne yapacağızdır!

Sen 2 dakika sonra ne olacağını bilemezken 100 yıllık bir bilgi sahibi ilan ettin kendini yanlış böyle düşünceler.

İşte Atatürk bunu yaptı, bunlar bunu yapıyor değil. Atatürk onu yaptıysa senin daha iyisini yapman lazım. Bir şeyin en iyisi yoktur, daha iyisi her zaman yapılabilir. Atatürk görseydi öyle derdi, bunu derdi, boş şeyler inanmıyorum bunu diyen insanlara nedense. Atatürk adı altında insanlar neler yapıyor ve kendini Atatürkçü sanan insanlar nasıl yaptırıyor diye bunu çözelim önce. Bu ülkede gerçek Atatürkçü sayısı %1 felandır, gerisi olduğunu sanar.

Şimdi bu söylemlerim için beni Atatürk düşmanı yaparlar. İnsanların yaptığı hatalardan bir tanesi bu eleştiremiyorlar, eleştirmeyi bilmiyorlar. Atatürke veya her hangibi bir devlet çalışanına hakaret edersen ona düşman olduğun anlaşılır, onu eleştrirsen ( Şöyle olmaması lazımmış, bu böyle olmalıymış, şöyle olsa daha iyi olabilirmiş) gibi hiç kimse sana bir şey diyemez bu lafımda üsteki yorum atan arkadaşaydı.

Beni oncu buncu yapacak sabah gelen arkadaşlarda şunu diyim, ben hiç birinin fanı değilim, hiç birisi bana para felan vermiyor. Benim düşünceme hangisi yakınsa(yakınsa diyorum çünkü tutan hiç bir parti felan yok kıyısından geçen oyumu mecburi ona veriyorum) bunuda ekleyim. Ülkenin daha iyi olmasını istiyorsak önce iyi bir muhalefet lazım diyorum. Güçlü muhalefet güçlü ülke demektir kısaca.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar son günler de canım oldukça sıkılıyor. Mustafa Kemal Atatürk'ün, ATAMIZIN değerleri yok edilmeye devam ediliyor. İnsanları bilgiden uzak tutmayı ve modern olmasını istemiyorlar. Özellikte muhafazakar kesim anlaşılamayan bir şekilde Atatürk Düşmanlığı yapıyor. İnsanlar bugünü geçirelim yarına Allah Kerim diyerek gelecek planları kurmuyorlar. Bilim ülkemizde din düşmanlığı olarak görülmeye filan başlanacak yakında, din özgürlüğü bile varken Ateistleri aşağılayan ve kafir diye hakaret ederek dindar olduğunu sanan insanlar var. Ekonomi bitmiş durumda, en basit bir parçayı bile kat be kat vergili ve pahalı bir şekilde alıyoruz.

Eğitim yerlerde, ileride çocuğum olursa kesinlikle okula göndermeyeceğim. Okulda ne öğreniliyor?
- Hayal kurma yetenekleri öldürülüyor.
- Gereksiz ve sansürlenmiş, eksik ve değiştirilmiş sabit bilgi alıyorlar.
- Yalan tarih hikayeleri anlatılıyor.
- Okulda çoğu öğrenci sigara alkol gibi kötü şeyleri öğreniyor ve bağımlı hale geliyorlar.
- Ağızda bitmeyen bir küfür ve aşağılama, dalga geçme gibi sözler oluyor.
Kendi eğitimini ben veririm, gerekirse özel hoca tutarım ama asla okula göndermem. Çocuğumu aptal hale getirerek en büyük günaha giremem.

Peki soracaksınız neden bunları anlatıyorsun konu'da ki soru ile alakası ne? diye. Mustafa Kemal Atatürk olmasa bugün burada olmayacaktık. Belki başka bir ülkenin vatandaşları olarak doğacak ve Türk olamayacaktık.

Şimdi size soruyorum, MUSTAFA KEMAL ATATÜRK BUGÜN YAŞASAYDI NE SÖYLERDİ?
Utanıyorum ülkem adına çünkü, Atamıza layık bir ülke olmaktan çıktık. Mirasını yok ettik.

Ne Mutlu Türküm Diyene!

Atatürk'ün bir kaç sözü;
- En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.
- Gerçek kurtuluşu istiyorsak, herşeyden evvel, bütün kuvvetimiz, bütün süratimizle bu cehaleti ortadan kaldırmaya mecburuz.
- Din insanların gıdasıdır. Dinsiz adam boş bir eve benzer. İnsana hüzün verir. Mutlaka bir şeye inanacağız. Bu dinlerin en sonuncusu elbette en mükemmelidir. İslam dini hepsinden üstündür.
Naptınız Ülkeme derdi.

" Mustafa Kemal Atatürk olmasaydı burda olmazdık " kelimesi yanlış nerden biliyor sun ? Allah böyle bir şey istedi ve öyle birini yolladı. O olmasaydı Ahmet belki Mehmet olacaktı. Bunu sen bilemezsin, bunu kimse bilemez. Önemli olan dün ne yapıldı, bugün ne yaptım, yarın ne yapacağızdır!
Kurtuluş savaşını incelemeni tavsiye ederim. Evet, Mustafa Kemal ATATÜRK olmasaydı da Türk Milleti var olurdu. Ama nasıl ve ne şekilde olacağımızı kestirmek zor. Orta Doğuda ve İslam coğrafyasında başka bir ülke yok ne yazık ki Türkiye Cumhuriyeti gibi. İşte ATATÜRK' ün ilkelerinden ve yolundan şaştığımız için bugün bu hallerdeyiz.
"Hayatta en hakiki mürşit ilimdir."
"Bir gün benim söylediklerimle bilimin söyledikleri ters düşerse bilimi seçiniz."
Diyebilen ya da diyebilecek kaç babayiğit var.

Son düzenleme:
Eğer bir gün bir yabancıdan bizimkiler gibi “G. Washington, B. Franklin ne yaptı ? Tanrı istedi oldu.” diyen birini görürsem o zaman rahatlarım sadece Türkiye’me özel olmadığını anlayıp.

Her millet kurucusunu korurken bizimkiler belki Ahmet belki Mehmet olacaktı diyor ya içim yanıyor.
Yapan kişi anılır, bu böyledir. Sen bir buluş yaparsan insanlar bunu X yaptı vay be derler ve seni anarlar, Tanrı istedi de buldu işte demezler.
Üstelik sen de böyle anılmak istemezdin, ben yıllarımı verdim araştırdım çalıştım buldum diye isyan ederdin eminim :)

Eğer bir gün bir yabancıdan bizimkiler gibi “G. Washington, B. Franklin ne yaptı ? Tanrı istedi oldu.” diyen birini görürsem o zaman rahatlarım sadece Türkiye’me özel olmadığını anlayıp.

Her millet kurucusunu korurken bizimkiler belki Ahmet belki Mehmet olacaktı diyor ya içim yanıyor.
Yapan kişi anılır, bu böyledir. Sen bir buluş yaparsan insanlar bunu X yaptı vay be derler ve seni anarlar, Tanrı istedi de buldu işte demezler.

Siz her şeyi kendi işinize çekip yorum yapmaya devam edin çünkü bu konunun altına bir daha yorum yapmayacağım.

Sen bundan 30 yıl veya 40 yıl veya 20 yıl önce kim doğurduysa o olmasaydı olmazdım diyebilir misin? Diyorsan sen nerden biliyorsun? Başka bir anne veya babadan gelmeyeceğini nasıl bu kadar emin konuşabiliyorsunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı