Eğer Atatürk Bugün Yaşasaydı Ne Söylerdi?

Özür dilerim ama Atatürk’e saygına karşı bir şey demedim verilen emeğin uğraşın adını anmamanıza ithafen bunu yazdım.

Atatürk adı anılacaktır Türk topraklarında çünkü kurucu odur, ola ki başkası olsaydı onu anardık merak etme :)

Başkaların egosunu tartacağına kendi egonu tartıp öyle konuş öncelikle ben beni yöneten insanları yargılayamayacaksam ne anlarım ben yönetilmekten içkiden sigaradan ülkenin geriye gittiğine nasıl varıyorsunuz hatta böyle düşünen insanlar olduğu sürece tam tersine geriye gider almanyada hıristiyanlar tam anlamıyla Protestanlar yaşıyor senin degiminle ayyaşlar ama ülke daima ileri gidiyor ülkede rüşvet denen bir şey yok disiplin desen tam ülkede alım gücü çok fazla ve çok daha rahat yaşıyorlar insanın sadece önüne bakmaması gerek biraz da kafasını kaldırıp sorun varsa bildirmesi gerek olduğunu düşünüyorum.maaş konusuna gelirsek belliki sizinde maaşınız yüksek bir mevlâda ki bu kadar kolay yoksulluk sınırının altında maaş alan öğretmenlerin az maaş almadığını düşüyorsunuz.konu üniversite hocalarına gelecek olursak o adamlar dersten bırakma sebebi öğrencinin kapasitesini arttırmak olduğunu düşünüyorum örnek verecek olursak bir inşaat mühendisi okuyan adamı moment almasını bilmeden dersten geçirsem diploma versen o adamın yapacağı yapı dan ne beklenir en ufak sarsılmada insanlar hayatını kaybedecek bu mu sizin istediğiniz.

Kurtuluş savaşını incelemeni tavsiye ederim. Evet, Mustafa Kemal Atatürk olmasaydı da Türk Milleti var olurdu. Ama nasıl ve ne şekilde olacağımızı kestirmek zor. Orta Doğuda ve İslam coğrafyasında başka bir ülke yok ne yazık ki Türkiye Cumhuriyeti gibi. İşte Atatürk'ün ilkelerinden ve yolundan şaştığımız için bugün bu hallerdeyiz.
"Hayatta en hakiki mürşit ilimdir."
"Bir gün benim söylediklerimle bilimin söyledikleri ters düşerse bilimi seçiniz."
Diyebilen ya da diyebilecek kaç babayiğit var.

Söylediklerinize katılıyorum ama benim karşı olduğum şey şu Atatürk olmasaydı olmazdık neden? Nereden biliyorsun? Böyle düşünceler her konuda beni rahatsız ediyor sadece bu konu için değil.

Graham Bell telefonu bulmasaydı başka birinin bulma ihtimali yok muydu şimdi. Bu düşünceye göre yoktu, benim rahatsız olduğum şey bu düşünce.

Atatürk bu ülke için çok şey yapmıştır ruhu rahmet eyleye fakat bana batan kısım dediğim düşünce. Yorumunuz için teşekkürler, başka yorum yapmayacağımı söylemiştim fakat bu kaçmış gözden havada kalmasını istemedim.

@Deniz Örs meseleyi anlamışsınızdır umarım. Ben anmayalım neden anıyoruz gibi söylemler kurmuyorum. Tabii ki anmamız gerekiyor. Benim derdim buydu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence hiç iyi bir şey söylemezdi ülkede görüşünü bildiren sanatçı gazeteci yazar sorgusuz sualsiz hapisaneye atılıyor darbe felan denilip ergenekon diye bir şey uydurup vatan için türk milleti için canını feda etmiş askerlerimiz subaylarımız sorgusuz sualsiz içeri atılıyor ve en önemlisi canını feda ettiği ülkede suçlu ve terörist ilan ediliyor. Hakkari de x partisi mitinginde türk bayrağı açtırılmıyor dağdaki pkk için ülkenin savcısı hakimi terör örgütünün ayağına gidip mahkeme kuruluyor ülkeyi temsil eden milletvekilleri meclisi ringo'nun ahrı sanıp çocuk gibi kavga ediyor açlık sınırı 1714 tl yoksulluk sınırı ise 5584 lira olup bir öğretmenin maaşı ise 3596 tl olurken dalga mı geçiliyor yani bir öğretmen yoksul mu denmek isteniyor gidip milletvekilleri 20 bin tl 'nin üzerinde maaş alırken ülkede hak hukuk olduğunu kim söyleyebilir daha söylencek çok şey var uzun lafın kısası Atamızın kabrinde kemikleri sızlıyordur.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE🇹🇷
Okurken içim sızladı, çok kötü şeyler yaşıyoruz.
Ne söyleyeceğini söylemek zor....
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
İzlemiştim bunu, çok şey anlatıyor.
Ulan her şey pahalı derdi.
Dert bile parayla.
Naptınız Ülkeme derdi.
Basit ama mantıklı.
Bana göre;
Ben bir neslin böyle olacağını bilseydim bin nesil genç feda etmezdim.
Güzelmiş bu, en mantıklı yorum.
Eğer bir gün bir yabancıdan bizimkiler gibi “G. Washington, B. Franklin ne yaptı ? Tanrı istedi oldu.” diyen birini görürsem o zaman rahatlarım sadece Türkiye’me özel olmadığını anlayıp.

Her millet kurucusunu korurken bizimkiler belki Ahmet belki Mehmet olacaktı diyor ya içim yanıyor.
Yapan kişi anılır, bu böyledir. Sen bir buluş yaparsan insanlar bunu X yaptı vay be derler ve seni anarlar, Tanrı istedi de buldu işte demezler.
Üstelik sen de böyle anılmak istemezdin, ben yıllarımı verdim araştırdım çalıştım buldum diye isyan ederdin eminim :)
Aynen öyle kardeşim, hep palavra hep yalan..

Söylediklerinize katılıyorum ama benim karşı olduğum şey şu Atatürk olmasaydı olmazdık neden ? Nerden biliyor sun ? Böyle düşünceler her konuda beni rahatsız ediyor sadece bu konu için değil.

Graham Bell telefonu bulmasaydı başka birinin bulma ihtimali yokmuydu şimdi. Bu düşünceye göre yoktu, benim rahatsız olduğum şey bu düşünce.

Atatürk bu ülke için çok şey yapmıştır ruhu rahmet eyleye fakat bana batan kısım dediğim düşünce. Yorumunuz için teşekkürler, başka yorum yapmayacağımı söylemiştim fakat bu kaçmış gözden havada kalmasını istemedim.

Ülkece en çok yaptığımız hata fikirlerimizi özgürce çalıştıramamaktır. Asıl ben teşekkür ederim. Güneş ışığı gibi olmalıyız. Bütün renklerin karışımı. Güneşin beyaz ışığı aslında mor, mavi, yeşil, sarı, turuncu ve kırmızı renklerinin karışımıdır

Söylediklerinize katılıyorum ama benim karşı olduğum şey şu Atatürk olmasaydı olmazdık neden ? Nerden biliyor sun ? Böyle düşünceler her konuda beni rahatsız ediyor sadece bu konu için değil.

Graham Bell telefonu bulmasaydı başka birinin bulma ihtimali yokmuydu şimdi. Bu düşünceye göre yoktu, benim rahatsız olduğum şey bu düşünce.

@Deniz Örs meseleyi anlamışsınızdır umarım. Ben anmayalım neden anıyoruz gibi söylemler kurmuyorum. Tabi ki anmamız gerekiyor. Benim derdim buydu.
Yorum'da ki herkesle kavga ediyorsun amacın nedir? Ayrıca evet Atatürk olmasa bugün burada olmazdık. Ülke paramparça paylaştırılmış iken Atatürk ve silah arkadaşları sayesinde ülkede topraklar geri alındı. Tek bu da değil;
Yaptığı yüzlerce fabrikalar, devrimler ve yenilikler ile bizi modern bir insan kıldı.
İlk Kadınlara seçme ve seçilme hakkını veren Atatürk'tü.

Arkadaşlar son günlerde canım oldukça sıkılıyor. Mustafa Kemal Atatürk'ün, ATAMIZIN değerleri yok edilmeye devam ediliyor. İnsanları bilgiden uzak tutmayı ve modern olmasını istemiyorlar. Özellikte muhafazakar kesim anlaşılamayan bir şekilde Atatürk Düşmanlığı yapıyor. İnsanlar bugünü geçirelim yarına Allah Kerim diyerek gelecek planları kurmuyorlar. Bilim ülkemizde din düşmanlığı olarak görülmeye falan başlanacak yakında, din özgürlüğü bile varken Ateistleri aşağılayan ve kafir diye hakaret ederek dindar olduğunu sanan insanlar var. Ekonomi bitmiş durumda, en basit bir parçayı bile kat be kat vergili ve pahalı bir şekilde alıyoruz.

Eğitim yerlerde, ileride çocuğum olursa kesinlikle okula göndermeyeceğim. Okulda ne öğreniliyor?
- Hayal kurma yetenekleri öldürülüyor.
- Gereksiz ve sansürlenmiş, eksik ve değiştirilmiş sabit bilgi alıyorlar.
- Yalan tarih hikayeleri anlatılıyor.
- Okulda çoğu öğrenci sigara alkol gibi kötü şeyleri öğreniyor ve bağımlı hale geliyorlar.
- Ağızda bitmeyen bir küfür ve aşağılama, dalga geçme gibi sözler oluyor.
Kendi eğitimini ben veririm, gerekirse özel hoca tutarım ama asla okula göndermem. Çocuğumu aptal hale getirerek en büyük günaha giremem.

Peki soracaksınız neden bunları anlatıyorsun Konu'daki soru ile alakası ne? Diye. Mustafa Kemal Atatürk olmasa bugün burada olmayacaktık. Belki başka bir ülkenin vatandaşları olarak doğacak ve Türk olamayacaktık.

Şimdi size soruyorum, Mustafa Kemal Atatürk bugün YAŞASAYDI NE SÖYLERDİ?
Utanıyorum ülkem adına çünkü, Atamıza layık bir ülke olmaktan çıktık. Mirasını yok ettik.

Ne Mutlu Türküm Diyene!

Atatürk'ün birkaç sözü;
- En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.
- Gerçek kurtuluşu istiyorsak, her şeyden evvel, bütün kuvvetimiz, bütün süratimizle bu cehaleti ortadan kaldırmaya mecburuz.
- Din insanların gıdasıdır. Dinsiz adam boş bir eve benzer. İnsana hüzün verir. Mutlaka bir şeye inanacağız. Bu dinlerin en sonuncusu elbette en mükemmelidir. İslam dini hepsinden üstündür.

Bak güzel kardeşim Mustafa Kemal Atatürk bizzat kendi söylemiştir ölülerden medet ummayın diye. Niye hala bu taparcasına hal ve hareketler...
Sizinki sevgi değil saygı değil tapınmak.
Muhafazakar kesim adı üstünde inancını, değerlerini muhafaza etmeye çalışıyor. Tabii ki Kemalizmden.
Boşuna artık M. Kemal'i müslümanmış gibi göstermeye çalışmayın. Herkesin inancı kendine ama son nefeste Hak yola dönmediyse meclis tutanaklarından o son konuşmalarından anlaşılıyor ki inanmıyor. Saygı duyarım. Dediğim gibi herkes özgür ama inancını bana zorlamak o özgürlüğün sınırlarını aşıyor.
Yalan tarih 90 yıl boyunca Osmanlıya söverek anlatıldı ama artik bilgi çağındayız. Bilim dedigin tek parti doneminin kafatasi olcusu almalari falansa biz almayalim lanet olsun irkciliga, bizim dinimiz oku diyor Müslüman bilime karsi olamaz.
Icki sigara bizzat Atatürk tarafindan aşırı kullanilirdi
Tesvik de edilmistir. Fabrikalari acilmistir. Bugün çocuklar tuketiyorsa bu o gunlerin tezahuru...
Atatürk olmasa da olacaktim sen de olacaktin bu millet 1000 yıldır bu topraklarda ruhumuz bu bedene uflenmis benim 4 buyuk dedem Çanakkale sehidi. Mustafa Kemal'de sehit olsaydi Çanakkale'de koca millet yok mu olacakti saniyorsun.
Mustafa Kemal Atatürk bu ulkenin bir degeridir dogrulari vardir yanlislari vardir artik bunlari asmak gerek tarihi kahramanlara dalkavuklukla bir yere gelemeyecegiz bu asikar.

Artık bu tür başlıklardan gerçekten yıldım. Koskoca Türk tarihini getirip te sanki bir tek M.K.Atatürk varmışcasına lanse edilmesinden ve sadece onun adının anılmasından gerçekten sıkıldım artık. Benim karşı olduğum şey adının anılması yahut ona saygı duyulması değil. Adı Türkiye Cumhuriyeti var olduğu sürece anılacak ve saygı duyulacaktır ancak size lise dönemim de yaşadığım bir anıyı örnek vererek bu konudan neden bıktığımı anlatmak isterim; Lise 3 te okulda yapılacak olan tablonun tasarımını yapmam için beni görevlendirdiler ve tabloya 3 büyük komutanı tarihsel önemi olarak sıralamamı istediler ben de aynen öyle yaparak tasarımı mı okuluma getirdim. Müdür bey'in söylediği tek söz bu ne hadsizlik?! Atatürk varken diğerleri nasıl üstte olur! Diğerleri dediği komutanlar ise çağ açıp çağ kapatmış Türk tarihindeki komutanlar. Okullarda dahi bu şekilde eğitim verilirken sizin burada bunun savaşını vermeniz çok saçma. Ülkeyi karış karış gezin ve M.K.Atatürk'ün ve diğer Türk tarihindeki komutanların anıtlarını, İsimlerini sayın eminim tek başına Atatürk hepsinden fazla gelecektir. Yapmayın etmeyin diğer tüm komutanları tarihe gömüp 623 Yıllık büyük bir devleti hiçe saymanız kabul edilemeyecek kadar cahilce bir davranıştır.

Diğer bir konuya gelmek gerekir ise Din asla ama asla bilim düşmanı değildir. Kendi inancım olan İslam dininin kitabının ilk cümlesi dahi "Oku". Anlamadığım şey İslamın bilim ve kadın düşmanı olduğuna o kadar inanmışsınız ve batının bu konuda çok ileride olduğuna öyle bir kapılmışsınız ki kız çocukları diri diri gömülürken kızını omuzlarına alıp Mekke sokaklarında gezen Hz.Muhammed'i hiçe sayıyorsunuz. İslam dini her zaman ilim ve bilimi destekleyen bir din olmuştur ancak dönemimizdeki sahte hocalar, aşırı zengin şeyh'ler araştırmaların ve bilginin onların varlığını bitireceği için onları öyle bir kötülüyor ki siz de onlara inanıp İslam dinine doğrudan saldırıda bulunuyorsunuz. Ve bilmiyor musunuz ki tarihe yön verecek büyüklükte bilimsel çalışmalar yapan bir çok müslüman bilim adamı vardır örnek vermek gerekir ise; HÂRİZMÎ, ÖMER HAYYÂM, EL-BÎRÛNÎ, ALİ KUŞÇU.. Bu liste uzar gider araştırmanızı ve okumanızı tavsiye ederim.
Ve Ayrıca şunu da belirtmek isterim ki Türk tarihindeki diğer komutanları, Türk yöresini, adetlerini ve töresini unutup batının yönetim biçimini, hukukunu almak bana göre Türk tarihi boyunca yapılmış en büyük yanlışlardan bir tanesidir. Eleştirmekten korkmayın hükumeti, Tarihteki olayları eleştirin kimse size bir şey söyleyemez ve ya küfür edemez. Ben şuan da hükumete burada sövsem saysam bana destek olacak bir çok insan var ancak yukarı da söylediğim " En büyük yanlışlardan bir tanesidir." Cümlesi yüzünden beni Atatürk düşmanı ilan edecek'te bir çok insan var. Gerçek atamız olan Oğuz Kağan'dan başlayarak günümüze kadar gelin savaştığımız kişilere bizi benzeten ve onların medeni bizim ise geri kalmış medeniyet olduğumuzu söyleyen ve onlar gibi olmamızı sağlayan tek komutan Atatürktür bana göre de en büyük yanlışı burada yapmış ve Türk töresine, örf ve adetlerine en büyük baltayı burada vurmuştur.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı